117 Shares 6417 views

Muzeum Prado w Madrycie. Prado (muzeum), Hiszpania. Muzeum Prado w Madrycie – zdjęcie

Są takie miejsca na mapie świata, w którym stężenie dzieł sztuki na jednostkę powierzchni jest bardzo różni się od średniej. Należą do Luwru w Paryżu, Petersburgu Hermitage. Kilka muzeów na świecie, porównywalne z nimi. Ale oni wciąż tam są.


Prado – Hiszpański skarb

W Madrycie też znajduje się galeria, która działa na spotkaniu europejskim, a szczególnie hiszpańskich artystów jest nieporównywalny z każdej kolekcji, w każdym mieście. Muzeum Prado nie ma sobie równych w bogactwie pracach Velazquez, Goya, Bosch i wielu innych malarzy. Można śmiało nazwać główną atrakcją stolicy Hiszpanii, a nie tu – to znaczy nie poznać ten kraj i nie rozumieją jego duszę.

Museo del Prado (Madryt, Hiszpania) – górna część „złotego trójkąta”

Skarby sztuki skupia się na trzech głównych Pirenejach w galeriach. Do najbardziej znanych muzeów sztuki w Hiszpanii (Reina Sofia, Thyssen Bornemisza i Prado) stanowią rodzaj „złotego trójkąta”, który przyciąga miłośników sztuki z całego świata. Nawet turyści, którzy nie mają szczególne zainteresowanie malarstwem i rzeźbą, odwiedzają tych atrakcji, a widziane czyni tak silne wrażenie, że często zmieniają swój pogląd sztuki i otaczającego świata. I nie ma w tym nic dziwnego. Wiele zgromadzonych tu obrazy są znane na całym świecie i mieć pewną magię. Ich historie wychwytywania, autorzy losu tragiczna i tajemnicza, jak opowieści o tych pracach, które mają właściwości magnetyczne dla niewtajemniczonych. Smakosze też chcą zobaczyć na własne oczy zobaczyć je na reprodukcji na płótnie i korzystają z tego odkrycia. Po tym wszystkim, bez drukowania, nawet najlepszej jakości, nie dają pełnego obrazu umiejętności artysty.

Podstawą kolekcji obrazów

Kolekcja Królowie kopilas ponad trzysta lat. Zdjęcia hiszpańskich i zagranicznych artystów zostały nabyte za katedr i kościołów, ich poddani byli głównie religijne, ale rozszerzenie stosunków kulturalnych i gospodarczych Hiszpanii przyczynił się do różnorodności gatunku. Tycjan był ulubionym malarzem Karola, spotkanie z jego obrazów pochodzi fundament nowoczesnej ekspozycji. W 1548 roku artysta otrzymał „świecką” zamówienie na portret króla na cześć zwycięstwa w bitwie pod Mühlberg. Jednocześnie nabyte obrazy znanych malarzy europejskich.

Dopóki kontemplacja XVII obrazów była dostępna tylko arystokracja. Sztuka została uznana za dużo, kilka muzeów i galerii sztuki w Hiszpanii nie było, a pierwsza publicznie dostępna wystawa na królewską wolą było, aby uzyskać naturalny kierunek-naukowa. Bo to już wybrane miejsce – Park Prado w Madrycie. Budowa rozpoczęła się w 1785 roku, ale nie udało się go zakończyć natychmiast. Karol III zmarł, a jego następca, Korol Karol IV nie uważa się muzeum, jak ważną kwestią hojnie jej sfinansowania. Na początku XIX wieku w Hiszpanii zaatakowany Bonaparte, i to dopiero w kulturze. Wzniesiony budynek doznał przed inwazją na tej samej decyzji został złożony o swoim nowym powołaniem. Od pałaców Madryt, Aranjuez tutaj powinno prowadzić królewskie skarby sztuki.

Narodziny galerii

Wojen napoleońskich zakończony, a cztery lata później, w 1819, Muzeum Prado w Madrycie został otwarty. Filip II, w przeciwieństwie do Karola V, mieszkał w Hiszpanii, i przeniósł kolekcję ojca z Brukseli do stolicy. Następnie obrazy były stosunkowo niewiele, trochę więcej niż trzystu, ale one stanowiły podstawę galerii.

