347 Shares 6151 views

Andrey Platonovich Płatonow: biografia i dzieło, zdjęcia

Wśród autorów są tacy, których praca nie jest uznawana za ich życia, ponieważ nie jest zgodna z poglądami swego czasu. Ale to wymaga lat lub dziesięcioleci, a ich prace są godne miejsce w historii literatury. pisarze te obejmują Platonovich Andriej Płatonow biografię , która jest przykładem. Mieszkał trudne życie. Jego prace twórcze ponieśli cios za ciosem. I tylko w latach 80-tych XX wieku do światowego uznania, że nadszedł.

Dzieciństwo i młodość

Andrey Platonovich Płatonow, którego biografia zaczyna się w 1899 roku, urodził się w ubogiej rodziny wielodzietne stacja ślusarz Klimentová (prawdziwe nazwisko Płatonowa) w Woroneżu. los dziecka był ponury na wiele sposobów. Ciągłe potrzeby i obawy braci i sióstr zmusił chłopca w wieku 14 lat, aby rozpocząć pracę na stacji kolejowej z ojcem. Tam rozwija się szereg zawodów.

Edukacja Andrei Rakhmanov otrzymał w szkole parafialnej, a po tym, jak rozpoczął pracę na stanowisku, studiował i pracował równolegle. Sugeruje to, że nawet w trudnej sytuacji, pomoc rodzinie, nigdy nie stracił głód wiedzy, ale raczej nauczyć się nowego zawodu dla siebie i badane. W tym samym czasie rozpoczęła działalność twórczą Andrey Platonovich. Naturalnie, ciężka praca na stacji jak sama stacja, dość złożone w umysłach młodego mężczyzny, a potem często pojawiają się w jego twórczości.

Roboczej i literatura

Następnie Andrey Platonovich Płatonow, biografia i twórczość jest na bardzo wczesnym etapie były ściśle powiązane z twardego i trudnego życia, zaczyna pracować owocnie jako dziennikarz i pisarz. Jednocześnie studiował na Politechnice Woroneżu i pracuje na stacji kolejowej. Niewątpliwy talent literacki jest już widoczne w tym czasie. Światło gaśnie jego zbiór wierszy „Blue głębokości” (1922).

Krótka biografia Platonova Andreya Platonovicha kontynuuje swoje życie w tej chwili jest bezpośrednio związane z pracą na rzecz prowincji Woroneżu. Wciąż nie przestaje pracować na stacji kolejowej, a ponadto melioracji działa. Jego aspiracje są podobne aspiracje wielu młodych ludzi. Chce zmienić świat, wierzy w postęp technologiczny. Nieodłącznym młodzieńczy maksymalizm, który jest dobrze przejrzałem iw swoich dziełach literackich.

Dziwnego, że praca nie zapomnieć o pisaniu. Jego opowieści pełne są tego samego młodzieńczej ekstremizmu i wiary w postęp technologiczny, ale nie zapomnij o nim i rodzinnej wsi dla siebie. Ponadto aktywnie pisze do gazet i czasopism w Woroneżu, opublikowana w gazecie w Moskwie.

Biografia Platonova Andreya Platonovicha wciąż pełen ruchliwej działalności literackiej, publikuje swoje historie o wsi „w gwiazdę pustyni” (1921) i „Chuldik i Epishka” (1920). Ale jego wynalazczy umysł aktywnie przejawia się w formie pisemnej i wyników w historii science fiction i powieści: „Potomkowie Słońca” (1922), „Markun” (1922), „Moonlight Bomb” (1926).

Moskwa

Kontynuuj, aby przygotować nam krótką biografię Platonova Andreya Platonovicha. W 1927 roku on i jego rodzina przeniosła się do miasta Moskwa. Decyzja była w pełni świadoma, Płatonow pozostawia pracy na stacji kolejowej i oddani pracy literackiej.

Owocna działalności literackiej przynosi owoce, a światło gaśnie opowiadaniu „bramy Epifanskie”, które później daje nazwę całego zbioru opowiadań. W pracach z tego okresu wiele z twardą rzeczywistością Rosji w tym czasie. Autor matowy przeglądając swoje młodzieńcze poglądy idealistą i maksymalistycznym, krytykując siebie.

Oprócz krytyki tkankę społeczną czasu Płatonow mówi ostro radykalizmu w podłodze, pod tym względem, światło gaśnie broszurę „Antiseksus” (1928). Tutaj autor wyśmiewa socjalistyczne idee bez miłości fizycznej na rzecz społecznie użytecznej aktywności. Autor dość odważnie wyraził wobec władzy i jej pomysłów.

