254 Shares 7323 views

Ciekawe miejsca w Jekaterynburgu dla młodzieży i dla całej rodziny

Ekaterinburg jest stolicą Uralu, a zarazem najpiękniejszym miastem w tym regionie. Znajduje się w centrum kontynentu Eurazji, nad rzeką Iseti. Jekaterynburg ma tylko na celu wyprzedzenie Moskwy, Piotra i Nowosybirska, zajmując czwarte miejsce na liście miast z milionem mieszkańców.

Większość ciekawych, tajemniczych i prostych miejsc w mieście często znajduje się w fikcji, w niej kręcono kilka znanych filmów. Postaramy się przeprowadzić interaktywną trasę po tej tajemniczej, uroczej metropolii i jej okolicach.

Temple-on-the-Blood

Jakie są najciekawsze miejsca w Jekaterynburgu warto zobaczyć? Zacznijmy, być może, z Świątynią na Krwi.

Wielu wie, że w miejscu nowoczesnego budynku zastrzelono rodzinę ostatniego cesarza rosyjskiego. W niej architekci zachowali ten okropny pokój, który był ostatnim schronieniem dla dużej rodziny.

Zbudowana niedawno, świątynia wygląda bardzo majestatycznie. Można łatwo porównać z wielkością i pięknem dekoracji wnętrz z dobrze znanych katedr i kościołów Rosji. Żelazny Krzyż został umieszczony dokładnie w miejscu egzekucji – domu inżyniera Ipatjewa.

Wśród pięknie zdobionych łóżek kwiatowych jest pomnik rodziny cesarza.

Pomnik Marina Vlady i Vysotsky

A co ciekawe w Jekaterynburgu dla całej rodziny? Są to liczne zabytki historyczne i nowoczesne. Jednym z nich jest pomnik Marina Vlady i jej ukochanego – Władimira Żywieckiego. Kompozycja rzeźbiarska odnosi się do nowoczesnych. Jest atrakcyjny dla turystów. Prawie obok kompozycji słynny wieżowiec ma swoje własne imię: "Wieżowiec Vysotsky". Pomnik otworzył syn sławnego barda.

Weiner Street

Kontynuując temat sławnych rówieśników, opowiemy o ulicy Weiner. Mieszkańcy miasta nazywali to Arbatem Jekaterynburga. Znaki podobieństwa, jak mówią, są oczywiste. Niedawno Weiner Street stał się pieszym. I na tym zaczęły pojawiać się rzeźby i kompozycje, powracając przechodniów w tym lub tym roku (lub epoce). Na przykład artysta-Chapman, lub para zakochanych, siedząca na płocie.

Shank

Jakie są ciekawe miejsca w Jekaterynburgu dla młodych ludzi? Na przykład Plotinka nad rzeką Iseti. Jest to ulubione miejsce na romantyczne spotkania i daty. Tama to piękny most łączący rzekę i staw miejski.

Można spędzić czas przyjemnie, łącząc chód i komunikację z zepsutymi turystami przez miejscowe kaczki. W pobliżu stawu można zobaczyć główne muzea miasta Jekaterynburga. Są dwa z nich: Muzeum Przyrodnicze Uralu i Muzeum Sztuk Pięknych.

Pomnik Jacksona

Rzadkim pomnikiem naszego kraju jest Jekaterynburg – pomnik Michaela Jacksona. Niewielu turystów wierzy w to, dopóki nie zobaczą pierwszej ręki. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych miejsc w mieście. I jest na już znanej ulicy Weiner. Pomnik jest również godny uwagi, ponieważ nowi muzycy uliczni koncertują w pobliżu.

Biały altan

Jakie inne interesujące miejsca masz w Jekaterynburgu? Wizytą poza granicami miasta, biała altana Ogrodu Kharitonovsky jest wizytówką miasta. Znajduje się w spokojnej i zielonej części masywu naturalnego, które matki z dziećmi kochają i starsza ludność Jekaterynburga. Ale ostatnio to miejsce zostało wybrane przez hałaśliwe firmy weselne, tłumy turystów i pragnące zrobić zdjęcie na tle słynnej altany.

Teatr młodego widza

Poza murami Parku Kharitonovsky jest Jekaterynburski Młody Teatr Widowiskowy. Wiadomo, że mieszczanie i zwiedzający miasto za innowacyjne interesujące projekty. Teatr żyje w ciągłym rozwoju i oferuje widzom interesujące projekty, czasami w bardzo aktualnych tematach.

Wycieczki objazdowe odbywają się w teatrze obcokrajowców, stolicy i teatrach dużych miast rosyjskich, a nawet małych ugrupowania osadniczym z autorytatywnym spektaklem o bezczelności.

Młodzi ludzie są zadowoleni z jasnego spektaklu grup tańca, lokalnego i zapraszanego.

Wieża telewizyjna

Jakie są ciekawe miejsca w Jekaterynburgu? Oczywiście wieża telewizyjna. Jest to dość znany budynek miasta. I, co zaskakujące, nie przez same cnoty, jest sławna, ale braki. To budynek sowiecki. Budowa rozpoczęła się w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku i nie została zakończona do dziś. Teraz "budynek" jest idealnym i ulubionym miejscem dla fanów roupjumpingu i innych ekstremalnych.

Centralny Park Kultury i Kultury

Innym zielonym miejscem w mieście jest Central Park Kultury i Kultury Mayakovsky. Mieszkańcy miasta klasyfikują go jako jedno z najlepszych miejsc w jego ukochanym mieście. W lecie jest to kawiarnia, atrakcje dla dzieci i dorosłych, wspaniałe ogrody kwiatowe i zaciszne sklepy pod baldachimem. W zimie jest jeszcze bardziej romantyczne. Niektóre ścieżki parku są zalane wodą, ścieżki lodowe są uzyskiwane, na które pary w miłości jeździć. Ze wszystkich stron miękkie muzyki, romantyczne blask światła.

