672 Shares 7056 views

Irrigator: co to jest, dlaczego musimy użyć? higiena jamy ustnej

Większość z nas od dzieciństwa nauczył się swoją złotą zasadę opieki stomatologicznej: lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego wszyscy uważnie codziennie szorować zęby świecić różne szczotki z włosia lub unikalnej głowę składanym we wszystkich kierunkach; użyciu nici dentystycznej, a także wszystkie rodzaje płynów do płukania ust i do płukania Floss. Niestety, pomimo szerokiej gamy środków do pielęgnacji jamy ustnej, aby osiągnąć podobny wynik ponownej regulacji w sali zabiegowej, rzadko możliwe i nie wszystkie. Jednak nie tak dawno temu pojawiła się na rynku rosyjskim unikalne urządzenie do pielęgnacji całej jamie ustnej, które wiele z nich o nazwie „osobisty dentysta” – nawadniania. Co to za urządzenie?


Jaki jest cel

Tzw urządzenie elektryczne przeznaczone do czyszczenia zębów z cienkiej blaszki strumienia cieczy pod wysokim ciśnieniem. W odróżnieniu od tradycyjnych produktów do pielęgnacji jamy ustnej, urządzenie to umożliwia wysokiej jakości czystej szkliwo zarówno świeże jak i stare płytki nazębnej. Jet Irrigator mogą łatwo przenikać do przyzębia „kieszeni” i przestrzeni między zębami, gdzie nie ma szczoteczki do zębów, nie Flos wykałaczką nie jest po prostu w stanie je zdobyć. Ponadto, jeśli dana osoba nosi koronę, szelki lub innych urządzeń dentystycznych, Zastosowanie irrigator pozwala zachować je w niemal idealnej czystości, który nie jest w stanie zapewnić inne środki.

W jaki sposób nawadniania

Niezależnie od typu lub modelu irygator każdy składa się z części mechanicznej, zbiornik cieczy, woda wypływa z niego w uchwyt połączony z pojemnikiem za pomocą dyszy, przez który jest rozpylany. Ponadto, większość nowoczesne modele są wyposażone w regulator ciśnienia dostarczanego płynu. Dzięki niemu, możemy wybrać najbardziej skuteczną presję rozpylanej cieczy oraz w celu osiągnięcia wymaganego stopnia czyszczenia zębów i dziąseł.

wymiennych dysz

Każda dysza irygator przymocowane różnych głowic. Ze względu na ich różnorodność, każdy konsument będzie mógł znaleźć odpowiednie dla niego.

Najczęściej jest prosta konstrukcja dyszy nadaje się do codziennego stosowania profilaktycznego. To uniwersalne i praktyczne, ale także wysoce wyspecjalizowane narzędzia Można również stosować w razie potrzeby.

Na przykład, ortodontycznego, wyposażony w maleńkich włosków. Przeznaczony jest do czyszczenia, szelki i innych wzorów wtykowych. Specjalna konstrukcja pozwala na dyszy piorąco oczyścić płytki wokół wsporników. Również bardzo wygodne przyzębia przywiązanie z cienką końcówką do czyszczenia przyzębia „kieszenie”. Istnieje oddzielny załącznik do usunięcia płytki nazębnej z trzech pęczków włosia. Jest to szczególnie skuteczne, ponieważ funkcja łączy Irrigator ze szczoteczką do zębów. Ten model jest tam bardzo popularny, a jego odmiana – główki szczoteczki. Ponadto, w przypadku języka urządzenie czyszczące przeznaczone do oddzielnego łyżką.

Warto zauważyć, że niemal każdy producent oferuje swoje własne wersje najbardziej popularnych rodzajów dysz irrigator. W zależności od producenta sprzętu maszynowego mogą być różne. Jednakże, jeśli chcesz brakujące lub połamane końcówki można kupić oddzielnie.

