796 Shares 5294 views

Dlaczego grudnichka stawy crackle?

Często młode matki uważają, że grudnichka stawy crackle. To naturalne, że się o to martwić. Z tego, co jest związane z tym zjawiskiem? czy jest ona uznana za poważną patologię lub normę? Pediatrzy pamiętać, że dźwięki Crunch w stawach wystąpić ze względu na charakter fizjologii dziecka. W większości przypadków, kryzys nie jest niebezpieczny i nie przeszkadza grudnichka jeśli kliknie są rzadkie.

Osobliwością tego zjawiska

U noworodków, tkanka łączna nie jest tak gęsty jak u dorosłych, a mięśnie są rozwinięte na tyle dobrze. Dlatego kryzys w stawach u niemowląt słychać częściej niż starsze dzieci. Gdy podrosną kryzys zniknie na własną rękę pod warunkiem, jeśli nie ma patologii wewnętrznych.

przyczyny

Czynniki zapaści stawów w tyle noworodków. Najczęściej są one nieszkodliwe, ale czasami wskazywać na poważne problemy z układem mięśniowo-szkieletowym. Główne powody, dlaczego stawy crackle u niemowląt (6 miesięcy), co następuje:

 • Fizjologiczne funkcje. Crunch u dzieci poniżej jednego roku jest normalne. Pojawia się on ze względu na słabo rozwinięty układ mięśniowy. Zniknie na własną rękę, kiedy dziecko staje się starsze.
 • Gwałtowny wzrost kości, brak płynu w stawach. Ze względu na fakt, że dzieci są szybko rosnące do pięciu lat, ilość płynu w organizmie wytwarza niewystarczające.
 • Grudnichka anatomii, predyspozycja genetyczna.
 • Brak witamin i składników mineralnych, wapnia i witaminy D.
 • Zapalenie stawów.
 • Reumatyzm.
 • Dysplazja.
 • Zapalenie stawów.

Jeśli kryzys w stawach występuje często i daje dziecku ból, należy skonsultować się z lekarzem i przesłuchania.

Czy mam się martwić?

Jeśli grudnichka stawy crackle rzadko, nie martw się. Dla dzieci do sześciu lat, zjawisko jest uważany za swego rodzaju normą. Rodzice powinni zwracać uwagę na przypadki, w których warto skonsultować się z lekarzem:

 • Skrzypienie słychać w jednej nodze lub ramieniu, a nie obu.
 • Trwałe zapaść w stawach podczas ruchu.
 • Podczas kryzysu czasu dziecko zaczyna płakać lub kapryśny.
 • Skóra wokół wspólnego zaczerwienione i zaognione.
 • Skrzypienie dźwięki, gdy dziecko leży na plecach i nogach, kolana ugięte, rozcieńczonego w ręku.

Objawy te często mówimy o chorobach, które wymagają szybkiej diagnostyki i leczenia.

dysplazja

Choroba ma charakter dziedziczności. Powodem dysplazji u niemowląt – brak kolagenu i innych substancji, które tworzą tkankę łączną. Jeśli grudnichka crunch chorobowo stawy, a następnie, więzadła są rozciągnięte i nie ma elastyczność. Kiedy dziecko się porusza, tkanki chrzęstnej w kontakcie ze sobą i prowadzą do charakterystycznego brzmienia. Wspólna spada z łóżka. Dla dysplazji charakteryzuje się występowaniem zapaści podczas nóg uprowadzenia siebie.

Dysplazja – niebezpieczna choroba, która może prowadzić do niepełnosprawności, bez terminowego leczenia. W dzieciństwie, problem ten można rozwiązać znacznie łatwiej i szybciej. Dysplazja jest usuwany poprzez masaż leczniczy wykonywane specjalisty, salach gimnastycznych, spożycie wapnia. W ciężkich przypadkach metod leczenia dysplazji jest inna: noszenie spodni naprawczych, opony, rozstępów.

artretyzm

Wspólne problemy występują u dzieci w każdym wieku, więc dzieci są w potrzebie diagnostyki i terapii. Jeśli grudnichka stawów crackle na nogach, może to wskazywać na stan zapalny. On jest w stanie doprowadzić do separacji, wyrafinowania i powstawanie pęknięć. Choroba postępuje szybko. Następnie może się pojawić dziecko uszczelnienie i rozrosty stawów, przy czym kość ulega deformacji. Zapalenie stawów towarzyszy ból, dyskomfort, chrzęstem, obrzęk, zaczerwienienie skóry. Rodzice muszą szukać pomocy medycznej w nagłych wypadkach, jeżeli:

 • Stawy trzeszczą bardzo często.
 • Dziecko płacze podczas kryzysu.
 • Skóra wokół stawów staje się stan zapalny, obrzęk.

