631 Shares 4766 views

Jak określić rozmiar krewetek?

Nasz artykuł pomoże nie tylko dowiedzieć się, jak określić rozmiar krewetki, ale mówi także o tych niezwykłych stworzeń. Dziś, krewetki rozpowszechniania niemal na całym świecie. Te mieszkańcy morskie zostały jeszcze opanowane, a wiele świeżej wody, ale fani ich cenny i smaczne mięso nawet to nie wystarczyło. A ponieważ krewetek hodowlanych nawet na farmach. Istnieje wiele gatunków, różniących się smakiem, kolorem, składu i wielkości.

Niektóre rasy były hodowane sztucznie, ale nie dla dalszego stosowania w żywności, ale przez wzgląd na estetycznej przyjemności. Akwarium krewetki też są w różnych rozmiarach: dużych i małych. Każdy, kto kocha magiczny podwodny świat, może wypełnić te mieszkańców akwarium, które lubi.

Dowiesz się z tego artykułu wiele przydatnych dla każdego, kto jest zainteresowany krewetek: rozmiar, kolor, zdjęcie, wartość kulinarną i wiele innych ciekawych faktów na temat tych zwierząt.

funkcje

Krewetki należą do klasy wyższej Rakov. Najbliżsi krewni stawonogów są kraby, raki, obunogami i woodlice.

Jak można się domyślić z tytułu jednostki (decapods), krewetki mieć 5 par nóg. Prawie wszyscy członkowie infraorder istnieje kilka wąsów.

Korpus jest podzielony krewetki, ogon pochyloną w jamie brzusznej. demorfizm seksualna praktycznie nie wyraził, ale u większości gatunków samiec jest zabarwiona trochę trudniej samochki. Ale w trakcie sezonu lęgowego, można szybko zidentyfikować osobnika płci żeńskiej przez obecność jaj murze, który jest przechowywany w brzuchu między nogami.

Specjaliści odpowiadają za ogromną liczbę gatunków krewetek. Wielkość ich przedstawiciele w przedziale od 2 do 30 cm.

Krewetki i ich znaczenie w kuchni

Trudno jest wymienić wszystkich ludzi na świecie, którzy uważają produkt krajowy krewetek. Kochają Włochów i Francuzów, Hiszpanów i Greków, mieszkańcy Ameryki Południowej, Australii, Oceanii, Dalekim Wschodzie i wielu innych regionach, w których mieszka stawonogów. Niektóre żywności na świecie jest po prostu niemożliwe do wyobrażenia bez dania krewetki: gotowane, grillowane, wędzone, marynowane, smażone z ostrymi przyprawami.

Podawać krewetki i niedrogie bary oraz luksusowe restauracje. Price Tag posiłki z nich różni się w wielkim zakresie. Na szczęście, aby spróbować tego przysmaku, nie koniecznie iść do restauracji, można gotować je w domu.

Raz mieszkańców wielu regionów, z dala od morza i oceany, mogliśmy tylko pomarzyć takiego mięsa i święto na nich z wyjątkiem podróży. Ale te dni, wiele rodzajów są łatwo dostępne. W każdym supermarkecie można znaleźć krewetki łatwo. 90 to najbardziej rozpowszechnione. Ale co oznacza ta liczba? Teraz będziemy to zrozumieć.

Jaki jest rozmiar?

Na pewno masz napotkał podobny znakowania, wybierając produkty. Słowo „miernik” można przeczytać nie tylko na opakowaniu krewetek, ale również na słoik z oliwkami i innych przysmaków. Oczywiście, mówimy o wartości. Kaliber oznacza wielkość krewetek.

Co oznaczają numery? Odpowiedź na to pytanie jest łatwa do zapamiętania. Mówimy o liczbie osobników na kilogram. Możemy stwierdzić, że im mniejsza liczba, tym większa wartość krewetek. Każdy kaliber jego własnego dobra i dla różnych potraw.

małe krewetki

W wielu krajach, taka drobnostka szczególnie popularne zastosowania. Ale rozmiar 90/120 krewetek ma szereg zalet. Główną zaletą małego kalibru, nietrudno się domyślić, jest cena.

Małe krewetki są idealne do dodawania do sałatek, koktajli, sosów. Można ozdobić je tosty, kanapki, vol au vent, pizza, kanapki. I krewetki kalibru 90/120 można gotować zupę.

Kolor waha się od większości odmian jasnoróżowe do głębokiego brzoskwini. Smak małych krewetek zwykle wyrażone.

Jest nawet mniejszy krewetki wielkości. Z pewnością każdy, kto kiedykolwiek był w Odessie, próbował nawet widać niezwykłą delikatność, które miejscowi nazywają skorupiaki. Zazwyczaj widok strefie przybrzeżnej Morza Czarnego, ale tylko gazą i wiadro jest wymagany do wędkowania. W większości krajów świata podobne odmiany są wykorzystywane wyłącznie w wytwarzaniu pasz i żywności ryb, ale każdy wierzy Odessa kulechek skorupiaka jeden z symboli Południowej Palmyra. Przygotowanie tej zmiany jest dość prosta – gotowane w osolonej wodzie.

Średniej wielkości krewetki

Rozmiar 70/90 krewetki jest często wybierana przez tych, którzy mają zamiar ugotować makaron lub risotto. Ta kategoria kosztów jest również stosunkowo łatwo dostępne.

Jak już wiemy, taka etykieta jest liczba krewetek. Jeden kilogram z nich może być 72 i 79, i 85.

