777 Shares 5523 views

Co powinien wiedzieć dziecko ma 6 lat? Te dziecko 6 lat. Nauczanie dzieci w wieku 6 lat

Czas leci dość szybko, a że dziecko w wieku 6 lat. On wszedł w nowy etap życia, a mianowicie kampanii dla pierwszej klasy. Co powinien wiedzieć, że dziecko ma 6 lat, przed pójściem do szkoły? Jaka wiedza i umiejętności pomogą przyszłe pierwsze równiarki lepiej poruszać się w życie szkoły?


Wiedza niezbędna na wycieczkę w szkole

na całym świecie eksperci twierdzą, że każde dziecko przed pójściem do szkoły, muszą nauczyć się jego imię i nazwisko. On również musi znać nazwę rodzicami i jakie stanowiska zajmują one.

Doskonalić te umiejętności, dziecko musi wykonywać różne rodzaje zadań dla dzieci w wieku 6 lat. Na przykład, pokazać dziecku wiele obrazów i powinno być nazywane, co widział na nich opisać jak to wyglądało.

To będzie bardzo dobre, jeśli dziecko będzie w stanie odróżnić i nazwać zwierzęta z dzikich zwierząt. Jednocześnie przyszły student musi jasno wyrażać swoje myśli. W przeciwnym razie zostanie on powołać dodatkowych klas.

Najlepszą rzeczą, przed pójściem do szkoły z własnej ćwiczenia z dzieckiem. Dogania ich rodziców, dziecko będzie szybko opanować materiał.

ćwiczenia fizyczne

Bardzo ważnym aspektem jest aktywność fizyczna. Im bardziej dziecko się porusza, tym lepsza jego metabolizm. Jeśli procesy metaboliczne będzie na normalnym poziomie, by zwiększyć IQ.

W wieku sześciu lat, przyszły student najlepiej dać do sekcji sportowej, gdzie nauczył się dyscypliny, wzmocnić swoje zdrowie i poprawić inteligencję. Z tego dziecko będzie uczyć się wszystkiego, co trzeba wiedzieć, że dziecko w wieku 6 lat.

Jeśli to nie jest możliwe, aby wysłać dziecko do sekcji tworzenia środowiska domowego dla sportu. Można ustawić szwedzki ściany lub powiesić sznur. Być może pierwsze dzieci nie będą zwracać uwagę na tych urządzeniach, ale to będzie ciekawe w czasie. Żartobliwie, dzieci poprawią swoją sprawność fizyczną.

Matematyka i dziecko

Młodsi uczniowie powinni poradzić sobie nie tylko z ich kondycji fizycznej. Rodzice mają obowiązek dopilnować, aby dziecko nauczyło się podstaw matematyki. Dziecko musi umieć liczyć do 10. Również przyszły student musi porównać szereg wyzwań. Dla dzieci w wieku 6 lat Matematyka powinna obejmować badanie liczb kardynalnych.

Wystarczy, że ważne jest, aby uczyć się prostych kształtów geometrycznych. Na przykład, trójkąt, kwadrat i okrąg. Ta wiedza pomoże dziecku do przyłączenia się w życiu szkolnym.

Najlepiej jest, jeśli rodzice uczą swoje dzieci pojęć takich jak większe i mniejsze. Przykłady, które mogą prowadzić słodycze lub owoce, które są tak popularne dziecka.

Jeśli dziecko nie opanował podstawową wiedzę z zakresu matematyki, trudno będzie się z rówieśnikami, którzy już wiedzą, jak pisać cyfry.

rozwój mowy

Odgrywa ważną rolę dzieci od 6 lat. Niektóre dzieci w wieku 6 lat nie można mówić o buków. W tym przypadku są one trudne, aby historię z 5 zdaniach. Naucz dziecko, aby wyrazić swoje myśli w sposób spójny, można przejść do następnego zadania.

Rodzice nazwał mowę przyszłego studenta, a on mówi coś przeciwnego. Na przykład, gorącym ogniem i zimne. Że dziecko wie, co powinien zrobić rodzice muszą dać mu przykład.

