742 Shares 1217 views

Jaka jest temperatura w przestrzeni? tajemnice wszechświata

Dla współczesnego człowieka kosmos stał się znacznie bardziej oczywiste niż to było jeszcze sto lat temu. Ale wszechświat nadal jest obarczona niewyobrażalną liczbę tajemnic i sekretów. Ze względu na szybkie i szybki postęp technologiczny, udało nam się znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, wieki i tysiąclecia nawiedzać umysły ludzi.

Ale mimo to, przestrzeń jest wciąż tajemniczy i niezbadany. Im głębiej się wnika w tajemnice wszechświata, tym więcej miejsca głębokości puzzle podkidyvayut i generowanie pytań. Na przykład, co temperatura w przestrzeni, a co fizyczne warunki poza naszą planetą? Odpowiedzi na te pozornie proste pytania, w rzeczywistości nie są tak jednoznaczne.

W różnych science fiction jest szczegółowo opisany i bardzo kolorowe, co temperatura w przestrzeni. Zazwyczaj wielkość fizyczna wydaje niewyobrażalne straszne zimno. Ale to jest naprawdę? Na rozległych przestrzeniach głęboka przestrzeń koncepcja jest sama temperatura zastosowania, jak w konwencjonalnym rozumieniu naziemnej po prostu nie istnieją.

Więc pytanie w tradycyjnym sensie tego, co temperatura w przestrzeni nie ma znaczenia. W warunkach próżni, nie temperatury. Ta wielkość fizyczna, która określa cały czas na powierzchni naszej niebieskiej kuli owinąć ochronną kokonu atmosferycznego spowodowane przez prędkość cząsteczek, które są dostępne w otwartej przestrzeni. W każdym przypadku, w zakresie koniecznym do utworzenia temperatury.

Zastanawiać, którego temperatura w otwartej przestrzeni, to należy mieć na uwadze jedynie charakterystyczna temperatura termodynamiczna, według którego wielkością fizyczną jest oznaczona przez określony stan materii. Podczas gdy w przestrzeni zewnętrznej jakiekolwiek zanieczyszczenia nie są dostępne, to jest całkowicie przeniknięta przez różne typy promieniowania najbardziej zróżnicowanych częstotliwości, szybkości i intensywności.

I pojęcie temperatury staje się w tym aspekcie jakiś rodzaj wartości. W przestrzeni, to całkowita energia wszystkich rodzajów promieniowania do pewnego punktu w przestrzeni. Innymi słowy, to, jaka jest temperatura w przestrzeni, zależy od indywidualnych okoliczności konkretnej części wszechświata. Naturalnie, bliżej źródła promieniowania, które są zwykle gwiazdy, tym większa intensywność i szybkość cząstek. W związku z tym, powyższy wskaźnik termodynamiczny i temperatury.

Uważa się, że w dużej odległości od niebieskiego temperaturze ciała jest przestrzeń zera absolutnego (-273,15 stopni Kelvina). Ale w sensie fizycznym, sytuacja jest nieco inna. Jeśli przestrzeni międzygalaktycznej umieścić termometr, najpierw pokaże temperaturę nieodłączne w środowisku, gdzie jest usuwany. Dopiero po jakimś czasie termometr zacznie się nagrzewać.

Wszakże, zgodnie z teorią wnikania ciepła, przedmiotu, który jest w bezpośrednim świetle słonecznym, szybkie i bardzo gorące. I w warunkach międzyplanetarnej ogrzewania pomieszczeń będzie znacznie silniejsze i bardziej intensywne. Od próżni jest prawie doskonały izolator termiczny.

wskaźnik temperatury termodynamicznej służy integralną część tego niezwykłego, ale rzeczywistych pojęć, jak pogoda w przestrzeni, która wywodzi się również w ciałach niebieskich. Geomagnetyczne burze, burze promieniowania, wiatru słonecznego – to najbardziej popularna i dobrze znany przejaw przemocy gwiazdek temperament. Oni, wraz z szeregiem innych śmiertelnych niebezpieczeństw, i stworzyć przestrzeń pogodę.