490 Shares 9416 views

leczenie osteoporozy: mity i prawdy

Osteoporoza i jej leczenie – to temat, który szczególnie lubiący reklamodawców. Co oni nie przewidują leczenia tej choroby! Według nieuczciwych przedstawicieli środków masowego przekazu, to okazuje się, że wystarczy wziąć codzienne tabletki zawierające wapń i kości będą silne wiecznie, a choroba zniknie całkowicie.


To jest naprawdę? Osteoporoza jest leczyć? Leczenie naprawdę takie proste?

Aby zrozumieć ten problem, trzeba ustalić, jaki osteoporoza, gdyż rozwija, co wywołuje chorobę. Osteoporoza – to stan organizmu, w którym kości stają się kruche i łamliwe powodu utraty wapnia. Jednak nie oznacza to, że konieczne jest dodanie wapnia w żywności, problem będzie natychmiast znikają. Osoba może jeść codziennie ogromne ilości wapnia, ale nie w celu osiągnięcia poprawy struktury kości, ale tylko pojawienie się kamieni w nerkach lub zaburzeń równowagi soli w organizmie. Dlaczego? Ponieważ organizm niektórych ludzi ledwie zdolnych do absorpcji wapnia. To jest przyczyna musi znaleźć i wyeliminować się z lekarzem, aby uratować ludzi od strasznej diagnozy – osteoporozy. Leczenie zależy od przyczyny choroby pojawiły.

Więc co jest tego powodem?

Co dziwne, ale jedną z najczęstszych przyczyn osłabienia kości – brak ruchu. Stwierdzono, że jeśli rok pozostawić osobę bez ruchu, jego kości stracą więcej niż 50% wapnia. Tylko ruch może sprawić, kości mocne, silne.

Płeć i ludzka cera wpływają również na rozwój osteoporozy choroby. Traktowanie mężczyzn i kobiet, pacjentów pełne i chude będzie inna. Fakt, że ilość wapnia w organizmie jest określany poprzez, między innymi, ilość testosteronu. Mężczyźni mają go już, więc zwykle osteoporoza nie jest zagrożone. U kobiet, wapń jest mniejsza niż na początku, a wraz z początkiem menopauzy, kiedy poziom hormonów są zmniejszone, kości stają się bardzo nietrwały. W związku z tym, kobiety w diagnostycznym „osteoporoza” leczenie rozpoczyna się od sprawdzenia poziomu hormonu, a nie zwiększenie ilości wapnia w pożywieniu lub tabletek. Ta sama ilość masy kostnej (do 2% rocznie) kobiet traci dwustronnej usunięciu jajników lub zaburzeń hormonalnych różne przyczyny.

Cienkie i wysokie osoby o cienkich kości są bardziej podatne na utratę wapnia niż grube i krępy.

Powstanie i rozwój osteoporoza dotyka cukrzyca, choroby nerek, zaburzenia gruczołu tarczowego, niektórych innych chorób. Jeśli te powody są nazywane kręgosłupa osteoporoza, leczenie należy rozpocząć od eliminacji choroby. Niekontrolowane spożycie wapnia może tylko zaszkodzić, dając początek wielu innych problemów. progresja choroby i sprowokować palenie, nadużywanie alkoholu lub mocnego piwa, napojów energetycznych.

Co robisz, gdy lekarze zdiagnozowali „osteoporoza”? Leczenie rozpoczyna się od analizy objawów: choroby jest różny i zależy od doboru leków, dieta, zaleca się aktywność fizyczną.

Należy pamiętać, że choroba rzadko powoduje nagły i silny ból pleców. Zazwyczaj pojawia się uczucie zmęczenia mięśni w nocy mogą wystąpić skurcze w nogach. Pośrednim objawem choroby jest zbyt wcześnie siwiejące, uczucie ogólnego zmęczenia, przyzębia. Kiedy widzisz dwa lub trzy z tych objawów należy rozpocząć badania przesiewowe. Zazwyczaj specjaliści w lokalnych przychodniach przepisać rentgenowskie. Jednakże, może on być stosowany w celu ustalenia diagnozy tylko wtedy, gdy kości stracił ponad jedną trzecią jego masy. W związku z tym, oprócz rentgenowskim należy dokonać analizy biochemiczne krwi, i jeśli jest to możliwe – w celu przeprowadzenia badania na aparacie densytometru. To badanie jest drogie, ale daje pewien margines błędu 1%.

I jak leczyć osteoporozę? Prowadzić zdrowy tryb życia i brać leki przepisane przez lekarza. Najprawdopodobniej nie będzie to tylko wapń, witamina D (sami nie są one przyswajane), ale także leki, aby pomóc towarzyszących chorób.