561 Shares 5842 views

Staruszka Shapoklyak: historia powstania charakteru. Staruszka najlepszym przyjacielem Shapoklyak

Wśród ulubionych wielu radzieckich filmów animowanych szczególne miejsce zajmuje historia o krokodyla Gena i Cheburashka. Główny bohater negatywny, stara się zaszkodzić wiernych przyjaciół, stara kobieta była Shapoklyak.

Historia tworzenia postaci

Wpadłem energiczny i śmieci staruszki pisarza wspaniałym dzieci i wielki gawędziarz Eduard Uspienski. Shrek i Osioł i Cheburashka potrzebne antagonistę – tak narodził starej kobiety Shapoklyak (zdjęcie znaku widać poniżej). Dlaczego negatywny bohater stał się nieszkodliwy wyglądającego staruszka? Założenie w wywiadzie, odpowiedział na pytanie. Według niego, pierwowzorem tej postaci stał się jego pierwszą żonę, Rima, z którą żył przez 18 lat. Nazwał ją „zły obywatel”, ale powiedział, że nie wie, co stało się prototypem pakostlivoy staruszki.

Jego niezwykłe imię zawdzięcza Męskie nakrycia głowy o tej samej nazwie. Jest to rodzaj walca, który może być złożony przez uderzanie go z góry.

Shapoklyak staruszka pojawia się w czterech powieściach napisanych przez pisarza o przygodach Cheburashka i Gena. Ale postacie prawdziwe sława tych książek przyszedł po filmowej adaptacji dzieła NMP.

W 1969 roku, ekrany na pierwszy komiks o przygodach niezwykłego Krokodyl Gena i Cheburashka. Jest złośliwa publiczność po raz pierwszy zobaczył staruszkę Shapoklyak, który stara się zaszkodzić pozytywne znaki.

Wykonawca Leonid Szwarcman, który pracował w sposób złośliwy starej kobiety, od dawna zastanawia nad tym, jak powinno to wyglądać. Postanowił zacząć od imienia postaci. „Shapoklyak” – stary kapelusz, rodem z XIX wieku. Tak stara kobieta powinna ubierać się zgodnie z modą tamtych lat – w ciemnym stroju, zdobiona żabotem i mankietami. Na głowie nosi rumpled-cylinder Cylinder. Ponieważ jest to szkodliwe łasica, Shvartsman dał jej długi nos. Najciekawsze jest to, że matka-teściowa artysty też był jednym z tych odległych lat. On dorisoval postaci szarego kępka włosów, policzków, jak Tiffany i zdumionych oczach. Więc nie było wiadomo antagonistka Cheburashka i Gena.

Klasy staruszka Shapoklyak

To postawiła sobie za zadanie – aby pięć złe czyny w ciągu dnia, aby być uwielbiony. Przechodzić przez jezdnię w niewłaściwym miejscu, przypadkowych osób oblał wodą, strzał z procy w kolorze niebieskim, trzęsie zanieczyszczenia z pól i zastraszonych mieszkańców domów strzałów z Pugach. Ale wciąż ma coś dobrego. Każde spotkanie Shapoklyak i Krokodyl Gena Cheburashka dobiegła końca, że były one w stanie ponownie złośliwą staruszkę. Jednak, aby wykonywać dobre uczynki to wystarczająco długo, a jest to dość szybko do swoich starych sposobów.

To jest ciekawe – kto był najlepszy przyjaciel staruszka Shapoklyak?

Charakter, szkodliwe i absurdalne, nie pozwolić jej się zaprzyjaźnić z nikim. Inne staruszka obawiali ją i przekazał go. Jeszcze miała wiernego i oddanego przyjaciela – szczura Lariska że Shapoklyak nosił jej torebkę. Lariska towarzysz był stary kobieta w jej zgorszenie. W przeciwieństwie do krokodyla Gena, który mówił do przyjaciela Shapoklyak zawsze cichym.

Którzy wyrazili staruszka Shapoklyak w bajki?

W wyrażając to znak wzięło udział trzech aktorów. Pierwszy film animowany, wydany w 1969 roku, Shapoklyak głos mówi Vladimira Rautbarta. zwolniony z kreskówki „Shapoklyak” w 1974 roku. Staruszka wyraził Irina mazing. W 1983 roku, ekrany z kreskówki „Kiwaczek idzie do szkoły.” To Shapoklyak mówi Jurij Andreev głos.

Pomnik bohaterów ulubionej kreskówki

W ostatnich latach pojawił się w rosyjskim mieście będzie wspaniała tradycja – umieścić niezwykłych zabytków, w tym ulubionych bohaterów kreskówek dla dzieci. Krokodyl Gena, Cheburashka i starych Shapoklyak uwiecznił również na ulicach rosyjskich miast. Jednym z tych miejsc znajduje się w mieście Prokopyevsk. Odrębną pomnika Shapoklyak staruszka i jej wierny towarzysz szczur Lariska ustawić Saransk. Jest pomnik ukochane postaci z kreskówek w Ramienskoje. Stara kobieta z Shapoklyak Lariski widać w Chabarowsku.

Bajki o krokodyla Gena i Cheburashka należą do kultowych filmów animowanych. Kontynuując pozostają istotne, są one interesujący młodych widzów dzisiaj. Dobre uczynki Cheburashka i Gena i złośliwe sztuczki, ale to uroczy Shapoklyak więc zrozumiałe dla dzieci.