464 Shares 2238 views

Wybór jogging – poprawia zdrowie

Running – jest skutecznym środkiem do rozwoju fizycznego i promocji zdrowia. Aktywuje aktywność układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, przyczynia się do pobudzenia wszystkich procesów fizjologicznych w organizmie. Ci ludzie, którzy są zaangażowani w długi czas trwania, mieć dobre zdrowie, mają wysoką zdolność do pracy, a nawet w zaawansowanym wieku, zachowują witalność, wigor, rzadziej chorują.


Ponadto, aby oddzielić wyścigi na różnych dystansach, szczególnie popularne zarobione jogging na świeżym powietrzu. Klasy z myślą o poprawie różny od sportu na wydajności technologicznej i ilością aktywności fizycznej. Podczas joggingu podane jednolitego łatwy tempo, nieco szybciej niż szlaków spacerowych.

Wymaganą prędkość i odległość od długości określonej w procesie kształcenia z uwzględnieniem rad trenera i lekarza. Począwszy regularne ćwiczenia powinny przestrzegać zasady płynnego przejścia od łatwych do trudnych. Po raz pierwszy wzrost obciążenia muszą być przeprowadzane przez zwiększenie odległości bez zwiększania prędkości. Wtedy, kilka miesięcy może być poprawa standardów i pozwolił codziennie jogging kilka kilometrów obecnym tempie. Pozytywne zmiany zachodzą w organizmie po długiej i regularne ćwiczenia.

Aby rozpocząć szkolenie niezbędne, aby przygotować ciało, przeprowadzania spacerów. Gdy organizm przyzwyczaja się do stresu i uzyskać silniejszy, należy przejść do kolejnych powolnego biegania i chodzenia. Na przykład, przebieg 100 m, 500 – stóp.

Okres przygotowawczy ciała uruchomić na ludzi nie jest taka sama, a w każdym razie nie może samodzielnie zwiększyć stopę zatrudnienia. Po uruchomieniu jogging po raz pierwszy, trzeba zrobić ćwiczenia na płaskim terenie, utrzymując tempo 140 kroków na minutę. Na początek zaleca się uruchomić na Ody – dwie minuty, nie więcej niż cztery razy w tygodniu.

Przed jogging jest wymagane do wykonywania ćwiczeń rano i iść przez 5-10 minut. Chodzenie i musi zakończyć trening. W dobrym stanie zdrowia po kilku sesjach można zwiększyć czas trwania uruchomić do 5-6 minut dla mężczyzn i 4-5 dla kobiet.

Jeśli bieganie powoduje poważne zmęczenie, osłabienie, tłoczenia klatki piersiowej, uczucie dyskomfortu w oku, trzeba zresetować tempo, a nawet pójść na spacery. Osłabienie, senność, niechęć do czynienia sugeruje, że organizm jest przeciążony. W tym przypadku konieczne jest, aby zmniejszyć liczbę lekcji tygodniowo, aby zredukować bieg na odległość lub tymczasowo zastąpić konwencjonalne jogging spacery. Jeśli to nie pomoże, należy skonsultować się z lekarzem.

Do tych ludzi, którzy czują się dobrze i dla kogo oczywiste korzyści wynikające z prowadzenia jogging, powinny stopniowo budować szybkość i co miesiąc, aby dodać do czasu trwania 2-3 minuty. W rezultacie, po 3 miesiącach ciągłego czasu pracy powinien uczynić dla kobiet i mężczyzn, 10 i 15 minut, odpowiednio. Niektóre są przeszkoleni do pół godziny, ale dotyczy to młodych, zdrowych ludzi. To wystarczy, aby wykonywać codzienne ćwiczenia, spacery i jogging – dobre, a efekt leczniczy tych wszystkich działań nie trzeba było długo czekać.

Aby dokonać ucieczki w dowolnym momencie, ale lepiej jest w godzinach popołudniowych. Zwiększone obciążenie zostać przełożone na weekend lub na koniec dnia roboczego w celu uzyskania najlepszą okazję do odpoczynku i regeneracji sił.

Podczas lekcji trzeba głębokiego rytmicznego oddechu. Zazwyczaj doświadczeni biegacze zrobić trzy kroki głęboki oddech, aw kolejnych trzech etapach – wydech.

Jeśli jogging odbywa się na cross-country należy przestrzegać następujących zasad. Na piasku, aby przejść do małego kroku w górę wzgórza powinna przechylić ciało do przodu od góry należy umieścić stopę na pięcie i lekko zginać ciało do tyłu. Las musi być szczególnie ostrożny, aby nie uszkodzić gałęzie gałęziach drzewa i nóg i oczu.