882 Shares 1084 views

Aquapark w Kirov: adres, opinie, zdjęcia

Na rzece Vyatka, około 900 km od Moskwy w kierunku północno-wschodnim, znajduje się miasto Kirov. Dzisiaj osada ta aktywnie rozwija się. W hotelu odbywają się kompleksy dziecięce, kluby nocne, bary i restauracje, wystawy i koncerty wielkogabarytowe. I 16 lutego 2017 r. W mieście otworzył się pierwszy park wodny. Przeczytaj więcej o tej instytucji w artykule.

Opis kompleksu

Park wodny w Kirov (na Griboyedov) obejmuje:

 • Strefa dla dzieci;
 • Strefa rodzinna;
 • Basen falowy;
 • Strefa SPA;
 • Kawiarnia i bar.

W akwazach są zjeżdżalnie o różnej wysokości i długości. Wszyscy mogą wybrać sobie właściwą atrakcję.

Więcej informacji o infrastrukturze

W części dzieci parku wodnego znajdują się takie zjeżdżalnie:

 • "Multislide" – składa się z sekcji o różnych kolorach. Wysokość startu wynosi 2,4 metra, długość zejścia wynosi 8,8 metra, kąt nachylenia wynosi 35 stopni;
 • "Wolny spadek" to czerwona i biała rura o wysokości 2,4 m i długości 8,6 m, kąt pochylenia wynosi 35 stopni.

Takie cechy techniczne gwarantują bezpieczeństwo nawet małych dzieci. Najważniejsze jest to, że gdy dzieci są wpuszczane do basenu, dzieci spotykają się z rodzicami (dzieci towarzyszących) lub dzieciom noszącym kamizelki ratunkowe. Nie możesz żartować z wodą!

Mały basen ma powierzchnię 54 metrów kwadratowych, objętość wynosi 37,8 metrów sześciennych, głębokość wynosi 0,7 m. Całkowita wymiana wody wynosi 2 godziny.

Aquapark w Kirow oferuje turystom dorosłym przejażdżkę na takich zjeżdżalniach:

 • "Free Fall" to biały i niebieski slajd o wysokości 7,85 m, długości 25 m oraz kąt nachylenia 40 stopni;
 • "Kamikaze" to ekstremalna atrakcja niebieskich i białych. Wysokość wyrzutu wynosi 7,85 m, długość opadania wynosi 28 m, kąt nachylenia 45 stopni;
 • "Gidrotrub" – białe i zielone nachylenie wzgórza w kształcie spirali, zamknięte po obu stronach, początek znajduje się na wysokości 7,85 m, długość płótna – 51 m, kąt pochylenia – 8,5 stopnia;
 • "Taboggan" – spiralnie skręcony otwarty czerwony i biały slajd. Jego wysokość wynosi tylko 4,55 m, długość płótna – 34 m, a kąt pochylenia – 7 stopni.

Ostateczny basen, który prowadzi po schodzeniu z ześlizgów, ma powierzchnię 78 metrów kwadratowych, objętość 86 metrów sześciennych, głębokość 1,1 m. Pełna wymiana wody odbywa się w ciągu 4 godzin.

Największą jest dorzecze Volna, jego powierzchnia wynosi 98 metrów kwadratowych, objętość wynosi 96 metrów sześciennych, a maksymalna głębokość wynosi 1,5 metra.

Temperatura powietrza w parku wodnym nigdy nie spada poniżej 31 ° C, a woda – 30 ° C.

Dodatkowe usługi

Aquapark w Kirov, którego zdjęcie znajduje się w artykule, oferuje gościom na relaks i odpoczynek w strefie spa. W łaźni znajdują się otwarte męskie i męskie gałęzie, kilka par. Tutaj możesz przechodzić na emeryturę, zanurzyć czcionkę z ziół, uzyskać masaż leczniczy i zabiegi rewitalizacji kąpieli.

Po nartach z roller coaster lub łaźni parowej rozkoszuje się apetyt. Odwiedzający mogą smakować i zaspokajać posiłki w kawiarni parku wodnego. W menu są liczne potrawy: pierwsza, druga, sałatki i zimne przekąski, szaszłyki i ryby na węgiel drzewny, sosy i marynaty, napoje i desery. Zgodnie z zasadami kompleksu, jego jedzenie jest zabronione, z wyjątkiem żywności dla niemowląt w oryginalnym opakowaniu.

