589 Shares 5207 views

pompy ręcznej kompresji: charakterystyka, producenci, opisy i recenzje

Zapobieganie urządzeń komunikacyjnych jest warunkiem koniecznym dla utrzymania dobrej wydajności i trwałości takich systemów. Szczególnie dotyczy to rurociągów, gdyż powstawanie słabych punktów na powierzchni może prowadzić do poważnych konsekwencji. Jednym z prewencji pierwotnej operacji w tym przypadku jest, aby sprawdzić, czy nie ma wycieków. Istnieją różne podejścia do tego zadania, ale większość z nich wymaga użycia specjalnych narzędzi i urządzeń.


Najprostsze urządzenia z tej grupy jest instrukcja zaciskania pompy, których stosowanie jest dostępny i fachowiec i aptekach. Takie instrumenty są wykorzystywane do rewizji zaopatrzenia w wodę i systemów grzewczych w ramach rutynowych kontroli po remoncie i przed oddaniem do eksploatacji.

Urządzenie, zwłaszcza

Konstrukcja podstawy pompę mocuje się do pojemnika z płynem. Jedna strona pompy komunikuje się z tulei dociskowej, a drugi jest zintegrowany z działu hydrauliki. Kompleks uzupełnione ponadto przez blok dystrybucji, zaworów ssących i dwa zawory i pióra.

Większość elementów danych przeznaczonych do zapewniania kontroli płynu roboczego, w szczególności do kontroli jego zaopatrzenia. Mimo prostej konstrukcji pompy tłoczenia może być stosowany jako uniwersalne narzędzie. Oprócz pracy z rurociągami jest on również stosowany w celu utrzymania systemów chłodniczych, butli gazowych i innych urządzeń.

Prawie wszystkie współczesne modele posiadają korpus wysokiej wytrzymałości wykonane ze stopów metali. Ponadto, niezależnie od objętościowej pojemności ma specjalną ochronę przed korozją. Producenci uwzględniać wnioski od użytkowników jak i pod względem ergonomii. Funkcja ta zależy od uchwytu, który pełni rolę urządzenia do przenoszenia urządzenia oraz funkcję bezpośredniego sterowania hydraulicznego. Ponadto, pompa jest wyposażona w manometr Compression. Jednak to urządzenie jest dostępne jako wyposażenie dodatkowe, ale jego wykorzystanie w pracy narzędzia jest trudny do przecenienia.

Jaka jest różnica modeli elektrycznych?

Istnieją dwa rodzaje testów ciśnieniowych. Pierwszy przykład wykonania jest przedstawiony za pomocą ręcznego modelu, a drugi – elektryczne. W obu przypadkach, programiści stosować zasadę hydrauliki. To jest funkcja narzędzi odbywa się poprzez traktowanie zawartości wody. Po urządzenia ciśnieniowego wykonuje niezbędne wymiary i może ujawniać nieprawidłowości. Teraz konieczne jest, aby wziąć pod uwagę więcej niż kompresja pompy elektrycznej różni się od instrukcji. Pierwsza odmiana jest bardziej ergonomiczne, precyzyjne i łatwe w obsłudze modelu. Urządzenia ręczne wymagają zaangażowania operatora w operacjach, więc ich dokładność jest mniejsza niż wysokie.

Pomimo zalet urządzeń elektrycznych, ich zakres zastosowania jest znacznie ograniczony w porównaniu do drugiego wariantu. Brak elektryczności uniemożliwia stosowanie takich urządzeń. Z tego powodu, pompa Kompresja typu instrukcja najczęściej stosowany w przejściowych budowach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej.

podstawowe dane techniczne

Różnorodność modeli powoduje równie szeroki zakres wartości specyfikacji. Niemniej, możemy rozważyć średnią kategorię takich urządzeń jako podstawowej wytycznej optymalnych danych. Tak, przede wszystkim ważne jest, aby wziąć pod uwagę maksymalne ciśnienie urządzenia, które jest zazwyczaj 60-70 bar. W tych zastosowaniach w różnych warunkach eksploatacyjnych wpływu na parametry projektowe, która w wyniku tłoczenia pompy. Przyrządu, na przykład, może być 3-4 cm, ilość zwykle osiąga wewnętrznej pojemności 12 litrów, a średnia masa narzędzia waha się od 3 do 7 kg. I zwykle nie manometr ważne cechy oprócz średniej wartości jego skali przekraczać 60 bar. W odniesieniu do wielkości pomp badania, są one małe. Standardowa obudowa może mieć wymiary – 32 cm długości, 26 – szerokość i 20 – regulacja.