W tym samym czasie tworzą zupełnie niepowtarzalny styl Płatonow, główną cechą, która, o dziwo, jest onieśmielony i bezpośredniość słów i fraz. Ze względu na to nadzwyczajne i prawdziwie unikalny styl Słowa zwraca się do czytelnika, jego prawdziwe znaczenie. Podobny sposób pisać nie więcej nikt w literaturze rosyjskiej.

Oprócz stylu Płatonow zmienić semantyczną składnik swoich prac. Teraz były maksymalizm i wiara w lepszą przyszłość ustąpić filozoficznego poszukiwania sensu życia wiecznego. Bohaterami prac PŁATONOW są dziwne, samotny, szukając ludzi, podróżników, ekscentryków, wynalazców, rozmyślać, ekscentrycznego samotnika.

W tym duchu biografii Platonova Andreya Platonovicha rozwija i znajduje odzwierciedlenie w opublikowanym w czasie jego prac Pen – w opowiadaniu „Yamskaya Sloboda” w 1927 roku, na przykład. Jest to rodzaj obietnicy do dawnej stylu rustykalnym, ale poprawione i przerobione pod wpływem nowej filozofii. „Grado” w 1928 roku – to satyra na radzieckiej biurokracji. „Secret Man” w 1928 roku dla podróżującego mężczyzny, który odbija się na byciu na tle szalejącej wojny domowej. W pracach tych Płatonow nakreśla jego algorytm poszukiwania istnienia bardzo wyraźnie widać życie człowieka, jego kruchość i intymności wymarcia.

Krytyka i zaburzenia

Nic więc dziwnego, że w czasie, to proza nie został uznany przez władze. Dość szybko, Andrey Platonovich Płatonow, którego biografia i tak nie było łatwo, było bez pracy w formie pisemnej. Wszystko zaczęło się od tego, że polityka w stosunku do literatury znacznie zaostrzone, która zbiegła się z publikacją eseju „Che-Che-O” i opowiadania „Usomnivshiysya Makar” w 1929 roku, po którym Platon został oskarżony o indywidualistycznego anarchizmu. To nie ma już drukować. Zmienić sytuację nie mógł nawet Maxim Gorki, do którego Platon zaapelował o pomoc.

Haunted pisarz i kłopoty domowe. Jego rodzina od dawna pozbawiony własnych domach i to zmuszeni długo wędrować w wynajętym mieszkaniu. Dopiero w 1931 roku, znalazł stałą Home – oficyna w rezydencji na Tverskoy Boulevard. Dziś jest to literacka Instytut nazwany Hercena. Ciężkie czasy i odrzucenie organów, oczywiście, mieć negatywny wpływ na sytuację rodziny.

niestrudzony pracownik

Mimo wszystko złożoność pociągnął mocno, Płatonow kontynuuje pracę nad powieścią „Chevengur”, ale z pewnością powieść w świetle udało się zwolnić na czas. Stało się to dopiero w 1971 roku, w Paryżu, po śmierci autora.

Treść powieści opisuje utopijne komuny Chevengur i życie w jej bohaterów, którzy przychodzą po długich wędrówkach i ucisków. Życie we wspólnocie naprawdę doskonały, wszyscy są szczęśliwi i są równe. Po prostu niesamowity widok jest zniszczony wraz z nadejściem wojska i żołnierzy, którzy zniszczyli wszystkich mieszkańców i gminy, jak również. Romans i wszystko, co się dzieje – jest odbiciem rzeczywistości, która jest Plato. Oczywiście, rzeczywistość nie jest tak różowo, jak chcielibyśmy, ale podobieństwa między bardzo namacalne. Ponadto powieść Płatonow nie stracić swoją tożsamość korporacyjną i język. Niektórzy krytycy twierdzą, że ten sposób prezentacji nie jest udany, i zapobiega produkt zobaczyć fabułę.

trzydziestych

Andrey Platonovich Płatonow, którego biografia jest ściśle związane ze zmianami politycznymi w kraju, najbardziej wyraźnie pokazał swoją talent literacki w latach trzydziestych XX wieku. W 1930 roku ukazał się jego główną Płatonow arcydzieło – historię „Pit”, który zostanie opublikowany po raz pierwszy dopiero w 1987 roku. Ten socjalistyczny antyutopia, opowiada o nieudanej industrializacji, tragiczny upadek komunizmu i jego idei. W tej historii, zamiast pałacu powstał zbiorowy grób. Brodski pisał Platon składać się język era.