Typy Zraszacze

Istnieje wiele producentów i modele na tym urządzeniu. Jednakże są one umownie podzielić na dwie kategorie – naprawiono i przenośnym irrigator. każdy rodzaj telefonów komórkowych mają swoje zalety. Dlatego nie możemy powiedzieć, że niektóre z nich są najlepsze do nawadniania, a drugi – na najgorsze. Główną różnicą jest system urządzenia. Stacjonarne podłączenia do sieci w tym samym czasie mieć przenośną baterię, dzięki czemu można zabrać je ze sobą w podróż, więc są one również nazywane „droga”.

Niektórzy producenci wyróżnić trzeci typ irrigator – bezemkostny, jest on podłączony do sieci wodociągowej.

stacjonarny Irrigator

Co to za urządzenie – to wynika z tytułu. To jest bardziej uciążliwe, że nie jest przeznaczony do częstego transportu i zależy od sieci. Irrigators tego typu są podzielone na dwie podkategorie.

rodzina

Urządzenia tego podkategoriach często zakupione do stosowania przez całą rodzinę. Producenci uzupełnienia ich wiele przynęt tego samego typu, które pozwala każdemu indywidualnie mieć. Na przykład, Irrigator Aquajet (to firma zajmująca się głównie w produkcji pojazdów stacjonarnych) wyposażony w 4 dysze o identycznej konstrukcji, ale każdy z nich ma pierścień z innym kolorem, dzięki czemu są łatwe do odróżnienia, a ryzyko, że ktoś skorzysta z kimś innym, jest minimalne. Jednakże, jeśli zajdzie taka potrzeba wyjmowane elementy innego rodzaju, muszą kupić.

Zbiorniki na płyn w Zraszacze rodziny zrobić większą objętość niż w przenośny, co pozwala na wykorzystanie urządzenia jednorazowo do kilku członków rodziny.

dostosowane

Główną różnicą w porównaniu z rodziny jest mniejsza wielkość wyposażenia zbiornika i dyszy. Ten podtyp często zakupione do użytku osobistego. Na przykład, prawie każdy Irrigator rodzina „Akvadzhet” jest wyposażony w te same 4-5 dysz.

Na tych samych zestawów czasowych dla pojazdów do użytku osobistego obejmuje wymienne elementy różnych typów. Tak więc, rodzina irygator Waterpik WP 100 Ultra włączyła aż 7 wskazówek, ale wszystkie są różnych celów. Dzięki temu użytkownik może zapewnić bardziej kompletne czyszczenie zębów, języka i dziąseł.

Ciekawostka: z powodu wysokich kosztów jednostek rodzinnych w naszym kraju, konsumenci często podejmują na powyższym modelu (Ultra irrigator) i cieszyć się z całą rodziną.

Przenośny irygator (parter)

Główną zaletą tego typu urządzeń jest ich przenośność. Wszystkie te modele są wyposażone w akumulator, dzięki czemu można je stosować nie tylko w pobliżu gniazda, ale także wziąć na przyrodzie, w podróży służbowej, wakacje.

Jednak warto pamiętać, że pomimo nazwy, tego typu sprzętu jest wciąż dość nieporęczne. Główną wadą jest stosunkowo mała pojemnika na ciecz, i że nie można utworzyć wysokiego ciśnienia. Ponadto, znaczna wada, która ma do nawadniania, – cena. Przenośne modele są zawsze bardziej stacjonarny, a ponadto ich akcesoria tylko najbardziej niezbędne załączniki, a reszta musi być zakupiony oddzielnie.

Istnieją również indywidualne przenośne taśmowe, chociaż ten podtyp, co do zasady, nie przeznaczyć oddzielnie. Nieznacznie przekracza rozmiaru elektrycznej szczoteczki do zębów i mają bardzo mały zbiornik. Działać na maleńkich baterii lub akumulatorów. Należy zauważyć, że takie Irrigator znacznie gorszy od innego modelu funkcjonalnego projektu, ale w najbardziej dogodnych warunkach drogowych.

Irrigator, zasilany bieżącą wodą

Tego typu różnią się od poprzednich tym nie tylko brak cieczy pojemnika (zamiast tego urządzenia jest wyposażony w adapter dla różnych typów żurawi), a także brak elementów mechanicznych. Tak więc, konsument nie jest zależny od poziomu cieczy w zbiorniku i źródła zasilania.

