720 Shares 2991 views

pole rumianek bezpromieniowy

Jakie skojarzenia masz podczas słuchania piosenki „Polne”? Z pewnością wielu uważany za pierwsze stokrotki. Jesteśmy tak lubi tych delikatnych kwiatów z białymi płatkami i żółtym sercu, że siedzących im bliżej domu: w ogrodach i terenach podmiejskich. A my je kupić w stoiskach kwiatowych, dekoracji własnego domu.


Amerykański podróżnik

Ale rumianek bezpromieniowy nie zawsze był mieszkaniec kontynentu europejskiego. Z Ameryki nasiona jej „przybył” w Rosji na początku XIX wieku. Istnieje rumianek bezpromieniowy uznawane za chwasty rosnące na polach z uprawami. Nikt nie będzie prawdopodobnie uznają istnienie tego rodzaju „chwast”, jeśli nie na handel. Ziarno przeznaczone do sprzedaży, była wypełniona do worków i ładowane do ładowniach statków. Wraz z nim poszedł długiej podróży i rumianek nasiona. Torby kontynent rozładowywane za pomocą specjalnych haków do wagonów kolejowych. Jak pojawił się wynikiem przeciążenia w zwolnieniu z otworem, choć mały, ale wystarczająco, aby „podróży” na kolei Rosji nasiona rumianku pozostawił swoje ślady na drodze. Około 30 lat dla roślin zamieszkują przestrzenie europejskiej części, aby przeniknąć do Syberii, na Dalekim Wschodzie, a nawet pójść do koła podbiegunowego. Teraz rośnie w polanach, wzdłuż linii kolejowych, na pasiek i brzegach zbiorników.

Gromadzenie i przygotowanie

Rumianek bezpromieniowy roślina jednoroczna o nagim rozgałęzioną gniazdo trzpienia i wypukłe wygięte w dół płatków. Jest dozwolone do użytku medycznego na równi z apteki. Jest bardzo łatwo pozyskać jak stokrotka rośnie duże zarośla i jest dostępny do pobrania. Leki są uważane za kwiaty w koszach. Idą do wyschnięcia bezwietrznej pogodzie na początku kwitnienia. Surowy suszy w temperaturze 40 ° C w wentylowanym pomieszczeniu, w cieniu. Nie możemy pozwolić peresushki kwiaty. Suszone rumianek jest przechowywana w płóciennych workach, w suchym miejscu. Latem można wykonywać 4-5 surowych półproduktów.

Korzystanie z rumianku

Przez wieki, Rumianek był stosowany jako lekarstwo na zaburzenia, zaburzenia snu i bóle głowy, ale istnieje wiele więcej możliwości jej zastosowania, ponieważ nie może wiedzieć. Zobaczmy, co ta roślina może zrobić dla nas, jak i charakteru pogotowiu vetit niektóre z naszych problemów zdrowotnych. Z uwagi zawarte w olejku z kwiatów rumianku, pachnące, który ma zdjęcie w wszystkich książek o ziołach leczniczych, jest stosowany w leczeniu dróg oddechowych, reumatyzm, choroby skórne w postaci napotne. Wywary i wlewy spożywane z dowolnego zapalnych i alergii. Kwiaty rumianku są wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Ze zdolnością do tonu i koją skórę, zmniejsza zaczerwienienie i świąd. Trzeba tylko trzymać twarz nad parą z parzonej rumianku. Ginekologii procesów zapalnych, jej przypisane bulionu Douching. Rumianek bezpromieniowy stosować miejscowo w postaci płukania i przemywania. P omashkovoe olej kiedy wcierać w okolicy skroniowej pomaga wyeliminować bóle głowy. Jest również skuteczna w przypadku oparzeń.

Zapach suszonego rumianku nie jak mysz. Rozwijając swoje obszary składowania produktów, pomieszczeń magazynowych, można mieć pewność, że szary oszustwo nie przychodzą na smakołyki.

Wywar z rumianku jest używany podczas płukania włosów i barwienia tonu lekkiego uprawianych szary. Olejek z nich uzyskane, są wykorzystywane do tworzenia żeli i szamponów. Oczywiście, wszyscy pili rumianku, ale co do zasady, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do łagodnego smaku i relaksujący zapach. W niektórych krajach europejskich pić ten napój ze śmietaną. Bułgarzy nazywają to herbata „Laika”. Pijany w nocy szklanka tego napoju zapewni spokojny sen i słodkie sny.