825 Shares 5024 views

Skalary

Anioł (pomakantowate) odnosi się do rodziny tytułowego kostnych morskiego, oddział PERCIFORMES ryb. Rodzina składa się z dziewięciu rodzajów siedemdziesiąt cztery gatunki.


Anioł ryba jest łatwo rozpoznawalne przez płaski korpus, jasny, barwny wybarwienia i wielkich pasów. Mając płaską ciała, łatwo jest ukryć się w korale z drapieżnikami. Jako leki aktu i paski. Dzięki ich obecności, głowa anioła drapieżników ryb widać w ostatniej turze.

Oprócz tych cech, przedstawiciele tej rodziny charakteryzują się obecnością potężnego, do tyłu klin. Znajduje się na dolnej części skrzela. W tym przypadku, kolec ma nieco inny kolor niż całe ciało.

Anioł długość może wynosić od sześciu do sześćdziesięciu centymetrów. Dla najmniejszych członków rodziny należą tsentropig. Długość tych karłowatych skalarów – nie więcej niż dziesięć centymetrów. Niektóre gatunki mają bardzo duże usta. Kiedy ryba anioł z usta pływa na rafy, to jest do bani jedzenie jak odkurzacz.

Nieletni są kolorowe całkiem jak dorosłych przedstawicieli. Trzeba powiedzieć, że różnica jest tak oczywiste, że przez długi czas, zanim młody przypisane do określonych typów. Różnice te są używane do maskowania. Ponadto, różne zabarwienie pomaga młodym osobom uniknąć agresji z ryb dorosłych. Dzięki tej funkcji, młodzież spokojnie mieszka na terytorium dorosłych. Podczas gdy ryby nie rosną, nie odjechać.

Zgodnie z ogólną zasadą, w wieku jednego roku lub dwóch barwienia ryb zaczyna się zmieniać. Wskazuje to, że nieletni stają się dorośli. Od tej chwili oni zająć swoje miejsce w społeczeństwie. Niektóre Skalary mają bardzo żywy obraz w młodości, w wieku dorosłym, jednak nie są one tak piękne. Dla wszystkich nieletnich charakterystyczny paskiem wzór.

Skalary uwierzyć prawdziwe piękno – taka niesamowita kombinacja kolorów nie jest obecny na mieszkańca podwodnego świata. Istnieją setki odmian koloru. Najbardziej popularne paski wzór, ale czasami maskowane anioł i motyl ryb pod. W tym przypadku, na ciele pojawia się sporo dużych plamy koloru.

Środa Skalary siedlisko – tropikalnych wodach Indyjskim, Pacyfiku i oceanów atlantyckich. Zazwyczaj żyją w wodach przybrzeżnych i wolą zamieszkiwać obszary raf koralowych na różnych głębokościach (od trzech do sześćdziesięciu metrów).

są wszystkożerne kopie do członków rodziny. Żywią się zupełnie innej żywności, z małych zwierząt do glonów. Istnieją osoby i wegetarian. Są karmić tylko na glony i gąbki (takie jak karp ryba).

Tych przedstawicieli PERCIFORMES – bardzo agresywne istoty wobec swoich krewnych. Dla nich jest bardzo ważny obszar osobisty. Charakterystyczne jest otoczeniu oddzielania. Duże ryby zamieszkują i bronić swojego terytorium przed rywalami około tysiąca metrów kwadratowych. W tym samym czasie przedstawiciele krasnoluda może polegać tylko na kolonii koralowców.

Należy zauważyć, że anioł rzadko tworzą duże kępy. Zwykle stanowią one parę długotrwałe lub małe grupy harem, które składają się z kilku samic i jednego samca. Te „haremy” i par może istnieć wiecznie. Rodzina agresywnie bronić swojego terytorium, wydalenia cudzoziemców.

Skalary, jak motyl ryb, uzupełnić skład akwariów koralowych. W tym przypadku, pierwsza z nich jest na tyle złe, aby wraz z ich rodzinami.

Należy zauważyć, że zawartość ryby w domu wymaga pewnej wiedzy o takiej czy innej formie. Z reguły, walka i walka wystąpić z powodu terytorium. Nawet na pierwszy rzut oka, miłujących pokój gatunków ryb słodkowodnych (angelfish lub dyskiem) mogą być agresywne w stosunku do siebie.