W każdy piątek i sobotę od 18:30 do 22:00 park wodny w Kirow prowadzi imprezy tematyczne i dyskoteki na plaży. Zabawa, muzyka, śmiech, ogniste tańce – bardzo podobnie jak uczestnicy.

Gdzie jest park wodny w Kirov?

Adres instytucji: ulica Griboedova, dom 15. Punkt orientacyjny – kąpiele miejskie. Kompleks jest przymocowany bezpośrednio do nich. Dojedziesz do miejsca tramwajami numer 1 lub nr 5 oraz autobusem (nr 2, 38, 51, 61, 90, 101 i 116). Przystanek nazywany jest "ulicą Szewczenką".

Tryb pracy

Park wodny w Kirow działa codziennie. Drzwi są otwarte od poniedziałku do piątku od 8:30 do 21:30, aw soboty i niedziele od 8:00 do 22:00.

Strefa aqua dla dorosłych i dla dzieci, sauna i łaźnia parowa, kawiarnia i bar pracują w tym samym trybie.

Cennik

Do tej pory park wodny ma bardzo demokratyczne ceny, takie same dla wszystkich kategorii obywateli:

 • Od poniedziałku do piątku od 8:30 do 14:00 dwugodzinna wizyta będzie kosztowała 250 rubli;
 • W dni powszednie od 14:00 do 19:00 bilet wstępu na 2 godziny kosztuje 400 rubli, przez 4 godziny – 600 rubli;
 • Cena nieograniczonych odwiedzin parku wodnego w dni powszednie wynosi 800 rubli;
 • W weekendy (sobota, niedziela), niezależnie od czasu wizyty, bilet na 2 godziny kosztuje 400 rubli, przez 4 godziny – 600 rubli, nieograniczony – 800 rubli;
 • Wakacje – obowiązuje kurs wakacyjny.

Na jednym bilecie użytkownik może zatrzymać się w strefie aqua, saunie i łaźni parowej. Dopłata za pobyt w parku wodnym w płatnym czasie wynosi 200 rubli na godzinę. Po opuszczeniu kompleksu, bilet zostaje automatycznie anulowany, użytkownik nie zwraca pieniędzy na niewykorzystany czas.

Dzieci poniżej 5 roku życia ze wzrostem do 100 centymetrów aqua park w Kirov są odwiedzane bezpłatnie.

Grupa 10 osób otrzyma zniżkę w wysokości 10% na dowolnym bilecie. Grupa 5 osób otrzyma 10% zniżki na nieograniczoną liczbę osób.

Opinie klientów

Autorem i realizatorem projektu jest przedsiębiorca Denis Rezunik, właściciel kąpiele w mieście Selmashevsky. Dla nich wybudowano budynek, w murach, w którym otworzył się park wodny w Kirowu. Opinie o tym kompleksie są niejednoznaczne. Wielu cieszy się z tego, że w mieście pojawiło się kolejne wspaniałe miejsce, w którym można odpocząć z całą rodziną o każdej porze roku. Są tacy, którzy otwarcie krytykują park wodny. Niezadowolona uwaga małej strefy aqua, niewielka liczba slajdów, brak dodatkowej rozrywki.

Zaraz po otwarciu instytucji kirovants jednogłośnie wyrazili niezadowolenie z wysokich cen za odwiedzenie parku wodnego. Na przykład brak limitu w weekendy kosztuje 1500 rubli dla dorosłych i 1200 rubli dla dzieci. Administracja szybko zareagowała, ceny były prawie o połowę niższe.

Wielu porównać park wodny w Kirov z akwarium Kazań "Riviera" nie popiera pierwszego. Oczywiście Riwiera jest bardziej zaawansowanym kompleksem, ale centrum wodne Kirova jest idealnym miejscem na odpoczynek zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, można się tam bawić godzinami i jest terytorialnie dużo bliżej mieszkańców niż Kazań.

Pomocne porady

Administracja zaleca, aby nosić gładkie stroje kąpielowe bez przycisków i pasków w parku wodnym w Kirov, wziąć gumowe łupki, duży ręcznik i mydło z sobą. Przydatne jest również kauczuk na włosy, ramiona lub okrągłe bezpieczeństwo dziecka.

Nie zabieraj ze sobą do parku wodnego drogiej biżuterii, gadżetów.

Warto odwiedzić park wodny w Kirov. Będziesz cieszyć się dużą popularnością przez cały tydzień!