331 Shares 6502 views

Prawo algorytm do zbiórki moczu Zimnitskiy

Najczęściej pierwsza wizyta u lekarza lekarz daje pacjentowi skierowanie do niektórych testów. Zwykle jest to wspólne badania krwi i moczu. Po otrzymaniu pierwszych wyników dalszej diagnostyki może być zalecane. Obejmuje analizę moczu, Nechyporenko próbki Zimnitsky bakteriologicznych materiału poplonów i tak dalej. Wszystkie te badania pomogą zrozumieć dokładniej w organizmie pacjenta. W tym artykule dowiesz się, jakie są zasady zbierania moczu dla Zimnitskiy (algorytm). Możesz się dowiedzieć o istocie tej analizy i dowiedzieć się cechy imprezy. Również zrozumieć, czy kolekcja może być badanie moczu na Zimnitskiy odbyć bez obróbki wstępnej.


Dlaczego badać?

Technika zbierania moczu Zimnitskiy zostanie opisane później. Aby rozpocząć, należy powiedzieć o charakterze badania. Diagnoza u których podejrzewa przypisane nieprawidłowe działanie nerek i dróg moczowych. Ponadto, analiza może być zalecany dla kobiet w ciąży podczas rejestracji ciąży.

Diagnoza wskazuje substancje, które są uwalniane przez organizm ludzki podczas oddawania moczu. Ponadto ustalona gęstość cieczy i jej liczby. Ważną rolę odgrywa kolor i obecność osadu.

Algorytm zbierania moczu Zimnitskiy

Jeśli zaleca takiego badania, należy koniecznie skontaktować się z lekarzem wszystkimi szczegółami. W przeciwnym razie nie będzie w stanie odpowiednio przygotować i techniki zbierania moczu dla Zimnitskiy zagrożona.

Algorytm obejmuje przygotowanie do rozpoznania. Po spełnieniu określonych warunków niezbędnych do wyboru odpowiedniego naczynia do zbierania cieczy i odprowadzonych utrzymać ją we właściwej temperaturze. Dostarczają analizy do laboratorium musi być ściśle ograniczone w czasie ze specjalistą. Jak gromadzenia moczu produkowanego przez Zimnitskiy? Algorytm zostanie przedstawiony na ciebie.

Pierwszy krok: przygotowanie organizmu

algorytm zbierania moczu Zimnitskiy wymaga wstępnego przygotowania ciała i przestrzegania pewnych zasad. Przed ogrodzeniem materiał powinien powstrzymać się od alkoholu i tłustych.

Również wynik diagnostyczny może zakłócić nadmiernej akceptacji płynów i leków moczopędnych. Produkty takie jak arbuz, kantalupa i winogron powinny być wykluczone z diety co najmniej jeden dzień przed materiału ogrodzenia.

Drugi etap: przygotowanie pojemnika

Następnym akapicie, który opisuje algorytm mocz Zimnitskiy wymaga specjalnego przygotowania sterylnych pojemników. Oczywiście, można użyć własnych pojemników z żywnością. Jednak w tym przypadku powinny być one dokładnie sterylizowane. W przeciwnym wypadku wynik może być fałszywy. Pamiętaj, że zebrany materiał będzie w więcej niż jednej zdolności godzinnym. Liczba wymaganych części zasadniczo równa osiem.

Lekarze zalecają, aby kupić specjalne pojemniki do gromadzenia analiz. Są one sprzedawane w każdej sieci drogerii lub dużych supermarketów i kosztuje około 10-20 rubli. Wolą objętości zbiornika od 200 do 500 ml. Jeśli to konieczne, kupić kubki większą pojemność. Te słoiki już jałowe i nie wymagają dodatkowego leczenia. Muszą otworzyć tuż przed materiału ogrodzenia.

Trzeci krok: w harmonogramie wycieczki do toalety

Kolejnym punktem zgłoszone przez algorytm do zbiórki moczu Zimnitskiy, mówi o konieczności dokonywania listę odstępach czasowych. Na przykład, pacjent musi w ciągu dnia 8 razy do opróżnienia pęcherza. Najbardziej odpowiedni czas – 9, 12, 15, 18, 21, 00, 3 i 6 godzin. Można jednak wybrać najbardziej dogodny harmonogram dla siebie. Pamiętaj, że odstęp pomiędzy wycieczki do toalety powinna wynosić co najmniej, i nie więcej niż trzy godziny. W przeciwnym wypadku, część materiału może być zwiększona lub zmniejszona. Doprowadzi to do zakłócenia wyników i błędnej diagnozy. Cały dzień powinien być podzielony na osiem równych części. można dowiedzieć się z prostego obliczenia, że trzeba oddać mocz w ciągu trzech godzin.

Czwarty etap: higiena

Technika zbierania moczu dla Zimnitskiy (algorytm) polega na przeprowadzeniu wstępnych procedur higienicznych. Tylko w tym przypadku wynik będzie prawidłowy. Nie zwracając uwagi na pozycję materiału zanieczyszczenia i bakterie mogą być wykryte. To daje zły wynik badania.