złamania

Tymczasem sytuacja społeczna w kraju zaciskają, nie został oszczędzony i Płatonow. W tym czasie opublikował on swoją historię „w sklepie”, który opisuje nieudany kolektywizacji, a także historię „wiatr śmieci” do antyfaszystowskich tematów. Niestety, pierwszy otrzymał surową ocenę Stalina, drugi również nie udało się uczynić swoje życie. Andrey Platonovich Płatonow, którego biografia, a więc autor nie jest szczęśliwy okazja, ponownie poddany prześladowaniom. Był znowu przestał pisać.

W połowie lat trzydziestych XX wieku, Andrey Platonovich Płatonow, krótka biografia jest pełna trudności w tym momencie w czasie, pisze głównie w tabeli, ponieważ nie jest publikowane.

Wszystko na stole

Pomimo tego, że pracuje się dużo i jest bardzo owocna. Stworzył powieść „Happy Moskwa” kawałek „głosu ojca.” Napisał również wiele artykułów na temat literatury pisarzy takich jak Puszkin, Paustovsky, Achmatowej, Greene, Hemingway i inni. Następnie należy utworzyć historię „Juvenile Sea”, tematem tutaj jest blisko do „dołów fundamentowych” i „Chevengur”, to nie jest kolejna gra – „Jukebox”.

W swoich pracach Płatonow oddala się od spraw społecznych i wpływów do duchowych doświadczeń i dramatów. Pisał całą serię lirycznych opowiadań, w tym „The River Potudan” „Afrodyta” i „Clay dom w ogrodzie prowincji” i „Frau”. Tutaj autor wzmacnia psychologiczny modelowania postaci, głęboki czytanie który zastępuje ironiczny stosunek autora do miłości.

To oczywiste, że pisarz nie był łatwy nazwa Andrey Platonovich Płatonow biografia. Dla dzieci, pisał także, i bardzo dobrze, to doskonały przykład tego – opowieść o „ziarna” współczucia i sieroctwa.

W latach 1933/35 jedzie do Turkmenistanu Andrey Platonovich Płatonowa. Krótka biografia pisarza informuje o tym. Pod wrażeniach z podróży, pisał historię „Jan” w sposób swoisty do tragedii społecznej z nowymi nutami lirycznych. Żywe zwoje zdanie, a nawet zvukopis w tej pracy stała się ona zaskakująco bogaty i rytmiczny.

Cios za ciosem

W 1937 roku planowane słaby wgląd w dziele pisarza o imieniu Andrey Platonovich Płatonowa. Biografia, której streszczenie jest określona w artykule, oznaczony przyjemne wydarzenie dla niego. Pisarz publikuje zbiór opowiadań „The River Potudan”. Ale oczekiwania autora nie są spełnione. Kolekcja została skrytykowana. Ponadto, w 1938 roku, przed jedynaka Płatonow wytworzono sprawę, a facet został aresztowany.

wojna

W czasie wojny, Andrey Platonovich Płatonow, biografia, ciekawostki z życia, który zawsze był zainteresowany jego fanów, staje się korespondent gazety „Red Star”. Ale tu, jego historia „Family Iwanow” spowodowała głębokie niezadowolenie i została uznana przez oczernianie rodziny Radziecki.

Ostatnie lata swojego życia

Po wojnie, Andrey Platonovich Płatonow, biografia, zdjęcia i inne fakty z życia, który udał się do potomków, i nie mógł się odpowiednio w literaturze. W dążeniu do realizacji realia życia, pisał wariacje na rosyjskich podań ludowych. Ponadto stworzył spektakl „Arka Noego”. Jednak czas nie daje mu szansę stać się popularne w trakcie jego trwania. W 1951 Płatonow umiera na gruźlicę, zakażonych przez swego syna, który został zwolniony z obozu.

uznanie

Płatonow nie został uznany przez swoich współczesnych. Jednak w 1980 roku jego genialny oryginalność spowodowane mu zainteresowanie na całym świecie. Jego niesamowite, język i styl prezentacji, jak również trudna podróż życia w końcu znaleźć jego wielbicieli i zostały docenione. Chociaż jeszcze nie publikowane na niej wiele dzieł Płatonowa dzisiaj.