728 Shares 9804 views

Bekgraunder – co to jest? Jak napisać bekgraunder

Działania nowoczesnych firm nie można sobie wyobrazić bez reklamy, public oświetlenia ogólnych cech biznesu i samej organizacji, jej produktów lub usług, niuanse prowadzenia działalności gospodarczej. Aby przeprowadzić wszystkie powyższe istnieje wiele sposobów. Bekgraunder – jest to jeden z nich. Ten artykuł jest poświęcony analizie koncepcji, struktury tekstu tego rodzaju i metod pisania.


koncepcje dekodowania

Bekgraunder – tekst napisany przez eksperta w dziedzinie public relations dla dalszego umieszczania w mediach, czy drukowane lub elektroniczną wersję publikacji. Ten tekst może mówić o firmie, jej produktach i usługach, historii, biografii kierownictwa, jak również rozwoju.

Aby ten tekst miał pożądany efekt i zostały opublikowane w mediach, to nie powinno być jawne reklamy. Bekgraunder – jest przede wszystkim pisma informacyjnego. Informacje te powinny być dostarczone tak obiektywnie, jak to możliwe. Jak ciekawe jest to, tym większe prawdopodobieństwo materiał „w świetle”, odpowiednio, i przyciągnąć dodatkową uwagę do firmy.

odmiany bekgraundera

Dziennikarzy i PR-menedżerów są dwa główne typy bekgraundera:

 • Teksty zawarte w zestawie prasowej, broszury lub pakiecie informacyjnym korporacji. W niektórych przypadkach, bekgraunder może działać jako materiał wyjaśniający prasowej. Wtedy powinien odpowiedzieć na pytania ludzi, którzy czytają ten oryginalny materiał.
 • PR-tekst, mówić o organizacji prasowej i jej aktualizacje, rozwój, innowacje. Zdarza się, że w taki sposób można opisać jako historię z życia firmy.

Celem tekstu dla mediów

Po uwolnieniu do środowiska sensacji dziennikarze mogą mieć pytania. Bekgraunder – to sposób na nie odpowiedzieć. To bekgraunder do informacji krótkich pytań dotyczących rozwoju firmy. Jego głównym celem – aby subtelnie przypomnieć o istnieniu organizacji, aby wyrazić siebie. Jednak proces ten nie jest wykonywany w jaskrawy sposób i dokładnie „między wierszami”. Udzielanie odpowiedzi na pilne pytania, firma pokazuje swoją pozycję na rynku i do zapamiętania czytelnika.

bekgrundera przeciwieństwie prasowej

Dwa rodzaje tekstów PR przeznaczenia często mylić ludzi bez wykształcenia dziennikarskiego. Należy zauważyć, że informacja prasowa – sensacyjna wiadomość, krzyczeć, często nakładając charakter. Koncentruje się ona na nagłówku i catchiness pierwszego akapitu tekstu. W tym bekgraundere tam zatrzymać, a wiadomość, że świeci, a nie uczucie. Są to informacje „z pierwszej ręki”, odpowiedzi na pytania i obiektywnego opisu. Jednak bekgraunder może być częścią prasowej, która jest swego rodzaju wyjaśnieniach.

Struktura PR-tekst

Każdy tekst powinien być gdzieś zacząć, zawierają pewne informacje i prowadzi czytelnika do konkluzji. Wszystko to powinno być odpowiednio skonstruowane i ułożone „na półkach” wyobrazić zamierzony efekt. Poniżej jest reprezentowany struktura bekgraundera – Historia firmy jako całości:

 • Pierwszą rzeczą, którą trzeba zacząć, – data założenia firmy. To pokaże, ile lat działa na rynku, więc – zwiększy stopień zaufania.
 • Etapy rozwoju. W tym momencie przedstawić wszystkim konsekwentnie wspiera etapy powstawania i rozwoju organizacji.
 • Legenda o organizacji, celem jego utworzenia, idee założycielskie.
 • Co to jest organizacja stan w chwili obecnej.
 • Jakie produkty i usługi są obecnie dostępne w cenie organizacji.
 • osiągnięcia Spółki w sferze społecznej i innych społecznych, fundusze oparte sponsorowany przez niektórych grup ludności lub rozwijających się firm i osób fizycznych.
 • Perspektywy rozwoju, pomysły zespołu zarządzającego na najbliższej i dalszej przyszłości w kwestii funkcjonowania firmy.
 • Opisać przyczyny sukcesu organizacji, co wyróżnia się na tle konkurencji, jak status i zdobył zaufanie społeczeństwa.

