804 Shares 4556 views

Zarządzanie w przemyśle muzycznym: szkolenie

Zarządzanie w przemyśle muzycznym jest specjalnie zaprojektowany program edukacyjny przeznaczony do szkolenia specjalistów, którzy następnie zajmują się kontrolą działań handlowych swoich klientów, dając im wskazówki, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje, które bezpośrednio wpływają na ich rozwój zawodowy.

Co jest potrzeba obecności asystenta

Współcześni artyści dążą do niezależności i oceny sytuacji, z jednej strony, mogą zrozumieć: utalentowana osoba może całkowicie bez niczyjej rady do podejmowania decyzji, takich jak, gdzie to jest konieczne, aby działać w studiu, aby nagrać iz kim do zawierania umów. Z drugiej strony, w tej procedurze nie ma czasu na kreatywność, na których wszystkie pierwotnie został rozpoczęty. W związku z tym, istnieje coś takiego jak zarządzanie w przemyśle muzycznym. Jest przeznaczony do wykonywania pracy, znajduje się, że tak powiem, za kulisami.

Zazwyczaj artyści nie waha się twierdzić, że ich asystent powinien robić. Słowo to odnosi się produkcją, promocją i koordynacji. W rzeczywistości, większość młodych muzyków w roli kierownika działa jako niezbędny najlepszego przyjaciela lub ukochanego piosenkarza, którzy nie mają połączenia i doświadczenia. Po raz pierwszy ta opcja jest idealna, ale w show biznesie, najważniejsze – nie grind do zatrzymania w tej pozycji i jak najszybciej wrócić do nawiedzać lokalnych ekspertów, którzy będą w stanie przynieść muzykowi do następnego poziomu. W przeciwnym razie, mimo perspektywą jego talentu, ryzykujesz zagubienie wśród innych przybyszów. Implikacja: Music Manager – klucz do udanej kariery aktora. Zdecydować się na profesjonalny personel sprawi, że popularne i skuteczne postać w branży.

Rodzaje i funkcje

z menadżerem połączeń pomaga podpisać kontrakt z wytwórnią pożądanym, umieszczając rzeczy cyfrowego radia i telewizji, poszukuje miejsca w rozgrzewce nastąpił artysty. Ale ludzie, operator zasiedziały, nie uczestniczy w codziennych sprawach Executive z dużą liczbą innych klientów.

W innych przypadkach, artysta potrzebuje osobistego menedżera. Osoba na tym stanowisku został biuletyn e-aktualizuje treści w serwisach społecznościowych i na oficjalnej stronie internetowej, bezpośredni merch sprzedaży, to dziennikarz pisząc biografię lub samodzielne akty jako księgowy … Jednym słowem – wszystko. Oprócz relacji impresario i menedżer, muzyk musi grafik- i Web Designer, videography, którzy będą pracować na obrazie artysty wizualnego.

Obowiązki kierownika

Jak wspomniano wcześniej, asystent muzyczny – specjalisty, który kontroluje wszystkie aspekty kariery swojego klienta. Zazwyczaj w szkołach, które są połączone z show-biznesu, istnieje wydział „Zarządzanie w przemyśle muzycznym”, gdzie studenci uczą niuanse ich przyszłej pracy.

Paramount wstawiać na człowieka, ten post jest, aby wybrać wytwórnię płytową i podpisaniu umowy z nim. Oczywiście, musi poruszać prawnych aspektów umów.

Zarządzanie w biznesie i przemyśle muzycznym oznacza dbanie o wizerunek publiczny swoich oddziałach. Człowiek, spoczywa, jest w stanie promować kampanię, tak że nazwa artysty lub nazwy zespołu był dosłownie wszędzie. Zarządca może utrzymać oficjalnych stron muzyk na portalach społecznościowych, czy ktoś zatrudnić.

Towarzyskość – najważniejszą cechą w tym zawodzie. Pomoże menedżera w celu utworzenia bazy wentylatora do negocjowania z pracodawcami, dziennikarzy i temperamentu. Specjalność „Zarządzanie w biznesie muzycznym,” zakłada istnienie człowieka taktu. Oznacza to, że musi on być w stanie komunikować się taktownie informacji o negatywnych sytuacji i wykazać swoją wizję problemu.

Pracować z zarządcą harmonogram jako taki, nie. Pomocnicy w branży muzycznej musi być gotowy do komunikowania się w nocy, weekend lub wakacje.

Creative Management: różnica między profesjonalnym i początkujących

Specjalista, który pragnie, aby pomóc artystom – idealny dla początkującego artysty. Praktyka pokazuje, że tylko profesjonalne zarządzanie w przemyśle muzycznym może znacznie przyczynić się do wyższych zarobków i szybkiej kariery artysty. Wzór ten został wielokrotnie sprawdzony w praktyce przez kilka dziesięcioleci. Jednak, aby uzyskać taki specjalista, artysta musi być naprawdę zainteresowany w nim jako jego projektu.