Limpopo

Możesz aktywnie zrelaksować się w cudownym aquaparku "Limpopo". Jest to ogromny obszar rozrywki. Są ślizgawki: duże i małe, dorośli i dzieci, strasznie interesujące i spokojne. Są też baseny z hydromasażem i falami morskimi. Wygodna woda, z której nie chce się wydostać. AquaComplex nie oferuje aktywnych wypoczynek, takich jak łaźnia turecka, fińska, sauny na podczerwień i łaźnia rosyjska.

Cyrk

Nawet wieczór Ekaterinburg jest fascynujący. Ciekawe miejsca dla turystów wieczorem i nocą są cyrk i centrum handlowo-rozrywkowe "Rainbow".

Cyrk państwa w Ekaterinburgu znajduje się w najbardziej malowniczym miejscu – nad brzegiem pięknej rzeki Iset. Kopuła jest uważana za jedną z najbardziej złożonych i najlepszych budynków w Europie. Sala cyrkowa jest wyposażona w specjalne urządzenia, które pozwalają na bardzo złożone liczby. Fasada budynku zdobią kamienie szlachetne. W 2008 r. Cyrk w Jekaterynburgu zorganizował pierwszy festiwal wesołego świata, który spowodował bezprecedensowe zainteresowanie całym światem i przyciągnął dużą liczbę turystów.

SEC "Rainbow"

Jakie ciekawsze miejsca w Jekaterynburgu warto odwiedzić? To jest centrum handlowe i rozrywkowe "Rainbow", które zostało otwarte nie tak dawno temu – w 2012 roku. Jest to jednak bardzo popularny wśród obywateli i mieszkańców sąsiednich miast. To miejsce jest bardzo popularne wśród turystów. "Rainbow" to nie tylko butiki, sklepy sieciowe i markowe sklepy. Tutaj jest ogromna strefa rozrywki. Atrakcje znajdują się zarówno w centrum, jak i na sąsiednim terenie.

W budynku SEC znajduje się słynny park "Heppilon". Istnieje około kilkanaście atrakcji, w tym wyjątkowo ekstremalne, co najmniej setki automatów do gier dla dzieci, różne symulatory wideo i obowiązkowe programy pokazowe z wiodącymi animatorami. Poza murami centrum znajduje się ogromne koło obserwacyjne o wysokości ponad 50 m, które gra wieczorami i nocnymi światłami z wielobarwnymi światłami, a także przygodami Mowgli Park. Liczba atrakcji nadal rośnie.

W centrum handlowym znajdują się instytucje z różnymi kuchniami świata (włoska, orientalna, japońska, rosyjska, itd.) Oraz słynne sieciowe restauracje i kawiarnie.

Kwartalnik literacki

Jakie inne interesujące miejsca są w Jekaterynburgu? Na przykład muzea literatury i bohaterów literackich. A raczej nie miejsce, ale cały blok! To niepowtarzalne miejsce dla Rosji. Tylko w Jekaterynburgu znajduje się dzielnica literacka.

Z jednej strony to stuletnie drzewa, kamienne chodniki, starożytne latarnie i te same rezydencje. Z drugiej strony jest to pomnik "naszego wszystkiego" – Aleksander Siergiejowicz Puszkin, którego rzeźba z brązu stoi na początku alei parku. Każda rezydencja dzielnicy literackiej jest muzeum. Zapoznaj się z poleceniami polecanymi przez wprowadzenie do życia literackiego Uralu w XIX wieku. Muzea tego kwartału są nie tylko mile widziane dla krytyków literackich i autorów, ale także dla artystów, a nawet bardów.

«Kraina Czarów»

Jakie są ciekawe miejsca w Jekaterynburgu dla dzieci? Na przykład "Kraina Czarów". Jest to muzeum książek dla dzieci i lalek.

Ekspozycja prezentuje ogromną liczbę unikalnych lalek i marionetek z wielu dzieł literatury klasycznej i współczesnej.

Jezioro Tavatui

Zarówno w lecie, jak iw zimie otoczenie Ekaterinburgu jest piękne. Ciekawe miejsca są niesamowite z ich ilości i unikalności. Jednym z ulubionych miejsc dla turystów i mieszkańców miasta jest Jezioro Tavatui. Legenda o jego nazwie idzie dużo. W Uralu nazywa się perłą. W bezchmurnej pogodzie kilka metrów w dół można zobaczyć na dole.

Rzeki (Sosva, Neiva i Shaghultan) i inne ciekawe miejsca

Stopy są popularne wśród fanów na rzekach. To prawda, na tych rzekach nie są bardzo niebezpieczne. Dlatego uczyć się nowych. Plaże zostały wybrane przez rodziny z dziećmi, spędzając wspaniały letni weekend. Rzeka Neiva słynie ze swych świętych źródeł wody i brzegów z klejnotów Uralu ze starożytnymi rysunkami.

Ciekawe zwiedzanie rowu Ushkava. Jest to struktura hydrotechniczna stulecia przed ostatnim. I wodospad Szatsky. Strumień wody przepływa mesmistycznie wzdłuż pochylonej płaszczyzny.

Wnioski

Ciekawe miejsca w Jekaterynburgu i okolicach przyciągają coraz więcej turystów każdego roku, zarówno zagranicznego, jak i rosyjskiego. Megapolis w żaden sposób nie jest gorsza niż europejskie kurorty turystyczne, a być może nawet przewyższa ich.