328 Shares 9978 views

Andrea Palladio: biografia, praca

Wielki włoski architekt Andrea Palladio, nawet po 500 lat, jest przykładem do naśladowania i podziwu. Jego wpływ na architekturze światowej nie mogą być zawyżone, Palladio styl jest unikalny w świecie nosi nazwę jednym panem. Mistrz miał wiele sukcesów i odkryć, jego życie nie było łatwe, ale to było harmonijne, jak została ona zbudowana.

Rodzina i dziecko

30 listopada 1508 w rodzinie prostego Miller w Padwie urodziła chłopca, Andrea nazwał go od ojca, otrzymał drugie imię – Pietro i nazwisko – della Gondola. Czasy były trudne dla dzieci, biedni nie mają iść do szkoły, bo od dzieciństwa musiał pracować. Zwłaszcza, że chłopiec jest sierotą, i kawałek chleba musi dokonać sam. Andrea ma 13 lat został asystentem w pracowni kamieniarza. Tam otrzyma pierwsze praktyczne doświadczenie w zakresie obróbki kamienia i dowiedział się o jego możliwościach, co jest przydatne w przyszłości do niego. Warunki pracy były niewolnik, i po pewnym czasie Andrea ucieka w Vicenza, która jest umieszczona jako praktykant w warsztacie znanego rzeźbiarza. Więc on wchodzi do kręgu osób, które określi swój los.

Formacja w zawodzie

Początkowo opanował zawód kamienia komodzie zwraca fryzy i stolice. Pracodawcy pomóc mu dołączyć do cechu murarzy i dostaje stały dochód. W Vicenza, dostaje dostęp do kręgu osób bliskich do sztuki, a zbliżając się do humanistycznego Trissino Dzhandzhordzho które przenikają los sierot i bierze na siebie rolę swego mentora i opiekuna. To on upierał się, że Andrea rozpoczął studia zabytków architektury greckiej i rzymskiej, zapoznanie z kulturą antyczną. Andrea studiował prace Witruwiusz i różne traktaty o sztuce i architekturze. Jedzie do Włoch, kontroluje, szkiców a nawet obmeryaet wybitne zabytki dawnej architektury, zwiedzanie Chorwacji i Francji. Trissino stał się pierwszym klientem przyszłego architekta i twierdził, że brał więcej Euphonic nazwę i stał Andrea Palladio na cześć Pallas Atenę. Architekt Andrea staje się dopiero w wieku 30 lat, ale tym razem ma bogatą wiedzę na zasadach dawnej architektury.

W 1534 Trissino instruuje swój ładunek do pracy na własnej willi, więc nie jest pierwszym dziełem Palladio – Cricoli willa w centrum Vicenza. Pierwsze prace, a także liczne znajomości, które nabył Andrea poprzez patronatem Trissino otwórz młody architekt droga do zawodu.

Pierwsze sukcesy

W ciągu najbliższych 10 lat budowania willi Andrea Palladio, jedna budowa trwa około 2-3 lat, architekt nie tylko tworzy projekt, ale także kieruje pracami przy budowie budynków i projektowania krajobrazu. Od samego początku swojej kariery Palladio realizuje swoje własne zasady, które stosuje się do idei, że budynek powinien wyglądać jednym kawałku, w połączeniu z terytorium i środowiska. Starannie przemyślane pod względem swoich obiektów kontrolnych, to była prawdziwa wizja miejskich. Od 1540 roku otrzymuje kilka kolejnych zamówień na pałacu, który jest ważnym krokiem w krystalizacji stylu Palladio.

W 1545 roku, architekt wygrał konkurs na projekt przebudowy ratusza w Vicenzy. Stary zniszczony budynek i nie było wystarczające dla potrzeb miasta. Andrea oferuje fundamentalnej restrukturyzacji tworzy dwupiętrowy łuku, za pomocą nakazu, a nie jako element wystroju, a także ważnym elementem strukturalnym. Pozwala mu to stworzyć harmonijną kompozycję budynku i zwiększyć powierzchnię użytkową. Piękno to jest ściśle powiązane z praktycznością. Budynek jest obecnie przedmiotem chroniony przez UNESCO i ważne ozdobą miasta. Ten projekt sprawia, że Andrea znanym i może on ubiegać się o realizację zamówień najbardziej na dużą skalę.

