595 Shares 8335 views

Dlaczego nie jedna słuchawka i jak to naprawić?

Każda technologia ma trwałość i żyć z nim wielu konsumentów. Aby nie skrócić już krótkie urządzeń życiowych, właściciele starają się być ostrożnym w kontaktach z nimi, co nie zawsze jest możliwe. Szczególnie podatne na zużycie słuchawki do słuchania muzyki, w rzeczywistości jednym z pięciu ludzi nie wychodzić z domu bez odtwarzacza lub smartphone, gałek ocznych zatkane utworów.


W takich chwilach, co najgorsze, gdy dźwięk nie działa w jednym uchu. Problem ten nie pozwala w pełni cieszyć się podróż gdziekolwiek iw ogóle nastrój jest zepsute na dzień. Ale co zrobić?

Przyczyny nie w zależności od zestawu słuchawkowego

Czasami zdarza się, że urządzenie jest w pełni funkcjonalny przez siebie i obwiniać -halatnost jego właściciela lub niezgodność z odtwarzaczem. Takie warianty mogą być kilka:

  • luźne wtyczki wejścia do gniazda;
  • Dynamika zanieczyszczeń earwax;
  • brak niezbędnych sterowników na smartfonie / PC;
  • zbyt mocno zakleszczony wtyczka ( „magia” od niektórych laptopach).

To nie wszystkie powody, które tłumaczą, dlaczego nie działa jeden słuchawek. Ale sobie z nimi radzić najprostszy sposób, dlatego są one rozpatrywane w pierwszej kolejności.

Problemy z wejściem do gniazda

Wydawałoby się, że powodem raczej głupie, prawda? Ale nie, najczęściej jest ona winę za problem. Aby wykluczyć takiego scenariusza, trzeba sprawdzić jak mocno włożona wtyczkę do urządzenia odtwarzającego gniazdo. Jeśli zestaw słuchawkowy nie jest całkowicie do gniazda, to natychmiast staje się jasne, dlaczego nie działa jeden słuchawek.

Skontaktować odpowiedzialne za przenoszenie dźwięku, wykonane w postaci pierścieni otaczających trzpień złącza. Jeśli to nie jest wliczone w złączu, aby zablokować połączenia między „uszu” i odtwarzacza jest uszkodzony, ponieważ elementy potrzebne do odtwarzania sygnałów nie stykają się ze sobą.

Jednakże, istnieje odwrotna sytuacja. Gniazd Niektóre laptopy mogą nie być odpowiednie dla podłączonego zestawu słuchawkowego. Jednak to będzie działać, jeśli delikatnie wyciągnąć zawleczkę, tak że niewielka część była widoczna z zewnątrz.

Brak kierowców

Dlaczego nie jedna słuchawka, po podłączeniu do konkretnego urządzenia? To proste: sterowniki dźwiękowe działają prawidłowo lub nie jest zainstalowany. Ze względu na to, sprzęt audio jest sprzeczne z systemem operacyjnym gadżetu i połączyć zestaw słuchawkowy powoduje różnego rodzaju kłopoty.

Można je wyeliminować poprzez zainstalowanie oprogramowania dostarczanego na dołączonym CD z „uszami” lub dostępne do pobrania na oficjalnej stronie urządzenia przez producenta.

Dlaczego nie jedna słuchawka?

Przede wszystkim, powodem może być brud właściciela i prostego modelu zestawu słuchawkowego. Jeżeli posiadacz słuchawkom (czyli formę) jest zaangażowany w tych działaniach, lub innych ciężkiej pracy, po kilku miesiącach w głośniku zatkane woskowiną. A to z pewnością wpływa na dźwięk.

W tym przypadku, dzięki pozostaje tylko prostych zestawów konstrukcyjnych, które mogą być łatwo demontowane i czyszczone w razie potrzeby. Ale lepiej jest, aby monitorować stan urządzenia ostrożnie, tak aby nie poradzić sobie z takim problemem, kiedy nie działa jeden słuchawek.

Jak naprawić uszkodzony zestaw słuchawkowy?

Jeśli wszystkie opcje świetlne zostały rozpatrzone, ale żaden z nich nie był przyczyną awarii, konieczne jest, aby podjąć tę sprawę poważnie. Trzeba dokładnie zbadać przewód, aby badać ją i wielokrotnie zginać pod różnymi kątami w pobliżu świecy lub głośników słuchawkowych. Oczywiście, gdy potwierdzając obawy z nich będzie musiał zrezygnować, ale żeby urządzenie pracować trochę dłużej możliwe bez zmiany słuchawek.

Wadliwa część starego napisu, który chcesz przyciąć, oczyścić przewody i przykręcić razem z resztkami kabla.

Urządzenie bezprzewodowe

Środek ten powinien pomóc w przypadku uszkodzonego kabla, jak opisano powyżej (jeśli nie działa jeden słuchawki). Jak naprawić zestaw słuchawkowy Bluetooth? Odpowiedź, niestety, nie jest zachęcające. Technika ta jest najczęściej nie są przeznaczone dla właściciela do naprawy, i zrobić coś dzieje się tylko wtedy, gdy jest jakaś wiedza w tej dziedzinie. Dlatego konieczne jest, aby wymienić urządzenie lub dostęp do specjalistów.

Najczęściej problem ten wyprzedza słuchawki Sony (nie działa jeden słuchawki), ale ze względu na wysoki koszt takiego uszkodzenia rozwiązać centra usług gwarancyjnych. To samo odnosi się do innych słuchawek, wydanych na podstawie znanych marek, więc nie rozpaczaj. Ale jeśli koszt zakupu jest tani, wymienić urządzenie na nowe będzie dużo łatwiejsze i szybsze.