Recenzje modele Rothenberger

Większość ekspertów w pierwszej kolejności rozważa opcje importowanych modeli. Sądząc po praktyce stosowania, jeden z najbardziej niezawodnych i dokładnych urządzeń w tym segmencie jest naciśnięcie pompa Rothenberger, przeznaczony do pracy z małych średnicach w systemach zaopatrzenia w wodę i gaz. Członkowie zauważyli i łatwość obsługi takich urządzeń. Nawiasem mówiąc, w pierwszej wersji linii można znaleźć Mszę 5 kg, które tym samym nie powodują trudności w poruszaniu się przez ergonomiczny uchwyt.

Recenzje dla modeli „Instal”

Istnieje również atrakcyjna wersja rosyjskiej produkcji, w tym produkcji „Instal”. Takie modele są prezentowane w różnych wersjach z zakresu ciśnienia robocze 30-90 bar. Hydraulicy wskazują, że instrumenty firmy są aplikacje uniwersalne. Poza tym jest w stanie działać w warunkach braku zasilania, modele te mogą służyć szeroką gamę systemów instalacyjnych. Jednocześnie, użytkownicy wspomnieć manometr precyzyjny, który jest wyposażony w ręczną pompą kompresji. Cena za „Instal” model jest dość demokratyczna – poziom wyjściowy reprezentowane przez urządzenia od 4 do 8 tysięcy rubli .. W tym zakresie można znaleźć pompa kontrolna z wysokiej jakości metalowym korpusie, niewielkich rozmiarów i dobrej funkcjonalności.

Recenzje dla modeli „Saturn”

Na uwagę zasługuje również inny krajowy producent – firma „Saturn”. Zakres producenta nie ma wielu opcji, ale modyfikacja „Nir-60” otrzymał wiele pochlebnych recenzji. Model ten jest ceniony przede wszystkim za możliwość pracy w wielu różnych środowiskach, w tym ropy naftowej, wody i systemów zapobiegających zamarzaniu. Zalety systemu to hydraulika Belleville mosiężne zawory, które dostarczają kompresora z firmy „Saturn”. Dzięki tych urządzeń, urządzenie jest w stanie zapewnić stałego ciśnienia przez długi czas. Pochwalił tę maszynę i kompletny zestaw, który zawiera szeroki funkcjonalny miernik i wysoką wytrzymałość węża zbrojonego.

ceny

W segmencie low-end prostych urządzeń z minimum cech i funkcji można znaleźć skromne warianty i do 3 tys. RUB. Oczywiście, do stosowania w obszarach wrażliwych na taki sprzęt nie będzie działać, ale na jednorazowe wykorzystanie w weryfikacji konwencjonalnych rur o małej średnicy jest całkiem w porządku. Średnia kategoria jest reprezentowane przez modele pod ciśnieniem 60 bar i w zbiorniku cieczy 12 litrów. Jest to standardowa pompa zaciskania, którego cena wynosi od 7 do 15 tys. RUB. Nie tak popularna klasa drogich modeli dla 20-30 tys. Rub., Ale gdy chodzi o pracę na dużych projektach z rur o dużych średnicach, ale również nie może się obejść bez takiego sprzętu. Zazwyczaj jest to urządzenie od zagranicznych producentów sprzętu gospodarstwa domowego jak dla przeważającej części przeznaczone do pracy z małych rur.

wniosek

Za pomocą tego urządzenia można przeprowadzić szerokie spektrum działania profilaktyczne. Głównym celem, dla którego nabył instrukcja zaciskania pompa – test szczelności w rurach w obszarach, które nie mają dostępu do obu źródła zasilania lub do zaopatrzenia w wodę. W związku z powyższym, w porównaniu z modelami elektrycznymi takie urządzenie ma dużą autonomię, dzięki czemu została szeroko rozpowszechniona. Jednak producenci nadal poprawiać urządzenie w różnych kierunkach.

Zatem, funkcjonalność pomp rozszerza powodu nowoczesnych urządzeń pomiarowych oraz niezawodność i trwałość są osiągnięte przez zastosowanie stali o wysokiej wytrzymałości w konstrukcji.