774 Shares 7507 views

Piekarnik wał: urządzenie. piece przemysłowe

Obróbka cieplna i zwalniania pod wpływem podwyższonej temperatury przy ciśnieniu są dość powszechne etapy w branży. W ten sposób uzyskuje się wyroby wytrzymałości i twardości materiału, co poprawia właściwości operacyjne przyszłych produktu. Jednak specjalny sprzęt jest potrzebny do wykonania takich operacji. Ten rozległy odcinek, który nie zajmuje ostatnie miejsce w piecach przemysłowych różnych modyfikacji. Pozwalają one obsługiwać materiał pod dużym obciążeniem, przy zachowaniu oryginalnych cech własnej konstrukcji. Kolejną ważną cechą tego urządzenia jest możliwość obsługi dużych ilości materiałów. Jednakże, istnieje wiele opcji pieców, każdy z ich własnych cech i funkcji.

Jakie są typu wał piec?

Tego rodzaju pieców przemysłowych, który jest przeznaczony do wypalania, ogrzewania i hartowania. Jak detale mogą być również stosowane surowce i nierówne skały i schudnąć. W szczególności, takie maszyny działają skutecznie węglan skalnych i rudy materiałów. W odniesieniu do metalu, obróbkę cieplną pieca szybowego rodzaju odpowiednim do utrzymania żelaza, aluminium, miedzi, stopów.

Aby efektywnie wykorzystać możliwości takiego sprzętu muszą być dokładnie obliczyć ilość zastawionych materiału. Na przykład, frakcja wielkości materiału w postaci cząstek może mieścić się w zakresie 60-120 mm. Jednakże, istnieje pieców przemysłowych, zdolne do przyjmowania materiału o średnicy większej niż 240 mm. Zdolność ta zależy od komory przyjmującej oraz wydajności urządzenia. Nawet jeśli sprzęt fizyczna może podjąć obiekt o dużym rozmiarze, to nie znaczy, że aparat będzie obsługiwać go prawidłowo, obróbkę cieplną. W związku z tym najpierw mapowane charakterystyki mocy piecach o żądanych właściwościach materiałowych.

Urządzenie do pieca szybowego

Podstawą praktycznie każdego pieca szybowego, składa się z czterech części – zespoły ładowania i rozładowywania i obróbki cieplnej komorę komina. Aby pobrać użytego surowca mechanizmy maskowania, kyubelnye i przenośnikowych. Wybór konkretnej struktury zależy od dwóch głównych parametrów: po pierwsze, właściwości materiału wsadowego, a po drugie, w warunkach roboczych urządzenia. Na przykład, system przewiduje stosowanie wiadra przeskoku z odwrotnej huśtawka i wyciągarki, dzięki czemu może być uznane jako uniwersalny mechanizm załadunku. urządzenie, które jest zaopatrzone w wyładunku pieca szybowego, a także ma kilka elementów, lecz głównym składnikiem jest pojemnik do uszczelniające materiału i dozowania.

Do komina wylotowego jest stosowany w formie rur, które są często umieszczone w tylnej części komory spalania. W obecnych modelach system ten często ma złożoną strukturę z filtrami i system automatycznego sterowania. W odniesieniu do samej komory spalania, który jest wyposażony w piecu szybowym, to nie występuje głównego procesu przetwarzania przychodzących surowca. Korzystanie z panelu sterowania, użytkownik dostosowuje parametry jego pracy zgodnie z wymogami produkcji materialnej technologii.

Zasada działania

Działanie takich pieców jest oparty na zasadzie przeciwprądowej, w którym surowce opadania warstw przemywa kolidującej strumieni gazowych. Przetwarzany materiał poddaje się kolejno kilka stanowisk przetwarzania, w tym do strefy suszenia, ogrzewając komory do wypalania i chłodzenia. W niektórych modelach, komora wypalania pokrywa się z części, w której paliwo jest spalane. Tutaj powstają gorące gazy. Równie ważne w efektywności procesu odtwarza strukturę, w której łączna jest utworzony. Jeśli wał pieca oblicza się do pracy z dużą ilością materiałów niejednorodnych, najpierw w wyborze systemu projektowanie dystrybucji czele. W większości przypadków, ta funkcja jest wykonywana korony stożkowe, dzięki czemu proces odbywa się automatycznie wypełniając pieca.

odmiany jednostki

Istnieje kilka klasyfikacji, oddzielające piec tego typu kategorii. W szczególności, rodzaj efektów termicznych można wydzielić laboratoriów i jednostek produkcyjnych. W pierwszym przypadku jest bardziej ukierunkowane na osiągnięcie rezultatów procesu ustawiania, tym bardziej ważne dla drugiego procesu intensywności całkowitej pojemności komory ładunkowej i. projektuje różnią się od rodzaju użytego materiału. Jeśli mówimy o materiałach ryczałtowych, urządzenia do produkcji cegły jest najczęściej w tym segmencie. W różnych obszarach popytu na jednostkach działających z zasobów paliw, rud i skały, gazu i tak dalej. D.

piekarnik mechaniczne i elektryczne

Większość tego typu modeli stosowanych w sektorze przemysłowym, działają w oparciu o energię elektryczną. Struktura zawiera wentylator o ich konstrukcję, która zapewnia przepływ masy powietrza, co przyczynia się do zwiększenia intensywności ocieplenia. Nawiasem mówiąc, jedną z głównych zalet sprzętu elektrycznego jest możliwość regulacji mocy. Ta możliwość jest szczególnie przydatna w niskiej gęstości surowca. Na przykład, elektryczny piec wapna zapisuje podstawowe właściwości jakościowe nagłą zmianę parametrów ekspozycji temperatury w różnych etapach przetwarzania. jednostki zmechanizowane pracują w systemie napędu hydraulicznego. Podnoszenie i opuszczanie pokrywy w takich urządzeń odbywa się za pośrednictwem mini-kompaktowy stacji wielokrotnego napełniania olejem.

Korzyści z pieców szybowych

Korzyści eksploatacyjne tych pieców określone cechy strukturalne. Niemniej jednak, istnieją ogólne korzyści, które doprowadziły do rozprzestrzeniania takich jednostek. W szczególności górnicze do wytwarzania cegieł umożliwia krótkie okresy czasu, w celu obróbki cieplnej dużych ilości surowego iłu. Możliwość pracy z metalami, gazu, materiałów sypkich, a nawet odpadów i pozwala nam mówić o powszechności takich pieców.

wniosek

Proces modernizacji technologicznej jest najbardziej zauważalne w dziedzinie przemysłu i budownictwa. Szczególnie widoczna troska ze starych systemów i mechanizmów, które przychodzą do zastąpienia bardziej funkcjonalne i niezawodne odpowiedniki. Jednak trzon pieca potwierdza, że tradycyjny sprzęt może konkurować z automatycznym i inżynierii elektronicznej. Oczywiście, wprowadzenie poszczególnych elementów automatyki nieuchronnie nastąpi, ale ogólna zasada działania takich pieców jest wciąż ten sam. Najpopularniejsze modele tego typu są po prostu setup hybrydowy, który łączy w sobie najlepsze cechy klasycznego wzornictwa i najnowocześniejszych innowacji technologicznych.