889 Shares 3906 views

Uczymy się, jak stosować pasty termoprzewodzącej na CPU

W tym czasie, kiedy podzespoły komputerowe były stosunkowo zimna i obejście chłodnicy prosty, można zapomnieć. Postępy w technologii komputerowych rozwija się w niewiarygodnym tempie: dzisiaj, nikt nie wiedział, że będzie musiał nauczyć się stosować pasty termoprzewodzącej na procesor, a teraz, aby zmniejszyć temperaturę wydajnych komponentów nie są jedynym systemem chłodzenia wodnego, ale nawet rośliny działa na ciekłym azocie. Niestety, na tym etapie rozwoju mikroelektroniki, aby pozbyć się ciepła nie może być – takie są prawa fizyki. Dlatego jedynym rozwiązaniem, które pozwala na osiągnięcie kompromisu pomiędzy ogrzewaniem i stabilnej pracy – jest dowiedzieć się, jak zastosować pasty termoprzewodzącej na CPU i zorganizować skuteczny system chłodzenia tego składnika. Przemysł oferuje wszystko, czego potrzeba do tego: Makaron, grzejniki, wentylatory, rury i tak dalej.


Jaki jest pasta termoprzewodząca na procesor

Jak dobrze wiadomo, w celu usuwania ciepła z powierzchni za pomocą mikroprocesora, zamontowanych na niej metalowej promiennik z wymuszonym przepływem powietrza z wentylatora o niewielkiej. Ponieważ obszar układ jest tylko kilka centymetrów, ważne jest, aby zwiększyć powierzchnię styku każdej części grzejnika z układu, który poprawia wydajność układu chłodzenia. Można to osiągnąć w dwóch sposobów – najlepiej leczyć zarówno powierzchnie lub umieszczone pomiędzy nimi cienkiej warstwy plastycznego materiału przewodzącego (interfejs termiczna). Od prostego i taniego drugiej opcji, to jest oczywiste, że jest ona wykorzystywana. Zatem, pastę cieplnej – to jest z tego samego materiału. Istnieje sporo wersje od różnych producentów, więc nie możemy podać dokładnej odpowiedzi na pytanie: „Ile jest pasta termiczna do procesora?”. W pewnym interfejsem termicznym jest warta grosza, podczas gdy inne – kilkadziesiąt dolarów. Miejsca często cytowane badania skuteczności decyzji, tak że problem wyboru nie powinno występować. Mamy również spojrzeć na praktycznej stronie tej kwestii – jak stosować pasty termoprzewodzącej na CPU.

Budyń masło urobek …

Zatem, pasta termiczna jest kupiony. Następnie trzeba będzie usunąć system chłodzenia z procesora i wyjmij go z komputera. Chociaż można stosować bezpośrednio do układu na płycie głównej – który, jak kiedyś. Z jednej strony, po usunięciu chipa łatwiej pracować, ale system kontaktów LGA który używa Intel, «nie jak” wspólne instalacje. Zdecyduj, jak najlepiej postępować, konto użytkownika.

Tak, jak stosować pasty termoprzewodzącej na CPU? Komputer może być odłączony (usuwania wtyczki z gniazda) i zdjąć pokrywę boczną. Po tym następuje poprzez umieszczenie ciała na boku radiatora dokładnie usunąć z procesorem. Zazwyczaj dość mały śrubokręt do podważenia zaciski. Po wyjęciu układu chłodzenia powinna być sucha watą do czyszczenia powierzchni procesorem a interfejsem radiator termiczny resztki starego. Następnie dopasowanie lub innego obiektu (jeśli pasty w strzykawce), aby spowodować, że procesor zastępczego. Warstwa powinna być możliwie cienka, równomiernie pokryć całą powierzchnię i nie spływa. Następnie, system będzie w odwrotnej kolejności. To takie proste. Zwracamy uwagę na kilka ważnych punktów:

– dolną warstwę pasty, tym lepiej – w końcu jego przewodności cieplnej jest mniejsza niż w układzie, w bezpośrednim kontakcie z grzejnikiem;

– podłoże jest konieczne, aby uniknąć tworzenia się „góry i doliny”, które nie obróciła poduszkę powietrzną;

– Większość pasty przewodzi prądu elektrycznego, dzięki czemu można doprowadzić do uszkodzenia płyty lub procesora, uderzając szpilki;

– Demontaż i montaż układu chłodzenia jest zwykle dość prosta. Najważniejsze – aby robić wszystko bez pośpiechu, dokładnie sprawdzając strukturę.