Konieczne jest również, że dziecko może powtarzać proste twistery języka, którym mówi dorosły.

W końcu do czynienia z rozwojem mowy, konieczne jest nauczenie dziecka, aby wymienić słowa w liczbie mnogiej, po tym jak wypowiedzieć słowo w liczbie pojedynczej. Na przykład, rączka – uchwyt.

Jeśli dziecko będzie dobre, aby rozmawiać i wyrażać swoje myśli, to będzie łatwiej dostrzec informacje dające nauczycielowi w klasie.

edukacja ekologiczna

Matematyka i rozwój mowy – nie jest to podstawowe umiejętności, które powinien posiadać przyszły studenta. Nie ma wątpliwości, że musi wiedzieć, że dziecko w wieku 6 lat, aby być w pełni gotowy do szkoły.

Jest bardzo ważne, aby stać się wiedza o świecie. Takie informacje można uzyskać podczas spaceru na świeżym powietrzu. Wędrując po parku, trzeba rozmawiać z dzieckiem o drzewa, ptaki i tego typu rzeczy.

Dzieciak musi znać co najmniej 7 różnych roślin. Wywołanie tych roślin, dziecko powinno opisywać kształt i kolor liści. Mając do czynienia z roślin, można przejść dla zwierząt.

Dziecko z sześciu powinien znać kilka ptaków, które nie odlecieć na zimę na południe. W tym przypadku należy go nazwać powodem ptaki pozostaną w ich rodzimych ziem.

Będzie to pomocne, aby powiedzieć dzieciom o dzikich zwierzętach, jakie różnice je z dala od zwierząt domowych.

Jak pomóc dziecku przygotować się do szkoły?

Nie ma nic złego, jeśli coś dziecko nie jest w stanie. Każdy rodzic powinien pomóc dziecku przezwyciężyć trudności, które pojawiają się w trakcie przygotowań do szkoły. Dlatego wielu ekspertów doradza rodzicom niezależnie angażować w przyszłości uczniak.

Aby nauczyć dziecko alfabet nie jest najłatwiejszym zadaniem tych, które byłyby do czynienia przez rodziców. Uczyć się alfabetu wymagane alfabetu dla dzieci w wieku 6 lat. Sukces będzie widać po tygodniu. Chociaż istnieją dzieci, które bardzo szybko nauczyć się alfabetu.

W zagwarantowano, aby odnieść sukces w swoich badaniach, rodzice muszą zrobić prosty program. Program musi obejmować tematy takie jak matematyka, czytanie, kaligrafii.

Przed nauczyć dziecko, aby oczyścić pisanie, trzeba odwiedzić sklep i kupić recepturę dla 6-letnich dzieci. Początkowo hak dziecko i litery będą skakać, bo wciąż jest trudno utrzymać w rękach pióra. Z biegiem czasu, pismo stanie się piękniejsze, a napisany tekst czytelny.

Aby szybko nauczyć dziecko, aby pamiętać, różne rzeczy można wykonać testy. Na przykład, test na klasyfikację. Jej istota polega na tym, że dziecko powinno być nazywany wśród słów znalezionych niepotrzebny i wyjaśnić, dlaczego to nie jest odpowiednie do innych słów.

Innym ciekawym testem jest próba dowód. Tekst nie jest krótszy niż 400 znaków musi odnaleźć dziecko, ile razy robi to czy tamto list. Dobry wynik jest uważany za zaledwie 5 błędów.

Wybór gier edukacyjnych dla sześciu letniego dziecka

Konieczne jest, aby pamiętać, że mózg dziecka pracuje na zasadzie gąbki. To może od razu zapamiętać zarówno pozytywne jak i negatywne informacje. Zanim pozwolisz dziecku, aby rozpocząć grę, należy uważnie. Konieczne jest, aby sprawdzić, czy aplikacja nie była w okrucieństwie i informacji mających wpływ na psychikę. Gry logiczne dla dzieci w wieku 6 lat powinno być intuicyjne i przyjemne.