Filip II zrobił wiele do Muzeum Prado w Madrycie stał się jednym z najlepszych kolekcji europejskich dzieł sztuki. Jako Karol V był koneserem szkoły włoskiej, podczas swego panowania kolekcja została uzupełniona dzieła Tintoretto, Bassano, Veronese i wielu innych artystów. Philip hołd i Hieronima Boscha, coraz jego obrazy, w tym najlepszy z nich, „Ogród rozkoszy”. Następnie mury muzeum urządzone arcydzieł Albrehta Dyurera i Montigny.

Holenderski dyplomata Rubens powodzeniem łączyć usługi publicznej z tworzeniem nieśmiertelnych obrazach. Przybywając w 1628 roku w Hiszpanii, sprzedał obraz do króla, napisane tutaj, a drugi jego obrazów zaszczycił Muzeum Prado w Madrycie później, po jego śmierci.

Przedłużenie ekspozycji

Z biegiem czasu, a stan spotkania królewskiego stał się zbyt mały dla Prado. Ekspozycja rozbudowany w drugiej połowie XIX wieku została wzbogacona obrazami klasztoru Escorial i kilka spotkań. Od 1868 roku Muzeum Prado – Hiszpanii, należący do rodziny królewskiej nie jest, a na terenie całego kraju, z ogólnym stanem.

Stało się to przełomowe wydarzenie w 1927 roku. Filantrop i jeden z największych kolekcjonerów Don Cabanes wykonane hojny dar. Obraz „Jan Ewangelista”, który przedstawia umiłowanego ucznia Chrystusa, dodając do bogatej kolekcji obrazów poświęconych tematowi Nowego Testamentu, który znany jest Muzeum Prado w Madrycie. Obrazy artysty udekorować pokój przydzielone do nich, wraz z dziełami innych mistrzów hiszpańskich. Szeroki wybór starych i holenderskich autorów.

Nowe rozwiązania architektoniczne i stary

Ze względu na stałą aktualizację i rozbudowę ekspozycji na przełomie ostatnich i obecnych wieków stało się pilne pytanie o zwiększenie powierzchni. Projekt Raphael Monet był podstawą do przyjęcia planu odbudowy, a także w wyniku realizacji nowych budynkach pojawiły się w 2007 roku, spełniając wszystkie nowoczesne wymagania, a jednocześnie w zgodzie ze starej części. Muzeum Prado w Madrycie dzisiaj jest jeden zespół architektoniczny tym Klasztor San Jeronimo, zbudowany w XVIII wieku, budynek z nowoczesnym budownictwie i głównej galerii. Koszt operacji nie jest tanie, ich szacunek był kwotę przekraczającą sto pięćdziesiąt milionów euro, ale efekt jest wart swojej ceny.

Połączenie starej hiszpańskiej architektury z najnowszymi osiągnięciami nowoczesnej architektury tworzy radosny wygląd, co wskazuje na ciągłość epok i wieków wielką sztuką.

Wejście do muzeum i jego planu

Nie turystycznej wizyty w Madrycie, nie przechodzi do centrum miasta, Muzeum Prado znajduje. Może służyć jako obszar odniesienia Cibeles, dworca kolejowego Atocha, w tym samym miejscu znajduje się piękny ogród botaniczny.

Dla wygody przeglądania i organizowania administracja wystawa zaprojektowane trasy. Odwiedzający wchodzi przez bramę „Puertade Hieronimitów”, a następnie centralnej sali muzeum. Na parterze znajduje się kolekcja malarstwa flamandzkiego i hiszpańskiego. Zajmują one całe pierwsze piętro wraz z kolekcją dzieł włoskich i artystów francuskiej XVI-XVII wieku, znajdującej się w północnym skrzydle. Logowanie do muzeum jest możliwe, a przez inną bramę, nazwany genialnych malarzy hiszpańskich Murillo i Goya.

