214 Shares 5470 views

Butterfly posiadać: charakterystyka, dystrybucja, zdjęcia

Motyl Niedźwiedź ma swoją nazwę od wyglądu gąsienic, która jest pokryta gruba przypominająca futro włosy znieść. Duże kępy futra jest naprawdę bardziej przypomina młodego zwierzęcia, zamiast owadów.


Opis rodziny

Wszystkie niedźwiedzie mają stosunkowo duży rozmiar. pulchny ich ciała. Przednie skrzydła są trójkątne w kształcie, u większości gatunków są pomalowane jaskrawo. Tylne skrzydła są mniejsze, mają często skromny kolor. Uspokoić i zrelaksować ponosi motyla składa swój dom skrzydełka, ukrywając ich jasność.

Ważną cechą wspólną dla całej rodziny – są trujące. Krew tych motyli mają gorzki smak – to dla tych, którzy nie rozumieją sygnał barwne skrzydła i jeszcze decyzji do ataku. Większość jadowitych stworzeń wyglądać lepki, jakby chciał ostrzec drapieżników z jego cech. Strawienia zdobycz trudny, może powodować podrażnienie układu pokarmowego lub alergii.

Nie gorzej chronione i młodzież. Gąsienica motyla nosi tyle, że krew ma gorzki trujące, dlatego też jej włosy emitują silne podrażnienia. Jej nie tylko do żucia nie jest konieczne, ale nawet dotknąć. Dzięki tej funkcji, a dorosłe gąsienice motyli i praktycznie nie mają naturalnych wrogów.

gąsienica

Przed kolei w motyle, gąsienice trzeba zrobić dużo pracy i ważne zadanie – do jedzenia na przyszłość. Dlatego są one wszystkożerne i żarłoczne. Gąsienice jeść krzewów i roślin zielnych, liście drzew. szkodzi to plantacje.

Przed Przepoczwarczenie gąsienica obraca luźną jedwabny kokon. Ściana ona przeplata własne upadłych włosków. Dolly jest zamocowany wewnątrz kokonu.

Lifestyle motyl niedźwiedź

Znieść rozprzestrzenił się po całym świecie. Entomologowie około 11000 gatunków rodziny misie. W europejskiej części Rosji żyje co najmniej 60 gatunków motyli.

Większość niedźwiedzie są nocny lub noc sposobem życia, ale istnieją pewne rodzaje awake ciągu dnia, choć w mniejszości.

Warto zauważyć, że nie ponosi rozwiniętych gębowego. Dorośli starsze okazy – osób dorosłych – nie jeść żywności.

krasopani poziomkówka

W strefie środkowej jest bardzo powszechne motyl krasopani poziomkówka. Jest wystarczająco duża rozpiętość skrzydeł sięga 5,5 cm.

Motyle te żyją w zacienionych i wilgotnych miejscach, w czerwcu i lipcu. Oni zamieszkują brzegi rzek, wąwozy, leśne polany i polany. Gąsienice zjadają liście krzewów i roślin zielnych: wierzby, jeżyna, poziomka. Przepoczwarczenie występuje na wiosnę.

Niedźwiedziówka Kaja

Nie rzadziej ćma Niedźwiedziówka Kaja. Reprezentatywne gatunki są bardzo piękne. O rozpiętości skrzydeł do 8 cm czyni je jednym z największych w naszym kraju.

błotniki przednie ponieść Kayas kawowy brąz, z białymi przewężeń. Z tyłu znajduje się duży czerwony skrzydło czarny i niebieski groch.

Miś Kaya żyć w późnym latem. Ich czarne włochate gąsienice pojawiają się jesienią, transferu zimowym, a latem zamieniają się w motyle. W chwili gąsienic zagrożenia zwijają się w ringu, broniąc wszystkich jego ważnych narządów, gasił trujące włosy. Gąsienice obracają kokony pod zaczepy ułożone pnie drzew.

Amerykański biały niedźwiedź

Piękny motyl niedźwiedź śnieżnobiały z kudłatą głowę jest rzeczywiście ogromne zagrożenie dla rolnictwa i leśnictwa. Gatunek ten pochodzi z Ameryki Północnej w połowie ubiegłego wieku przybył do Europy i rozprzestrzeniać się z terytorium Ukrainy, południowej i zachodniej Rosji, przeniknął do Turkmenistanu i innych krajów Bliskiego Wschodu. Eksperci uważają, że to nie może się zdarzyć z przyczyn naturalnych i motyli zostały przewiezione na ląd z ładunkiem po drugiej stronie Atlantyku.

Biały moth nazywane motyla, posiada średni rozmiar, zakres skrzydeł nie przekracza 3,6 cm. Ekologów i urzędnicy kwarantanny są kroki w celu zapobieżenia dalszemu rozprzestrzenianiu się tego szkodnika.

leopard miś

Ten motyl obtaet w wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Zakres jego skrzydła do 8 cm, która prowadzi go do największych członków rodziny.

miś Hebe

Hebe popularny rodzaj ćmy znajduje się w strefie stepowej. Ten niedźwiedź – motyl wiejskich, może być postrzegane w nocy od maja do lipca.

Swipe skrzydełka Hebe osiąga 5,5 cm. Przednich błotnikach od niej jasne, ciemne przewężeń. Tylne skrzydła czerwone, ozdobione ciemnymi plamami.

Gloomy jaskinia motyl

Transkaspijski ponury niedźwiedź – bardzo niezwykły motyl. Imię zawdzięcza i niepozorny wygląd, i styl życia. Owad ten spędza większość swojego życia na ścianach jaskiń i stalaktytów rosnących na nich. Nocą, ten motyl jest wybrany z zadaszeniem i często leci do parkowania turystycznej, sporządzony przy świetle ogniska. Warto zauważyć, że gąsienice i poczwarek żyć z dala od jaskiń, preferując porośnięte trawami i sagebrush stepu.

Gatunek ten jest jeszcze mało zbadane. I inni członkowie rodziny motyli mole zachować wiele tajemnic.