578 Shares 6650 views

Mogę wziąć tabletki antykoncepcyjne podczas karmienia piersią?

Kwestia wyboru metod antykoncepcji po porodzie opieką młodych matek, zwłaszcza jeśli są one dla dziecka karmionego piersią. Choć wiele osób uważa, że samo karmienie piersią jest środkiem ochrony przed ciążą, opinia ta nie zawsze jest poprawne. Dlatego większość kobiet wciąż wolą błądzić, a użycie dowolnego środków antykoncepcyjnych. Wystarczy wybrać – prezerwatywy, wkładki lub hormonalne leki? W ogóle, jeśli wolno brać pigułki antykoncepcyjne podczas karmienia piersią?


Możliwe czy nie?

Suplementacja działania hormonalnego jest praktycznie najbardziej niezawodnym sposobem ochrony przed ciążą. Dlatego też, nawet po urodzeniu wybór środków ochrony, wiele kobiet z prośbą o możliwość ich dalszego wykorzystania. Jeśli te leki, które zostały rozwiązane przed ciążą, nie może być stosowany w okresie laktacji, możliwe jest, że istnieją specjalne pigułki dla karmienia piersią?

Suplementacja tego działania jest dozwolone w okresie karmienia piersią, ale tylko pod warunkiem, że składają się one z estrogenem, innymi słowy, należą do grupy progestagenów. Popularnie zwane „mini-pill”. W tym przypadku nie zaobserwowano żadnego wpływu hormonów lub produkcji mleka, lub dobrego samopoczucia i zdrowia dziecka. Zacząć używać pigułki antykoncepcyjne po porodzie jest konieczne w ciągu kilku tygodni, codziennie, a jeśli to możliwe, w tym samym czasie. Leki te obejmują: "Ekslyuton", "Laktinet", "Charzetta", "Mikrolyut" etc.

Zalety „mini-pill”

Chociaż dozwolone pigułki antykoncepcyjne, w czasie karmienia piersią był niższy procent niezawodności zabezpieczenia przed ciążą (około 90-95%), mają szereg zalet, do połączonego działania leku. Na przykład:

  1. Ciąża może wystąpić już w pierwszym miesiącu po kobieta przestaje wykonywać ucho.
  2. Przypisane w licznych patologiach, takich jak żylaki, cukrzyca, otyłość, migreny, itp
  3. Nie wpływają na jakość mleka matki.

Akcja „mini-pill”

Główne działania, które mają tych leków polega na hamowaniu owulacji. Mają one na celu zniszczenie jajników pęcherzyka dominującego, co powoduje, że jajko nie dojrzewają i owulacja nie występuje. Innym niezaprzeczalną zaletą tej metody ochrony jest zwiększenie ilości i zmiany właściwości (o większej lepkości) śluzu szyjki macicy. Zapobiega to swobodnemu przepływowi plemników.

Jak wziąć?

Dla bardziej dokładne i niezawodne działanie tej metody pigułki antykoncepcyjne podczas karmienia piersią nie powinny przyjmować następujące zasady:

  1. Przypisuje je do lekarza.
  2. Biorąc je można rozpocząć po 3-6 tygodniach po urodzeniu.
  3. Tabletki powinny być spożywane codziennie. Po przejechaniu pilną potrzebę picia lek jak najszybciej.
  4. Aby uniknąć skutków ubocznych (nudności, zawroty głowy), pigułki antykoncepcyjne w okresie karmienia piersią należy podjąć późnym wieczorem.