Na drugim piętrze jest całkowicie oddany Rembrandta i Rubensa. Stamtąd schodami schodzi ponownie rozpoczyna wyświetlanie sztuki z „Golden Age” przedstawiony przez Velázqueza, Murillo i El Greco. wielkie malowidła Goya na obu piętrach, znajduje się na drugim jego „czarne obrazy”. W centralnej części muzeum prezentuje wszystkie okresy europejskiej sztuki aż do arcydzieł XIX wieku.

Odwiedź Prado i zobaczyć „Trzy Gracje”

Zobacz wszystkie dzieła Prado podczas jednej wizyty jest prawie niemożliwe, niektóre z nich zatrzymał się na dłuższy czas zwracające uwagę. Te miłośnicy sztuki, którzy przyjechali tu nie jest „na pokaz”, należy powtórzyć kilkakrotnie odwiedzić, woli spędzać w galerii przez cały czas za darmo. Podobnie jak w innych wielkich skarbów światowej kultury, jest też praca, która stała się swego rodzaju „wizytówką”, dla których ekspert jest zawsze odróżnić Muzeum Prado w Madrycie. Zdjęcia i reprodukcje „Ogród ziemskich rozkoszy” Hieronima Boscha „triumf śmierci” Bryuhelya „Dawid i Goliat” przez Caravaggia stał symbole tej galerii. Istnieją również inne arcydzieła, aby zobaczyć fanów, którzy przychodzą do wysokiej sztuki z całego świata. „Zdjęcie z krzyża”, napisanej przez Vander Weydena, Rubensa „Trzy Gracje” i oczywiście „czarne obrazy” Goya nie pozostawia nikogo obojętnym.

Jak kosztowne wizyty w Prado

Obecnie turystyka międzynarodowa stała się dostępna nie tylko moneybags, ale także dla ludzi umiarkowanych środków. W przeciwieństwie do bogatych, mają podczas podróży do myślenia o gospodarce, a jak wiemy, umiłowanie sztuki nie zawsze jest wprost proporcjonalna do wysokości dochodów. Do kredytu z przewodnikiem Muzeum Prado należy zauważyć wartość Demokratycznej bilety na tej wspaniałej galerii sztuki. Odwiedzić to możliwe dla 14 euro, najdroższe (23 euro), ta przyjemność będzie kosztować tych, którzy chcą skorzystać z usług przewodnika, ale istnieje kilka niezawodnych sposobów na obniżenie kosztów komunikacji z piękną. Przez ostatnie dwie godziny w niedziele wstęp jest wolny. Seniorzy i studenci zjednoczonej Europie, nauczyciele i dziennikarze są zbyt luźne. Studenci z innych krajów zapłacić symboliczną sumę trzech euro, jest mniejszy niż koszt filiżanki kawy w Madrycie. Ponadto, istnieją inne wydarzenia, które można znaleźć w kasie muzeum. Pracownicy są przyjaźni i zawsze gotowi do pomocy, aby wybrać najbardziej ekonomiczny czas na wizytę w Prado. Szczególnie interesujący jest fakt, że dzieci mogą tu za darmo, i jako takie nie wierzę, że ktoś, kto osiągnął wiek osiemnastu lat.

infrastruktura Prado

Oprócz sal wystawowych, istnieje cała niezbędna infrastruktura. Nowoczesne rzeźbiarze mają okazję zaprezentować swoje prace w galerii, przeznaczone dla wystaw sezonowych. I stworzył jeden z najlepszych warsztatów konserwatorskich w Europie, gdzie istnieją warunki do szczególnie starannego prac remontowych zarówno dla własnych eksponatów oraz wspomagania innych zbiorów muzealnych świata.

Nie zostały zapomniane i odwiedzających. Biorąc pod uwagę, że podczas wizyty w Prado i znajomości swoich skarbów jeden dzień nie może być za mało, a goście spędzają wiele godzin w nim czasami przez kilka dni, stworzył warunki do rekreacji. Można zjeść w restauracji i kawiarni. Są też sklepy, w których turyści kupują pamiątki. Zaparkować obok centrum wystawowego, jest to miejsce dla przyjemności, zmęczony, ale szczęśliwy.