791 Shares 8649 views

Jaki jest sonda Blackmore? Jak z niego korzystać?

Sonda Blackmore – to urządzenie medyczne stosowane do zatrzymania krwawienia z żylaków ciała, takich jak przełyku. Należy zauważyć, że z powodu rozwoju choroby jednostki układ wrotny zewnątrz- lub wewnątrzwątrobowy. Krwawienie z żyły żołądka lub przełyku jest wystarczająco najbardziej niebezpiecznym i często warunek, który może stanowić zagrożenie dla życia pacjenta. Dlatego leczenie stanu patologicznego aktywnie wykorzystać instalację zatytułowaną Probe Blackmore. Tego rodzaju urządzenia, jak to wygląda, a innym razem omówimy poniżej.


Jaki jest sonda Blackmore-Sengstakena?

Urządzenie to jest prześwit rurki (potrójne), która ma długość 100 cm. Na końcu jest okrągły butelki i cylindryczna komora jest nieco wyższa. Dwa kanały tego urządzenia jest przeznaczony dla statków pustych, a trzecie światło jest niezbędne do monitorowania skuteczności hemostazy i aspiracji treści żołądkowej.

Historia wystąpienia

Blackmore pierwsza sonda została wykorzystana w pod koniec 19 wieku, a mianowicie w roku 1893. W okresie od 1930 do 1950, instrument ten został zmodyfikowany przy różnych okazjach. Dopiero po tych usprawnień w praktyce klinicznej aktywnie korzystających przełykowego sondę z trzech lumenów oraz dwa statki. Wszystkie czynności, które są wykonywane w celu tymczasowego zatrzymania wewnętrznych krwawień, najbardziej skuteczna jest reprezentowana przez urządzenie z cylindrów pneumatycznych. Po tym wszystkim, jest to dość łatwe przy użyciu zarządzać wycisnąć krwawienia żylaków w dolnej części przełyku i wpustu.

Prawidłowe preparat sondy Blackmore

Do wykonywania takich funkcji, należy obficie smarowane olej wazelinowy i walce gumowe dalszego końca urządzenia. Ponadto powinien on być wprowadzany przez nos pacjenta i dotrzeć do nosogardła. W przypadku zwiększonego refleksu, a także niestabilność umysłu pacjenta, bezpośrednio przed imprezą jest zalecany do znieczulenia błon śluzowych. Po tym, pacjent musi zebrać w ustach trochę wody i jednocześnie połykania płynne ruchy szybko naciskać sondę Blackmore do jamy żołądka. Osiągając głównego specjalistę narządu trawiennego musi nadmuchać balon dalszego przez wtryskiwanie go z około 60 ml powietrza. Procedurę tę przeprowadza się za pomocą strzykawki. Dalsze dokręcić sondę do poczucia oparcia obszarze wpustu żołądka, a następnie mocuje się tynku do górnej krawędzi. W związku z taką działalnością sonda Blackmore przyjmuje właściwą pozycję, a drugi cylinder jest ustawiony dokładnie w przełyku. Że jest on nadmuchiwany w podobny sposób pompowania powietrza 110-140 ml.

Jeżeli urządzenie jest prawdziwy, wówczas komora krwi niej ustaje. Aby uniknąć tworzenia się odleżyn w przełyku przez drugi balon 2 Chasa obniżona. W takim przypadku, jeśli krwawienie trwa, statek jest ponownie napełniany.