780 Shares 9505 views

Ślimaki karmić w domu

Jeśli zdecydujemy się na zwierzaka, opierając się na ich bezpretensjonalność do treści, to jeden z pierwszych produktów zajęłoby ślimaka. Istoty te rozwijają się w domu i całkowicie nekaprizny, ale to nie znaczy, że trzeba dbać wcale nie dla nich. Jednym z najważniejszych elementów w treści tego gatunku – jest jedzenie. Wiele osób zastanawia się , co by nakarmić ślimaka, że czuła się świetnie, nie był chory i żył długo.


Dieta większości tych mięczaków jest, oczywiście, jedzenie warzyw. Niezależnie od tego akwarium, ślimaki lub Achatina, wszystkie z nich jeść warzywa i owoce. Należy zauważyć, że jedzenie musi być świeże. Przed nakarmić ślimaki, musisz zieleni, owoce i warzywa są dobre do mycia. Pasują ogórków, papryki, marchew, kalafior i kapusta, pomidory, brokuły, cukinia, fasola szparagowa, ziemniaki, ale gotowana.

Wszystkie ślimaki potrzebują dużo witamin i składników odżywczych, więc należy traktować ich owoce i jagody. Doskonałym wyborem będzie truskawki, brzoskwinie, banany, ananasy, mango, winogrona, śliwki, kiwi, arbuz, kantalupa, figi, itd. Podstawą każdej diety powinna zawierać warzywa :. pokrzywa, seler, babki, koper, pietruszka, mniszek lekarski, sałatki, kwiaty czarnego bzu liści drzew owocowych. Przed feed ślimaki ziół, upewnij się, że dorastała z dala od autostrad, przedsiębiorstw przemysłowych. Trawa i liście najlepiej zbierać poza miastem.

ślimaki lądowe mogą używać mieszaniny zmielonych ziaren, nasion i ziaren. Do przygotowania takiej paszy może orzeszki, jęczmień, słonecznik i pestki dyni, owies, gryka, kukurydza, groch, ryż i lnu. Zwierzęta chętnie Grzyby treat, mięsa i warzyw żywność dla niemowląt, ale bez soli i cukru. Wiele osób zastanawia się, co by nakarmić ślimaki Achatina, ponieważ różnią się one od innych gatunków w rozmiarze. W rzeczywistości, dieta mają praktycznie taki sam jak we wszystkich mięczaków lądowych, od czasu do czasu tylko niezbędną do nadania im gotowanej ryby lub chude mięso i gotowane białka jaja.

Każdy ślimak powinien być solidny i wytrzymały pancerza, a więc dieta należy dodać wapń w wystarczającej ilości. To może być kruszone muszle przepiórki lub jaja kurze, powłoka, sepia, kamień mineralny dla papug, ale bez soli, naturalna kreda (szkoła nie jest warta zakupu, ponieważ prawie nie ma wapnia).

Wiele osób zastanawia się, co by nakarmić ślimaki akwarium, ponieważ różnią się one pod wieloma względami od ziemi. W zasadzie, oni też kochają zielono, a na dodatek nie jest przeciwny jeść ryby z tłoczonej wodorostów, a także innych mrożonek. Pasza ślimaki jest surowo zabronione, gdyż jest jedzenie na stole człowieka. Wszelkie wędzone, marynowane, smażone, słodki, ostry i słony żywność nie nadaje mięczaki i sól do nich – tak zrobić pewną śmierć.

Młode ślimaki są podawane codziennie, a najlepiej wieczorem, gdy są najbardziej aktywne, a dorośli 2-3 razy w tygodniu. Żywność powinna być świeża, więc trzeba regularnie czyścić podajnik. Prawidłowa pielęgnacja i zbilansowana dieta pozwoli skorupiaki, aby żyć długo.