121 Shares 4100 views

klapy: struktura i właściwości

Morfologia zastawek serca od dawna przyciąga uwagę naukowców. Naruszenie architektonicznego pracy lub części urządzenia zaworowego prowadzi do zakłóceń zakryvatelnoy funkcji zaworu i czynności pompowania serca jako całości.


Ogólne zasady konstrukcji przegród przedsionkowo-komorowego

klapy zawierają włóknistą akord klapy pierścień i mięśni brodawkowatych.

Pierścień zaworu są postaci włóknistej z włączeniem komórek mięśni, które są wewnętrznie powlekanych wsierdzia. klapki zaworowe są objęte śródbłonka i posiada strukturę warstwową.

W kierunku od przedsionków do komór warstwy powierzchniowej 3 istnieje:

  1. Gąbczasty.
  2. Zwłóknienia.
  3. Komorowego.

Podstawą skrzydła płyty włóknistej, która pochodzi z pierścienia włóknistego.

klapy, lub raczej ich gąbczasta warstwa wąska, ma wiele elastycznych włókien w tkance łącznej, która skupia się głównie na wolnej krawędzi fartucha. Względnie większe włókna sprężyste w płatkach zaworu motylkowego, trójdzielna niż.

Włókna kolagenowe warstwa komorowa dominować.

zawór powierzchnią

klapy posiada dwie powierzchnie – przedsionka i komory, oraz dwie krawędzie – stałe i wolne.

Obszar przedsionkowo-komorowego, zawory męskie serca bardziej niż obszar zaworów w narządach kobiecych. zastawka trójdzielna obszar małże większa o około 25%.

Mięśnie brodawkowe z akordów ścięgien tworzą serce aparatury podzastawkowego. Akord dołączone do skrzydeł. Długość i grubość z nich osiąga swoje maksimum w 35-40 lat.

przepustnica

Ilość ulotek (płatki) ma od 2 do 6. root:

  • przodu, często tylko czasami dzieli się na dwie części;
  • tył.

Oni są zawsze duże.

Przedni płat trójkątnym kształcie, jest zamocowana do górnej trzeciej części środkowej, tylny do pozostałej części wspomnianego zaworu ma kształt prostokątny. Oba mają gładką podstawne i górne szorstkie strefy oddzielone grzebieniem.

Przedni płat zastawki mitralnej w kategoriach funkcjonalnych jest proste, jest bardziej mobilny, podczas skurczu, co stanowi głównego obciążenia, jak doświadcza większość ciśnienia krwi wyrzucana przez komory.

Tylny już zaangażowany w zamknięciu zaworu. Funkcjonalny znaczenie niego mniejszy.
klap akordy są przymocowane do mięśni brodawkowatych.

Ścięgno akord:

  • tkane komorowej stronie zastawki w trudnych obszarach, z których każdy podzielono na trzy cienkich nici.

Do przedniego płata, który ma klapę 2, przez mięśni brodawkowatych załączonych 5-10 akord, do tyłu – 10-20, 20-30 włókien czasami ścięgna.

Przedsionkowo-komorowy lewy otwór w pierścieniu włóknistym ma kształt lekko owalny.

amortyzator 3 ostrza

W odniesieniu do liczby skrzydełek (płatki), a ich wielkość tej struktury, ponieważ nie ma zgody. Uważa się, że składa się z 3 różnych liczbę klap i segmentami pośrednimi lub zaworów. Wraz z wiekiem, liczba płatków jest zwiększona ze względu na podział głównych płyt na mniejsze.

Klapki z odpowiednich zastawek przedsionkowo-komorowych są podwójne wsierdzia, że linie prawego przedsionka i komory.

Prawej komory, odpowiednio klapy 3 ma zwykle trzy grupy mięśni brodawkowatych. Pochodzą one z prawej komory (przód – najmocniejszy, a następnie z powrotem przegrody). Liczbę tych mięśni, wielkość i kształt nie są ci sami ludzie. Każdy akord mięśnia brodawkowatego wysyła 2-4, który, rozgałęzienia, są przymocowane do dolnej powierzchni i krawędziach płatków zastawki. Małe płaty pośrednie zamocowane do ściany komory.

Badania zastawka jest fundament.

Ostatnie lata wyjaśnienia zawory zasilające pytania krwionośnych i ich ontogenezy.

Zatem, w tym artykule zapytania o budowie zastawek serca, w tym dwu- i trój. Ta informacja będzie przydatna dla studentów uczelni medycznych, jak i tych, którzy dopiero zamierza działać na tej specjalności. Ponadto studenci, którzy studiują biologii i anatomii, informacje o tym, co skrzydła zastawek serca, będzie również bardzo interesująca.