Programy dla konta szkolenia pomogą dziecku przygotować się do szkoły, a mianowicie, aby rozwijać zdolności matematyczne. Pokonać w grze matematycznej tylko w przypadku poprawnie rozwiązać prosty problem.

Aplikacja z zgadywania lub kompilacją słów pomoże poszerzyć swoje słownictwo. Najlepiej jest, aby rozpocząć grę po alfabet dla dzieci do 6 lat będą w pełni opanowane.

Aplikacje do rysowania pomóc przyszłego studenta trenować pamięć, a także poprawić percepcję.

Na tworzeniu gier dla dzieci działa duża liczba profesjonalistów, którzy muszą znać latków psychologii. Przed umieszczeniem aplikacji w sieci specjalistów dokładnie przetestować go pod kątem błędów.

Podczas gry dzieci uczą się umiejętności, nie zauważając, że uczą, a nie tylko gra.

Nie zapominaj, że czas, zachowanie komputera powinna być ograniczona, ponieważ jest możliwe, aby zepsuć wzrok dziecka.

Ważne jest, że dziecko bawi się z rówieśnikami i doskonalił swoje umiejętności w świecie rzeczywistym.

Rozwój pamięci wzrokowej

Aby ustalić, czy dziecko jest dobra pamięć wzrokowa, konieczne jest przeprowadzenie specjalnego testu. Zadania te są dla dzieci 6 lat będzie dość proste. Dziecko musi pokazać 10 różnych obrazów. Na każdym zdjęciu, można spojrzeć na 6 sekund. Po obejrzeniu wszystkich zdjęć, przyszły student musi wymienić rzeczy, które widzieli.

Jeśli dziecko jest nazywany ponad 8 zdjęć, jest to dobry wynik. Średni wynik jest uważany za 5-7 domyślił zdjęcia. Mniej niż 5 zdjęć być postrzegane jako porażka.

Kilka dni później pamięć wzrokowa poprawi, a dziecko będzie łatwiejszy do zapamiętania obrazów.

Rozwój pamięci słuchowej

Ważne tyle, że dziecko opracowała nie tylko pamięć wzrokową, lecz także słuchowych. Edukacja dzieci w wieku od 6 lat będzie szybciej, jeśli powtórzyć ćwiczenie kilka razy dziennie.

Musisz wybrać 10 prostych słów, że nie będzie zbyt długi i łatwy do zapamiętania. Numer może zawierać następujące słowa: świerk, kot, lato, brat, okulary, krzesło, konia, dom, Lew, stolik. mogą być wybrane słowa i inni, ale że są one proste, zrozumiałe dla dziecka.

Powoli czytając te słowa, trzeba poprosić dziecko, aby powiedzieć, co pamiętał. Najlepiej jest powtórzyć pracę przez co najmniej 5 razy, tak, że są one dobrze osadzona w pamięci dziecka.

Normą jest, jeśli następny uczeń za pierwszym razem, aby pamiętać, cztery słowa. Wszystkie słowa, musi powtórzyć po 4 powtórzeniach.

wniosek

Więc, co musi wiedzieć dziecko w 6 lat? Pierwsze dziecko nauczyć się trzymać pióro i jasno wyrażać swoje myśli. Jeżeli dziecko nie umie, nie martw się, bo można dołożyć starań, aby to osiągnąć.

Przede wszystkim dokonać prostych apletów, które będą szkolenia dzieckiem. Pamiętaj, że nie pobierają zbyt dużo przyszłość studenta, ponieważ przygotowuje się tylko do poważnych zajęć. W między badań powinny pozwolić mu grać, czy ich działalność, a także do pracy na ulicy.

Aby ułatwić proces uczenia się lekcje najlepiej jest wykonywać w zabawny sposób. Po przeczytaniu tego artykułu, rodzice będą wiedzieć, jak przygotować przedszkolak na wycieczkę w pierwszej klasie.

Po kilku miesiącach treningu, dziecko będzie gotowe do szkoły. Mógł łatwo siedzieć w klasie i uważnie słuchać wszystkiego, co mówi nauczyciel.