130 Shares 2444 views

Cukinia „Kavili”: Cechy i odmian opinii

Dorośli i dzieci wiedzą, co się pub. Każda rodzina ma ulubione przepisy dań z nim, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Na szczęśliwych posiadaczy domków i ogrodów też kilka ulubionych odmian cukinii. Kilka lat temu, wśród wielu odmian stali jest szybko zyskuje popularność i cukinia „Kavili”. Co to jest ten rodzaj squash i jak udało mu się wygrać jak najszybciej, tak popularny?

Cukinia „Kavili F1»: Charakterystyka

Będąc dość bliskie „krewnych” z dyni, cukinii podczas ewolucji dziedziczona z jej wielu użytecznych właściwości, ale byli w stanie pozbyć się specyficznego smaku, który nie kochał dla każdego.

Podobnie jak ziemniaki, squash są niemal uniwersalny produkt spożywczy, który można gotować, dusić, suszenie i smażenia. Lekarze radzą, aby jeść cukinię w prawie każdej diety, ponieważ są one dobrze tolerowane i praktycznie nie powodują alergii. Niewiele osób wie, że nasiona z przejrzałych squash mogą być spożywane jak dynia, ponieważ zawierają duże ilości witaminy E i innych składników odżywczych.

Tawerna gatunek zwany „Kavili F1» – jest hybrydą, stworzony pod kierunkiem genetyków. Z tego powodu ten typ squash ma wiele zalet, które sprawiają, że prosty i skuteczny uprawa.

Cukinia „Kavili” tradycyjne kolory – jasnozielony z bladym ciałem. Z reguły są cylindryczne w kształcie i małej wielkości – szesnaście do dwudziestu dwóch centymetrów, co jest szczególnie korzystne podczas pobierania i dalszej obróbki. Owoce cukinia „Kavili” nigdy przekraczać ciężar 300-500 zauważyć, że nawet w overripening, owoce tej odmiany zachowują smak i nie twardnieje.

Główne zalety tej odmiany

Jedną z głównych korzyści wynikających z cukinią w tej klasie jest ich wczesności. Tak więc, po 40-45 dni po posadzeniu nasiona cukinii „Kavili” produkują owoce. A zakład nadal przynosić owoce za kilka miesięcy.

Inną ważną zaletą, które posiadają dynie „Kavili”, jest to, że roślina ma formę krzewu. Ta cecha jest ważna, aby zaoszczędzić miejsce i jest idealny dla tych, którzy mają ograniczoną ilość ziemi. Ponadto, odmiana jest idealny do uprawy w szklarniach.

Kolejną zaletą tego typu squash, jest to, że jest zdolny do samodzielnego zapylania jako jeden krzew rośnie zarówno męskie i żeńskie kwiatostany. Dlatego też, nawet w najbardziej niesprzyjających cukinii pogodowych „Kavili” wciąż zachwycają żniwa.

Jak propagować odmian cukinii?

Podobny miąższ roślin mogą być zarówno w bezpośrednim sianie w glebie (pre pożądane jest moczyć przez kilka godzin w letniej wodzie i po 24 godzinach w wilgotnym trzymać owinięta siatką), jak i kiełkujące siewki.

Sadząc sadzonki cukinii „Kavili” powinien obejmować pędy, dając im czas na aklimatyzację.

Jak dbać o rośliny?

Cukinia „Kavili” bezpretensjonalny w opiece i słabo podatne choroby roślin. Jednak nie jest to konieczne, aby je sadzić obok squash, w ciemnych miejscach. Głównymi wrogami klasy – słabe oświetlenie i zbyt gęsty sadzenia. Gdy cukinia Bush robi się tłoczno, są one gorsze owoce. To samo odnosi się do oświetlenia: światło dostaje mniej cukinia, tym gorzej to daje. W rzadkich przypadkach, duży krzew pozostawia sami mogą przesłaniać roślinę, więc konieczne jest, aby monitorować je i, jeśli to konieczne, usunięcie tych liści.

Idealna temperatura dla cukinii „Kavili” – dwadzieścia stopni, a jeśli chłodzenie jest planowane, rośliny muszą być objęte, w przeciwnym razie zacznie przynosić znacznie później.

Czy nie cukinii wodne odmian zimnej wody, optymalna temperatura do podlewania – dwadzieścia stopni. Podlewanie jest konieczne, nalewanie cieczy wokół trzonka, zamiast głównego lub szczycie. Wymagana stopa wody na podlewanie do dziesięciu litrów na metr kwadratowy. Cukinia „Kavili” (na zdjęciu poniżej) jest dobrze tolerowany suszę, ale z braku wilgoci liście zaczynają więdnąć i roślina owocuje gorzej.

Również potrzebuje nawożenia podczas jej wzrostu. Dobrze nadaje Nitrophoska i złożone nawozy mineralne, nawóz i popiołu z drewna. Optymalnie wytworzenia trzech karmienie pierwszy drzewa cukinię, drugi – w okresie kwitnienia, a trzecia – w czasie dojrzewania owoców.

Kiedy zbierać i jak przechowywać?

Pierwsze owoce pojawiają się już pół miesiąca po posadzeniu roślin. Muszą zrywać bez czekania overripening. Chociaż cukinia „Kavili” nie tracą doskonały smak, a w przypadku zarośniętych płodu. Ale nie pozwalają na to, ponieważ zwiększa obciążenie całego zakładu, a brakuje środków, aby w pełni przynosić owoce.

Jeśli nie jesteś w stanie utrzymać, do wyschnięcia lub zamrozić szpiku, mogą być przechowywane w postaci dyni. Ale warto pamiętać, że ze względu na długi czas przechowywania cukinii smakowych w stanie zmienić.

Cukinia na bok w celu konserwacji, należy wyciąć aż do mrozów. Ważne jest, aby zostawić cukinia odcięty pięć – siedem centymetrów nogi. W żadnym przypadku nie może być umyte, takie cukinię, a jeżeli były zbierane w czasie deszczowej pogody, powinny być dokładnie wysuszono.

Jeśli nie ma piwnicy, to najlepiej, aby wysuszyć cukinie, rozłożone na drewnianych półkach. Choć najlepszym rozwiązaniem – zawinąć w folię i powiesić z każdego owocu oddzielnie. Jednak ważne jest, aby przy braku światła, inaczej nasiona kiełkują w pubach, a sam owoc straci swój smak.

Płaskie dynie mogą być przechowywane w szafie lub na balkonie, wstępnie papier pakowy. Można również przechowywać w lodówce, ale nie więcej niż jeden miesiąc.

Cukinia „Kavili”: Opinie

Odmiana ta weszła w naszych ogrodach zaledwie kilka lat temu, ale już udało się złapać do gustu większości kierowców i rolników. Na forach spotkać tylko pozytywne opinie. Główną zaletą jest uważany za jego zwartość i płodność. Tak więc, na przykład, jeśli odpowiednio do utrzymania przy użyciu tylko dwóch krzewów cukinia „Kavili” owoców zebranych wystarczająco dla trzyosobowej rodziny. Jednocześnie ogrodnicy twierdzą, że bez zamrażania zimę to hybryda nie jest przechowywany bardzo dobrze.

Większość sadzi gatunku „Kavili”, aby uzyskać wczesne cukinia już w połowie czerwca, jak również dla zakatok. Aby zapisać usiąść później i lepszych odmian przewożące przechowywanie.

Pomimo stosunkowo „młode” cukinia „Kavili” pewnie zyskuje coraz fanów, i jest prawdopodobne, że w ciągu kilku lat, tego rodzaju stały się tradycją dla naszych ogrodów i domów jednorodzinnych.