Miasto Andrea Palladio

Architekt chciał pracować w stolicy, ale z Wenecji w swoich relacjach były trudne. Chociaż niektóre bardzo dużych budynkach, gdzie mógłby zbudować. Ale nie podejrzewam, że jego prawdziwa chwała innego miasta. Kilka architekci spada szczęścia stać się przodkami koncepcji miejskiego. Andrea Palladio, którego biografia jest mocno przywiązany do Vicenza, dostać szansę. Podczas swojego życia stworzył w mieście i jego okolice mają wiele luksusowych budynków, które są chwałą miejsca i przyciągają turystów z całego świata. Ulica jego nazwa, Corso Andrea Palladio – wystawa jego prac. Tutaj udało mu się nie tylko przynieść talan architekta, ale również pracować jako założyciela miasta. Dyspozycja ulicy i dwóch głównych placów podano do nich i są przeznaczone dla ludzkiej percepcji. Wyposażenie uderzające harmonię, wielkości i dobrze przemyślane szczegóły. Vicenza był prawdziwy prezent dla architekta, tutaj był w stanie zrealizować wiele pomysłów, ale niektóre z nich pozostały niedokończone po jego śmierci w 1580 roku. Niektóre budynki dodane do swoich uczniów. Ale w ogóle, miasto uosabia wielkość architekta, dlatego każdy początkujący architekt dąży do Vicenza zobaczyć na tym klasycznym.

W głównym budynku i dziedzictwo architekta

Andrea Palladio, którego prace tworzą złoty fundusz architektury późnego renesansu, opuścił znaczną spuściznę dla przyszłych pokoleń. Z jego najważniejszych projektów należą: Roton willi, Bazylika kościoła Palladio w Wenecji, San Giorgio Maggiore, Teatro Olimpico, Loggia del Capitano. Architektura Andrea Palladio różni Uroczystość celowe kontynuowanie dawnych zasad i tradycji. Tuż po architekt pozostawił ponad 80 budynków o różnej wielkości w całych Włoszech.

Oprócz budynków, architekt pozostawił spuściznę w postaci monumentalnej pracy „Cztery książki o architekturze” i kilka rozpraw na temat zabytków starożytnego świata. Te książki były podręczniki dla pokoleń architektów i odegrał kluczową rolę w rozwoju wielkich stylów baroku i klasycyzmu:.

Palladio wpływ na światową architekturę

Kreatywność Andrea Palladio pozostawiła niezatarty ślad w architekturze światowej. Dzisiaj, budynki w stylu klasycznym, który powstał z powodu Palladio, nie we wszystkich krajach rozwiniętych. Andrea Palladio, krótka biografia który pasuje do dwóch słów: „stylu Palladio”, stał się założycielem całego pola, „nazwanego po sobie”, który nie jest już przypadek w historii architektury. Europejskiej architektury XVII-XVIII wieku utworzone pod bezpośrednim wrażeniem pracy Palladia i na podstawie jej zasad.

Palladio i Rosja

On pozostawił swój ślad, i Andrea Palladio w rosyjskiej architektury. Dwa z jego gorącym zwolennikiem, Dzhakomo Kvarengi i Charles Komora, w XVII wieku tworzą kształt stolicy Północnej. Późniejsze rosyjscy architekci już wchłaniany zasad Palladio, zbudować ogromną liczbę budynków w stylu klasycznym w Moskwie i wielu innych miastach. Ostatnia fala zainteresowania dziedzictwem Andrea Palladio – w stylu stalinowskim imperium, które jest oparte na jego estetycznych zasad.