Takie irygator jest zamontowana na dźwigu, a pojemność strumień zależy tylko od ciśnienia wody. Najczęściej takie urządzenie posiada uchwyt do powieszenia na ścianie w łazience, takich jak irrigator musi być zainstalowany tylko w pobliżu źródła wody, a drugi płyn wypełniający nie dostać się do niego. Ponadto, podobnie jak w irrigator można stosować tylko wtedy, gdy woda z kranu godnej jakości, które są rzadkie.

Zrozumieć podstawowe rodzaje urządzenia, to będzie łatwiejsze, aby dać pierwszeństwo do określonego rodzaju i konkretnego modelu. W każdym przypadku osoba, która decyduje cel, dla którego zamierza nabyć do nawadniania doustnego. Co jest lepsze – trudno powiedzieć, ponieważ każdy z nich ma swoje wady i zalety.

Jakakolwiek ciecz może być stosowany

Należy pamiętać, że irygator przeznaczone nie tylko do czyszczenia zębów i dziąseł, ale również w zapobieganiu i leczeniu niektórych schorzeń jamy ustnej. Dlatego też, oprócz wody, można użyć innych płynów. Mogą być napary ziołowe, eliksiry do płukania, jak i wyspecjalizowane rozwiązania medyczne, zaprojektowane specjalnie dla prowadzące nawadnianie. Zazwyczaj są one sprzedawane w postaci koncentratu, więc przed użyciem należy rozcieńczyć. Wielu producentów wytwarzają również do nawadniania i własne środki do nich jednak, jak również dodatkowe wskazówki, nie są one tanie. Na szczęście, na rynku krajowym opracowała wysokiej jakości rozwiązania dla Zraszacze, które są znacznie tańsze niż zagraniczne analogów.

Chociaż woda jest bardziej przystępne, a co najważniejsze – tani płyn do nawadniania, korzystanie z innych pomaga leczyć niektóre choroby dziąseł.

Kto może korzystać z nawadniania, a komu nie jest konieczne

Zanim kupisz Irrigator Aquajet, Waterpik, Braun, Oral-B lub krajowego Donfeel, należy skonsultować się ze swoim dentystą. Istnieje kilka przeciwwskazań, w których nie jest konieczne stosowanie tej zaawansowanej instrumencie. Na przykład, jeśli skryptowy nowo ustne lub implant wyprodukowany zabiegu jest opóźnienie przy użyciu nawadniania. Jeżeli pacjent jest w trakcie leczenia lub cierpiących z powodu ostrego zapalenia przyzębia – nie warto ryzykować. Trądzik różowaty (choroba naczyniowa kruche) i choroby serca są również przeciwwskazania.

W innych przypadkach można i należy stosować do nawadniania. Rzeczywiście, użycie irrigator może zapobiegać chorobom, takim jak próchnica zębów i chorób przyzębia, zwłaszcza stadayuschih cukrzycy, palących i kobiet w ciąży. Irrigator promuje lepsze gojenie śluzówki i wszczepienia implantów, a tylko pomaga odświeżyć oddech, zwłaszcza jeśli używasz smakowych rozwiązań.

Jak korzystać z Irrigator

Co to jest i co jest przeznaczone – to zrozumiałe, ale jak go używać? Okazuje się bardzo prosto. Po pierwsze konieczne jest, aby wlać ciecz do zbiornika ciepłej lub podłączenie urządzenia dźwigu. Następnie warg dyszy jest zamocowany tak, że woda lub roztwór może swobodnie wypływać z jamy ustnej. Następnie można włączyć do nawadniania po ustawieniu żądanego ciśnienia i rozpocząć proces. Warto pamiętać, że przyłączenie powinny być trzymane prostopadle do powierzchni roboczej. Dziąsła powinny stopniowo przyzwyczaić się do procedury, tak w pierwszym, pożądane jest, aby ustawić minimalne ciśnienie. Sesja może trwać od 5 do 20 minut, a w gestii odczucia konsumentów.