Co kryzys u niemowląt?

Jeśli brzuszków biodrowych u niemowląt, to nie zawsze jest oznaką zaburzeń w organizmie. Najprawdopodobniej, główny problem leży w Bezkształtnej układu mięśniowo-szkieletowego. Kiedy dziecko szybko rośnie, jego stawy i więzadła są wzmocnione, a kryzys zniknie. Niestety, niektóre choroby są również towarzyszyć kryzysu. Na przykład, zwichnięcia, podwichnięć, zwiększenie ruchomości stawów i młodzieńcze reaktywne zapalenie stawów, reumatyczne.

Co robić, jak leczyć?

Jeśli grudnichka stawy crackle regularnie i niepokojące, należy odwiedzić urząd się ze specjalistą. Lekarz przepisze standardowy zestaw badań: USG serca i stawów, biochemiczną analizę krwi i moczu. Jeśli diagnoza nie ujawnia nieprawidłowości, leczenie nie jest wymagane. Eksperci zalecają dając dziecku więcej wody, ponieważ jest odpowiedzialny za powstawanie płynnej interarticular. Jeżeli przyczyną kryzysu – zakażenie, reumatyzm, zapalenie stawów – dzieciaka mianowanego przeciwzapalne, środki przeciwbólowe, antybiotyki i inne leki, które nie są szkodliwe dla zdrowia dziecka. Ze słabością, osłabieniem mięśni lub zwiększona mobilność jest przypisany do masażu leczniczego w skojarzeniu z lekami. Eksperci zdecydowanie doradzamy nie do samoleczenia dziecko!

profilaktyka

W celu uniknięcia kryzysu stawów u niemowląt, rodzice powinni się zatrzymać przy lekkim masażu i gimnastyki. Dla dzieci od 0 do 1 roku przydatnych ćwiczeń są „Ladushki”, „Cobra”. Rozwijają dotykowe, umiejętności psychiczne dziecka, jak i więzadeł stawowych. Jeśli grudnichka trzask stawów rąk, pozytywny efekt będzie wykonywać „Cobra”. Dziecko powinno być umieszczone na podnośniku brzuch, piersi, ze szczególnym naciskiem na dłoni wyciągnięte ręce dziecka. Dziecko są idealne do lekkich rodzajów gimnastyki. Jest to normalne zginanie i prostowanie nóg i rąk w różnych pozycjach. Należy zwrócić uwagę na zabiegi wodne, które możesz zrobić w domu w łazience.

W celu zapobiegania chorobom kości i stawów oraz dotyczy odpowiednich ilości wapnia w organizmie noworodka. Podczas wzrostu jest najważniejszym pierwiastkiem śladowym, w którym występuje struktura tkanki. Specyficzne stopa dziecka wapnia otrzymuje mleko matki, więc jest to bardzo ważne dla kobiety, aby jeść prawo. Karmienie piersią Mother`s diety powinna składać się z niego produkty zawierające wapń. To mleko, ser, twaróg, żółtka jaj, produkty pełnoziarniste, wodorosty, warzywa, owoce, zioła, ryby. Jeśli grudnichok jest na sztucznym karmieniu, dodać witaminy i minerały w postaci proszku lub kapsułek (po konsultacji z lekarzem).

Jeśli wspólny brzuszków barku u niemowląt, może to wskazywać na odwodnienie. Wiele matek uważa, że dziecko nie musi dać wodę do roku. To ogromny błąd! Niech czysta woda dziecko tak często, jak to możliwe. Eksperci nie polecam do paniki, jeśli dziecko trzeszczące stawy od czasu do czasu. Niekończące się wycieczki do lekarzy zdenerwowany grudnichka. Powinien on alarm, jeśli dziecko kryzys przynosi ból w stawach i bardzo często tam. Pamiętaj, że rozpoczęła choroby stawów później rozbija chód, prowokuje do przestankowe, zmęczenie nóg.