Jak dla początkujących, na początkowym etapie kariery wentylatorem lub znajomego – bardzo opłacalna menedżera. Ale artysta ma 100% zaufanie tego człowieka, jak pierwsze kroki w biznesie może być decydujący. Szczególnie dobre jeśli Twój znajomy chce pomóc i promować się w tej dziedzinie jako niezastąpionego eksperta.

Droga do zawodu kierownika muzycznego

Rzadko w tej branży eksperci pracują sami, bo taki czy inny sposób prawa ręka aktora niezbędnego połączenia oraz minimalnym doświadczeniem. Dlatego większość menedżerów są wliczone w personelu agencji muzycznych i etykiety.

Na początek można spróbować pracy w studiu nagraniowym na stażu iw końcu zadecydować, czy chcesz być częścią branży rozrywkowej. W większości szkół (nie tak ważne jest wybranie – Uniwersytet lub specjalistycznej szkole) związanych z kulturą, istnieje kurs lub program „Zarządzanie w przemyśle muzycznym”, której absolwentami są bardziej skłonni do współpracy z renomowanymi firmami i artystów.

Po nabyciu niezbędnej wiedzy, aby być rentowne bagażu i dokonać niezbędnych informacji do wystawienia na oficjalnej stronie internetowej, która będzie swoją wizytówkę. Odniesienie do niej będzie można dzielić się z artystami, które są zainteresowane pracą.

Zarządzanie procesami i współpraca w ramach umowy aktor

Rozważmy przypadek, w którym specjalista w zarządzaniu sama tworzy grupę muzyczną lub piosenkarza. Pierwszym etapem jest podpisanie umowy, która opisuje prawa i obowiązki stron. Zależność między artystą i zarządcy w momencie sporządzania umowy – jest to walka interesów osobistych, które później stają się jedną, bo z pomocą różnic nie można osiągnąć pozytywne rezultaty. Z muzykiem zawodowym również rozwija i kierownika, co prowadzi do wzrostu jego wynagrodzenia.

Standardowy program treningowy

Pierwszy kierunek studiów wprowadza zawód o nazwie „przemysł show biznesu”. Na tym etapie, uczniowie uczą się:

• Struktura show-biznesu w kraju, w którym szkolenie;

• współpraca z mediami;

• historię i cechy stylów muzycznych;

• biznesowy rekordu;

• wydawnictwa.

W drugiej części studenci studiów „zarządzanie prawne i koncert w przemyśle muzycznym.” Ta sekcja zawiera także strukturę zarządzania i planowania biznesowego. Trzeci obszar zawiera ważne informacje na temat prawnych aspektów prawa autorskiego i praw pokrewnych.

Czwarta część studiów – „planowanie mediów, marketingu i public relations w branży rozrywkowej”:

• promowanie nowych artystów;

• Podstawy marketingu.

Piąty rozdział – „Economy”:

• Finanse i podatki w branży muzycznej;

• zarządzanie ryzykiem;

• praca ze sponsorami.

Szósta część szkolenia poświęcona jest działalności koncertowej i składa się z kilku elementów:

• Organizacja i promocja działalności za pośrednictwem mediów;

• reklama i festiwale;

• Organizacja koncertów zagranicznych muzyków;

• techniczne działania sprzętu.

Siódmy kierunek jest związany z nagraniem dźwiękowym:

• dystrybucja treści cyfrowych;

• Muzyka jako integralna część reklamy, brandingu audio oraz licencji.

Ósma i ostatnia część szkolenia, o dwóch aspektach:

• Budowanie zespołu;

• planowanie rozwoju kariery osobistej.

Znani menedżerowie

Troy Carter – szef operacji handlowych Dzhona Ledzhenda i Lady Gaga. Summly jest inwestorem w firmach, Uber i Votizen.

Dzhey Braun – kierownik Rihanny, założycielem Roc Nation. Billboard Magazine nazwał go jednym z kluczowych graczy na świecie muzyki, którzy nie osiągnęli czterdzieści lat.

Kirk Sommer – William Morris Endeavor pracownik. Organizuje wycieczki Ellie Goulding, Adele, Arctic Monkeys i innych. Paper Magazine nazwał Sommer, jeden z najbardziej wpływowych twórców świata koncertowej.

Albert Grossman – kontrowersyjny menedżer Bob Dylan, który dosłownie zrobił karierę swojego klienta. Był znany ze skandalicznej charakteru i agresji wobec tych, którzy są bez szacunku do swego oddziału.