346 Shares 9027 views

Najdłuższa nazwa w świecie

To jest zawsze interesujące, aby dowiedzieć się coś niezwykłego, nadzwyczajnego. Może to być nietypowe miejsca, osoby i zjawiska naturalne postępu, ale nie można pomóc, ale zastanawiam się zjawiska ludzkiej mowy z wielką różnorodnością języków i dialektów. Wiele publikacji szukają nietypowych imion, nazwisk, pseudonimów i najdłuższej nazwie – jedna z popularnych wyszukiwań w Internecie. Tak to jest, że chodzi o niego.


Jeśli poszerzyć mapę świata i uważają, że jest znany wszystkim hawajskich wysp, można zobaczyć piękną wyspę Honolulu. To właśnie na tym kawałku ziemi nie był to przypadek, którego bohaterką jest rejestrowana w księdze Guinness World Records jako Arthur człowieka z najdłuższej nazwie na świecie.

Tło. Rodzina lokalnego restauratorów córki. Dziewczynka dorastała, i to jest czas, aby zebrać pierwszą klasę. Ale gdy dziecko przyniósł do szkoły, nauczyciel chciał wprowadzić przyszłego studenta w magazynku. Powodem tego było zbyt kłopotliwe imię dziewczynki, składający się z 102-hm liter (najdłuższa nazwa po prostu nie pasuje do rejestru klasy)! W rodzimym języku hawajskim , wygląda to tak: Napa-Hal-Amo-she-she-Osiągnięcia-aneka-Osiągnięcia-It-Nena-Chiwa-Vava-Kehoe-Cage-Onka-Gea-Lex-On-EA-Her-Nana -Keko-Nia-Da-OG-Ica-Wan-Wan. Niecodzienny rosyjski ucho nazwa może wydawać się dziwne i niezrozumiałe, ale w tłumaczeniu brzmi bardzo ładnie, „piękne kwiaty niezliczone góry i doliny zaczynają wypełniać Hawaje w długości i szerokości jej zapach.”

Od czasów starożytnych, wiele osób walczyło o ich niezależności od innych. Niektóre pogodził się z losem i stanął pod ochroną mocniejszymi rywalami. (Louis Bussenar w swojej książce „Kapitan Grab-head” opisuje rozpaczliwe ćwiczenia bojowe – mały naród w południowej Afryce. – Przeciwko wielkiej brytyjskiej władzy w końcu armia króla wygrał ludzi miłujących wolność, ale z uporem, z którym bronił jego niezależność, jest godne szacunku nawet od side of Britain). ale są też tacy, którzy walczą o wolność, i do dnia dzisiejszego, ale duma nie pozwoli zapomnieć dawne żale. Tak więc, na północy Wielkiej Brytanii mieszka od walijskich ludzi, prowadząc nieustanną walkę nawet pod auspicjami Brytyjczyków. Przejawia się to na wiele sposobów. Na przykład w 1870 roku w małej walijskiej wsi otrzymał bardzo dziwną nazwę od okolicznych mieszkańców – Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysilio gogogoch. To nie jest przypadek, że ten „twisty” Welsh specjalnie nazwał to skomplikowana nazwa, która nie Anglik nie mógł go wymówić. Jak to jest w przypadku hawajskiej dziewczyny, tłumaczenie tego słowa wiele ładniejszy do ich pierwotnego i brzmi jak :. „Kościół Mariacki w zaroślach niedaleko białej leszczyny na szybki wir przy kościele św Taysilio i czerwonej jaskini” I nie jest to jedyny przypadek manifestacji społeczności dumy.

Ponadto, dla wielu ludzi jest to wyzwanie, aby powiedzieć indiańskie imiona. Nazwy różnych obiektów i zjawisk, że ludzie różnią się od reszty nadmierną obecnością „J”, „khtr” i wiele innych kombinacji liter. Na przykład, mieszkaniec Indii pod nazwą Brahmatra ma najdłuższą nazwę na świecie, składająca się z 1478 znaków! Składa się on z nazw geograficznych, nazwisk naukowców i cała masa wszystkiego, co nie daje żadnych wyjaśnień. A żeby ją przeczytać, wymagać będzie nie mniej niż 15 minut. Ale do osiągnięcia tego nikt nie będzie wzięty, a dla tych, którzy chcą spróbować, powiem od razu, że jest to bardzo trudne do znalezienia. Wszyscy, którzy próbowali to zrobić, możemy stwierdzić: czy jest to mit, który został rozpoczęty nie wiem dlaczego, albo, z nieznanych powodów, nikt nigdy nie publikowane.

A co z Rosją? Jaki jest długa nazwa rosyjska? Okazuje się, że to jest – jeden z najczęstszych imion – Konstanty, chociaż istnieją pewne różnice. Ale ponieważ rosyjski mu imię. Chociaż jeśli wziąć nazw, które nie są używane prawie i Pantalaimon Appolinary być dłuższy niż jednej litery. Alexander i Yefrosinya – liderami w liczbie liter wśród żeńskich imion rosyjskich.