W celu opisania organizacji własnej stronie internetowej firmy za pomocą właśnie takiego bekgraunder. Przykładami są we wszystkich oficjalnych firm wizytówek internetowych, którzy dbają o swój wizerunek. Tekst ten może być stosowany nie tylko do publikacji w mediach, ale również w celu przyciągnięcia większych partnerów biznesowych, inwestorów, odbiorców hurtowych, i tak dalej.

Jak napisać bekgraunder

PR-pisanie tekstu – praca, która wymaga głębokiego nurkowania w funkcji organizacji, jej historii i różnych okoliczności jej działalności. Nie ma wyjątków i bekgraunder. Przykłady dużych firm pomóc zrozumieć, co jest wymagane od autora w realizacji tego zadania. Rozważmy punkty, jak i co napisać w tym tekście:

 • Ten tekst powinien zawsze być poświęcona tylko jeden temat. To nie ma znaczenia, to jest całkowita historia firmy, czy tylko pojedyncze zdarzenie. Jednym z tematów, reszta zarezerwowana dla innych artykułach.
 • Wielkość artykuł powinien być pomiędzy 4-5 stron.
 • Większość informacji wykorzystane – to fakt, że nie może zostać obalone.
 • Zaleca się uzupełnienie treści różnych wykresów, tabel, wykresów, badań, oficjalnych informacji statystycznych w formie wizualnej. Ponieważ celów artykułu informacyjnego odniesień, należy przestrzegać widoczności dla użytkownika.
 • Nie jest konieczne, aby wypełnić w obfitości artykułów specjalistycznych terminów, zrozumiałe tylko do wąskiego kręgu specjalistów. Informacje te powinny być dostępne dla wszystkich czytelników.
 • Osobista opinia nie pasuje do struktury tekstu. Bekgraunder głównie obiektywnej informacji.
 • Ten tekst jest napisany w trzeciej osobie w stylu biznesowym.

rejestracja

Każdy tekst wymaga przetwarzania, włącznie bekgraunder. broszura reklamowa (lub raczej ich części) do opisu oficjalnej stronie internetowej firmy, wizytówki dla potencjalnych partnerów – bez względu na to, jaki jest cel tej PR-tekstu, istnieją pewne wymogi dla niego. Tak więc poniżej kilka niezmienne zasady rejestracji:

 • Bekgraunder napisany na papierze firmowym organizacji. Jeśli jest to tekst na stronie musi być co najmniej logo i nazwę.
 • Część obowiązkowa – tytuł i podtytuły.
 • Wątek pokryte bekgraundere, musi być w pełni opisane i opracowane w szczegółach.
 • Tekst musi być obecne komentarze i odpowiedzi przez najbardziej autorytatywnych przedstawicieli organizacji, który jest przedmiotem niniejszej bekgrundera.
 • W końcowej części tekstu są zazwyczaj w graficznym wykonaniu, Welcome różne wykresy, tabele i diagramy.

Co jest faktem arkuszy

Bekgraunderov odmiana jest również arkusz faktem. W większości przypadków jest to PR-menedżerów, autorzy i dziennikarze rodzajem „ściągawki” do pisania arkusza materiału do publikacji. Wygląda na arkuszu jako tekst pojedynczej strony, nawet więcej, listę faktów bez komentarza. Zawiera krótkie podsumowania organizacji, stanowiska, nazwy czołowych specjalistów i kadry kierowniczej, listy produktów i usług w arsenale firmy.

Również w broszurze mogą być umieszczone informacje o historii ważnych datach w życiu organizacji, lokalizacji i oddziałach, informuje o ilości sprzedaży, dynamicznych statystyk.

Zwykle arkusz uzupełnia informację prasową lub głównego bekgraunder.