Krewetki tej wielkości często złapany w Oceanie Atlantyckim.

Duże i bardzo duże

Wiele osób błędnie uważa, że większe krewetki, więc jest smaczniejsze i bardziej kosztowne. Niestety, jest to powszechne nieporozumienie na ręcznych nieuczciwych sprzedawców, którzy wytrwale pielęgnować ją. Nie może być uwięziony, konieczne jest, aby zbadać tę kwestię bardziej szczegółowo.

Na pewno znasz nazwy takie jak krewetki. Ich rozmiary są świetne, jak również ceny na potrawy ze składników. Ale jest hype uzasadnione? W rzeczywistości nazwa „krewetki” nie ma nic wspólnego z nauką. Ten typ nie istnieje. Te piękne słowa sprzedawców i kucharzy zwane zupełnie różne gatunki krewetek, droższe je sprzedać. Często nazywa się król nawet nie naprawdę bardzo smaczne rasy, hodowane na farmach. Prowokowanie wzrostu do uzyskania dużych próbek dodaje się do paszy nie jest najbardziej użytecznych składników. Prawdziwi koneserzy są mało prawdopodobne, aby wkraczać na tej wątpliwej produktu.

Kolejna rzecz – olbrzymi ocean. Maksymalna wielkość krewetek dotrą 30 centymetry. Kaliber 2-3 osobników na kilogram. Dowiedz się tego rodzaju łatwe, ponieważ ciemne poprzeczne paski w pełni uzasadnia nazwę. Niestety, w naszych czasach, też można uruchomić w podrobionych, ponieważ te krewetki dowiedział się także hodować sztucznie, więc ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać produkt wysokiej jakości.

Jaki jest koktajl z krewetek?

Zrozumiałe jest, że jeśli chodzi o kaliber, to znaczy cały krewetki z muszli, nóg i głowy. Ale wraz z nieoczyszczonych, komercyjnie dostępny, istnieje również tzw koktajl z krewetek. Określenie to oznacza, że produkt jest całkowicie usunięte, a czasami nawet przed zamrażaniem brzeczki.

Oczywiście, jeśli wyczyścić kalibru 90 kg krewetek, waga tuszy jest znacznie mniej niż jeden kilogram. Różnica może wynosić nawet do 40-50%, to znaczy, obrane krewetki za kilogram nie będzie 90 i 170-180.

zamrażanie

Innym sposobem, aby przechytrzyć nabywca cechy technologiczne zera. Suchy mróz trudem zmienia swoją strukturę i utrzymuje produkt idealnie. Ale w supermarketach krajowych bardziej powszechne jest inna kategoria – krewetki glazury. Ten „delicious” słowo oznacza nic innego, niż zwykła woda. Ze względu na fakt, że ciało krewetki przykrywa warstwę lodu, za kilogram zmieścić znacznie mniejszą ilość. Pamiętaj, że rozmiar krewetki sztucznie zwiększone, jeśli zobaczysz na pakiet oznaczony „glazura”.

Jak wybrać krewetki

Na wiele pułapek można się domyślić. Nasz mały arkusz oszukiwać pomogą nie zgubić się w sklepie przy wyborze najlepszego krewetki.

  1. Preferują produkty zapakowane, niż waży. Opakowanie trudniejsze do podrobienia.
  2. Należy zwrócić uwagę na kraj pochodzenia. Większość krewetki zostały złowione, norweski, duński, fiński firm. Doskonały produkt zapewnia japoński (choć jest to bardziej kosztowne i mniej często). Rosyjski całkiem dobre krewetki. Ale większość z krewetek z Dalekiego Wschodu hodowane w niewoli.
  3. Należy zwrócić szczególną uwagę na lodzie. To nie powinno być żadnych krewetki same lub w opakowaniu.
  4. Krewetki, które zostały poddane działaniu pary lub wrzącej wody, mają krótszy okres trwałości niż niepoddane obróbce cieplnej. Spojrzeć na liczby.

wartość ozdobna

Czy wiesz, że krewetki mogą być hodowane w typowym akwarium? Wiele ras dogadać się bardzo dobrze z nieagresywnych ryb i innych sąsiadów. Ale niektórzy wolą być sami.

Jeśli chcesz mieć takiego zwierzaka, należy skonsultować się ze specjalistą, który może udzielić porady na temat systemu opieki, pasz.

Wielkość krewetek akwarium na przeciętnego małego. Większość z nich jest średnio do 5-6 cm. Ale różnorodność kolorów jest naprawdę ogromny! Można wybrać niebieski, czarny, czerwony, żółty, pstre lub nawet całkowicie przezroczysty dla zwierząt.

krewetki giganty: mity i rzeczywistość

Słyszałeś opowieści grozy o gigantycznych kalmarów i ośmiornic? Być może istnieją inne podwodne mieszkańcy, których rozmiar jest o wiele bardziej niż encyklopedii powiedzieć?

W przypadku krewetek możemy się doczekać na sensację. W każdym razie nie ma dowodów, nawet poszlaki i wątpliwe, no. Wielkość krewetek nie przekracza 30 cm.

Często mylone z krewetki langoustines. Ale to zupełnie inna zwierząt, choć podobne w wyglądzie. Aby uniknąć oznaczone jako ignorant i zdezorientowany, ale należy pamiętać, że istnieje pazury Langoustine.

Jak widzieliśmy, wiele bardzo dużych krewetek. Mamy nadzieję, że nasz artykuł będzie powiedzieć coś nowego o tych niezwykłych stworzeń.