Po zabiegu, dysza używane powinny być dokładnie czyszczone i suszone. Należą do nawadniania bez wody w zbiorniku jest surowo zabronione. Należy również pamiętać, że jeśli urządzenie zostało zakupione za granicą, może pracować przy niskim napięciu i wymaga specjalnego adaptera.

Irrigator: Cena Emisyjna

W porównaniu z innymi środkami do czyszczenia zębów i w irrigator doustnym jest oczywiście kosztowne. Ale jeśli porównać z kosztem leczenia różnych chorób zębów, jest oczywiste, że jest to bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Cena urządzenia zależy od producenta, jak również kompletny zestaw. Donfeel krajowych kosztów jednostkowych z 2500 rubli, ale jego zagranicznymi odpowiednikami są znacznie droższe. Na przykład, irygator Waterpik WP 100 Ultra będzie kosztował około 7000 rubli. Mimo tej firmy są tańsze modele – od 5000 rubli. Irrigator „Akvadzhet” średni koszt w 3500 rubli, ale ma słaby zespół dyszy, więc muszę spędzić kolejne 1000-2000 rubli, aby je kupić. Warto zauważyć, że cena dysz w stosunku do kosztów irrigator jest wystarczająco wysoka. W zależności od rodzaju, jeden kosztować 500-1200 rubli. Ale z wyspecjalizowanych rozwiązań dla irrigator szczęście. Donfeel wytwarza ogromną liczbę gatunków i są idealne do stosowania w praktycznie wszystkich Zraszacze.

Opinie dentystów i konsumentów

Jak pokazują liczne badania, regularne stosowanie irrigator znacząco zmniejsza liczbę problemów stomatologicznych. Ponadto, możliwości czyszczenia urządzenia zęby i dziąsła danych przekracza pojemność inny sposób podobny cel, w tym szczoteczki do zębów. Jednak lekarze są nie powinni zrezygnować z pędzla i przemian to z irrigator.

Warto zauważyć, że dziś coraz więcej stomatologów doradzać swoim pacjentom stosowanie nawadniania. W tym samym czasie konsumenci sami znaleźć tego urządzenia jest naprawdę skuteczny. Niestety, ze względu na wysokie koszty (w porównaniu do pasty do zębów i szczoteczki do zębów) wielu ludzi w naszym kraju nie może sobie pozwolić jeszcze tego wspaniałego instrumentu. Jednak zainteresowanie nim rośnie każdego roku.

higiena jamy ustnej

Aby zapewnić najbardziej efektywną higieny jamy ustnej, należy połączyć zastosowanie irrigator i szczoteczki do zębów. W ostatnich latach wielu producentów komponentów oddzielić stomatologiczną Irrigator electro. Idealnie połączeniu pasty i szczotka jest stosowana do czyszczenia powierzchni w jamie ustnej. Irrigator najlepiej użyć przed pójściem do łóżka, dając tej procedurze czas niezbędny starannie traktując wszystkie zęby i język. Dentyści powinni przeprowadzać czyszczenie irrigator co najmniej trzy razy w tygodniu, a jeśli ktoś ma możliwość – na codzień.

Warto zauważyć, że do nawadniania może być stosowany nawet do dzieci z zębów mlecznych. Niektórzy producenci mają zaprojektować dla dzieci. Jednak wymagana jest kontrola rodzicielska podczas tej procedury.

Każdy, kto kiedykolwiek używał do nawadniania, zgadzają się, że jest to bardzo wygodne i niezastąpione narzędzie do higieny jamy ustnej. Dzięki niemu, teraz każdy może sobie pozwolić na jakości opieki dla swoich zębów i dziąseł w domu. Obecnie na rynku istnieje ogromny wybór różnych modeli tego urządzenia, które Irrigator wyboru – każdy decyduje za siebie. Mamy nadzieję, że artykuł pomoże Ci w tym. Jedno jest pewne: Co byś wybrał do nawadniania, wskazane byłoby nabycie, trzeba zrobić bardzo szybko.