Przed zbierania moczu pewnością umyć ręce wodą z mydłem. Lepiej jest używać antybakteryjnych środków czyszczących. Należy również trzymać genitalia toalety. Mężczyźni po prostu umyć penisa. Kobiety, oprócz czyszczenia konieczność wkładania do pochwy wacikiem. W przeciwnym razie, rozrodcze flory układu mogą poruszać się przepływ moczu do sterylnego pojemnika. Wynikiem analizy w tym przypadku będzie zniekształcony i zawodne.

Piąty etap: zbieranie moczu

Po higieny procedury muszą rozpocząć zbieranie materiału. Zebrać cały przygotowaną część pojemnika moczu w pewnych godzin. Pojemnik musi-znak, wskazując na to nie czas.

Niektórzy pacjenci korzystać z jednego pojemnika do zbiórki. Następnie wylano ją z materiału uprzednio przygotowanych pojemników. Warto zauważyć, że nie można zrobić. Technika ta może prowadzić do rozwoju bakterii i powstawania osadu w gotowości kubka. Zbierania moczu bezpośrednio do wstępnie uformowanych pojemnikach. Następnie należy dokręcić zamkniętą pokrywę pojemnika. Otwarte i wylać zgromadzony płyn jest zabronione.

Etap szósty: przechowywanie materiału i sposobu dostawy do laboratorium

Po pierwsze pojemnik jest pełny, należy go umieścić w lodówce. Nie przechowywać materiału testowego w temperaturze pokojowej lub w zamrażarce. Środowisko najbardziej optymalnego stopnia znajduje się w zakresie od 2 do 10. Jeśli jest cieplejsze mocz rozwoju mikroorganizmów. W tym przypadku błędne rozpoznanie bakteriurii może być dostarczona.

Dostarczone do laboratorium materiału potrzebnego następnego ranka, gdy zostanie wygenerowany ostatni płot płynu. Konieczne jest, aby upewnić się, że wszystkie pojemniki są szczelnie zamknięte i podpisane. Jeśli nie było utrata płynu z każdego kubka, powinno się poinformować technika. W przeciwnym wypadku wynik może być zniekształcony, ponieważ gęstość istotnej zmiany.

Zbieranie moczu Zimnitskiy dzieci: algorytm

Co jeśli takie badanie jest konieczne, aby mieć dziecko? Większość dzieci nie tolerują regularne parcia na mocz i nie są zgodne z opisanym trybie. Co możemy zrobić w tym przypadku? Przede wszystkim konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Medic powie główne tryby działania. W większości przypadków zaleca się stosować się do poniższego schematu:

– wytworzenia sterylnych słoików;

– przed każdą wycieczkę do łazienki umyć dziecko;

– zbiera mocz w pojemniku oraz do obowiązujących warunków przechowywania;

– gdy parcie na pęcherz opróżnić z wyprzedzeniem, aby zabezpieczyć go sterylnym pojemniku;

– dostarczenie materiału do laboratorium do testowania.

Co zrobić w przypadku, gdy zbiór materiałów niezbędnych do przeprowadzenia niemowlę lub noworodka? W większości przypadków lekarze stosować inne metody diagnozowania stanu okruchy. Zbierać mocz próbka Zimnitsky praktycznie niemożliwe. Jednakże w nagłych przypadkach pediatrów takie diagnostyczne zalecane użycie specjalnego pisuarów. Są całkowicie jałowe i są bardzo wygodne. Urządzenie posiada powierzchnię klejącą i jest stosowana do dziecka genitaliami. Po cieczy oddawania moczu zbiera się do sterylnego pojemnika, przy uwzględnieniu wszystkich wyżej wymienionych warunkach. Następnie należy wkleić nową torbę do zbierania i analizy czekać, aż okruchy wyrazi chęć opróżnienia pęcherza.

Podsumowując wyniki artykułu

Uświadomić sobie, jakie warunki obejmuje realizację zbiórki moczu przez Zimnitskiy. Algorytm jest dość prosta. Jest to konieczne tylko do ściśle stosować się do opisanych elementów. Większość lekarzy zaleca pacjentom ustawiać alarmy przez pewien czas. W tym przypadku, nie bój ominąwszy właściwym czasie oddawania moczu. W nocy po prostu nie może zrobić bez specjalnego powiadomienia. W normalnej osoby na 8-12 godzin, jest on w stanie uśpienia i nie czuje naturalną chęć opróżnienia pęcherza.

Gdy otrzymasz skierowanie do takiego badania sprawdzić wszystkie szczegóły z lekarzem. Pamiętaj, że potrawy powinny być sterylne, a warunki przechowywania materiału – poprawny. Zbierać mocz Zimnitskiy rozważając opisanego algorytmu. Ci dobre wyniki badań!