239 Shares 7958 views

Wieża griffinów w Petersburgu jest najbardziej tajemniczym miejscem

Jedną z najbardziej tajemniczych i niesamowitych zabytków Rosji jest wieża griffinów w Petersburgu. Jego niezwykłość polega na tym, że to miejsce nie znajduje się w żadnej turystycznej książce, a nie wszyscy mieszkańcy miasta wiedzą o tym. Istnieją inne znane imiona – cyfrowe lub wieża optymistów. Istnieją również sprzeczne opinie na temat tego punktu orientacyjnego: ktoś jest chętny do odwiedzenia go ponownie, ale w innych inspiruje strach.

Griffin Tower w Petersburgu – opis tajemniczego miejsca.

Wyspa Vasilievsky jest znana nie tylko dla Kunstkamera. Tutaj w "Dzielnicy Apothecary" znajduje się tajemnicza wieża. Niepowtarzalność tego miejsca leży w jego tajemniczej atmosferze, tajemnicy, opartej na różnych spekulacjach i legendach. Na dziedzińcu apteki Pelja i jego synowie jest murowana wieża. Wysokość budynku wynosi 11 metrów, a średnica wynosi 2 metry. W budynku nie ma drzwi ani okien, a cegły są praktycznie ponumerowane.

Historia wyglądu i przekształcenia w legendę.

Legenda o powstaniu wieży pochodzi z budowy apteki w okolicy w 1730 roku. Od początku istniała instytucja farmaceutyczna, która również prowadzi warsztaty dla leków w swoim dziale. Resztę nieobecnych pokoi w domu przekazano lokatorom. W tym czasie mieszkał w kwartale dr Wilhelm Pel, farmaceuta. Wolny czas, jak mówi jedna z legend, poświęcił się hodowli griffinów, które przelatywały nocą pod Petersburgem, przerażając mieszkańców. Uważano, że te potężne, ale lojalne istoty chronią laboratorium lekarza przed oczami innych i starannie strzegą wszystkich tajemnic tego nie mniej mistycznego "kucia szczęścia".

Inna opowieść opiera się na fakcie, że podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w tym budynku znajdował się schron przeciwlotniczy, wejście do którego była wieża griffinów w Petersburgu. Legenda, że Wilhelm Pel, pracujący w swoim laboratorium, zdołał stworzyć substancję, która przekształca rtęć w złoto, także nie znalazła potwierdzenia.

Być może najbardziej wiarygodną wersją jest to, że lekarz zbudował laboratorium zajmujące się alchemią. I tajemnicza rura była przeznaczona do przeprowadzania różnych eksperymentów.

W rzeczywistości istnieje wiele plotek i legend poświęconych tak wspaniałym wzrokiem, jak wieża griffinów w Petersburgu, że trudno jest dowiedzieć się, co jest prawdziwe, a co nie jest prawdą.

Mistyczna moc dzielnicy aptekarskiej

Wśród mieszkańców Piotra znajdują się również legendy, że ciche i tajemnicze miejsce na Wyspie Wasiliewskiej radykalnie zmienia życie wszystkich, którzy tam byli. Niektórzy nagle stali się bogatymi, inni zaczęli karierę, a ktoś ma rodzinę. Na przykład jednym z mieszkańców wieży w 1853 r. Był Karl Fedorovich Siemens. I po chwili miał szczęście: przyczynił się do powstania rosyjskiego przemysłu elektrycznego i osobiście uczestniczył w rozwoju oświetlenia Nevsky Prospekt.

Wieża griffinów w Petersburgu pomogła również tak znakomitemu radzieckiemu jak Vladimir Ulyanov. W 1893 r. Pojawił się w jednym z sal w tym budynku na spotkaniu politycznym i zawierał sprawozdanie dotyczące marksizmu. Później, jak wiemy, zyskał sławę i osiągnął wiele dla Związku Radzieckiego.

Jest legenda o małym chłopcu o imieniu Peter. W młodym wieku pozostawał sierotą – matka zmarła z powodu bicia jego ojca, który później pił pod wózem. Petya rozpaczliwie marzyła o nowym domu i silnej, zjednoczonej rodzinie. Zima, chłopak był w aptece. Już prawie chłodził się z zimna, kiedy zobaczył go pan i, żałując, ukrył się. On i jego żona nie mieli dzieci, a wkrótce Petya stał się ich synem. Więc wypełniło to pragnienie, które chłopak zrobił w zimnej zimowej nocy na alei apteki.

Możemy przytoczyć dość dużą liczbę podobnych historii, pokazujących nam, jak wieża griffinów w Sankt Petersburgu zmieniła życie ludzi, którzy potrzebują pomocy, ale kto przybył tu tylko z dobrymi intencjami.

Wieża griffinów – "Pomnik jaj"

W maju 1994 r. Na szczycie budynku pojawiło się ogromne jajko w gnieździe kartonowym, a cegły były pomalowane liczbami od 0 do 9. Więc słynna wieża griffinów przekształciła się w "Pomnik Jajek". To wydarzenie wiązało się z nadchodzącymi świętami: Ortodoksyjną Wielkanocą i Dniem Solidarności Wszystkich Pracowników. Jaja symbolizowały jedność wszystkich robotników i różne figury. A ponumerowane cegły oznaczały inwentarz budynku, który artysta chciał utrwalić, ponieważ nie wszystkie przedmioty zostały zapisane w rejestrze. Innowacja nie wzięła jednak pod uwagę. Jajko wielokrotnie zniknęło, ale zostało przywrócone ponownie. To trwało dość długo, dopóki "symbol jedności" nie zniknął całkowicie.

Zagadka Cyfrowej Wieży

Niepowtarzalność tej struktury polega na tym, że numeracja na ścianach zmienia się okresowo. Istnieje również legenda, że w określonym czasie numery dodaje się tajemniczo do kodeksu szczęścia. A osoba, która znajduje się w tej chwili przed wieżą, na pewno spełni swoje najśmielsze sny. Warto jednak pamiętać, że trzeba mieć życzenie, mając tylko najczystsze i najprzyjemniejsze myśli, w przeciwnym wypadku może się przydarzyć sam siebie.

Niesamowite miejsce – wieża griffinów w Petersburgu. Jak tam dotrzeć.

Niewątpliwie dla każdego, kto przynajmniej raz słyszał te fascynujące historie, ciekawe jest, gdzie wieża gryfona znajduje się w Petersburgu. Adres tego miejsca nie jest zaznaczony na mapach turystycznych. Podróżni, którzy chcą odwiedzić punkt orientacyjny, będą musieli opracować własny plan podróży. Możesz dostać się do wieży w następujący sposób: od stacji metra Vasileostrovskaya podjąć 7 linię do dróg Dniepropietrowskich. Na nim – aż do końca, skręć w lewo, pod łukiem domu numer 30. Trudno jednak dostać się do samej wieży, ponieważ wejście do dziedzińca jest możliwe dzięki kluczowi interkomu. Jest jeszcze jedna możliwość – poczekaj, aż jeden z mieszkańców będzie tęsknić za tym wyjątkowym widokiem.