707 Shares 3879 views

Pouczający film o miłości i cnoty „Mansfield Park”

Być może najbardziej ulubionym wśród filmowców jest jednym z najbardziej znanych angielskiego pisarza 19 wieku, autor powieści wspaniały kobiet, z których każda została wykonana w film kilka razy, Dzheyn Ostin. „Mansfield Park” – film, wydany w 1999 roku, a także mini-serii w 1983 roku – były tak popularne, że reżyser Iain B. Mak.Donald ponownie zwrócił się do powieści, aw 2007 roku opublikował kolejną wersję, nakręcony dla telewizji.


Powieść opowiada historię młodego Fanni się modli, jak los opuścił dom ojca i dać edukację bogatych rodzin – Rodzina siostry matki, żonaty z powodzeniem bogatego baroneta Thomas Bertram. 12-letnia Fanny przechodzi od domu w Mansfield Park i doprowadza się razem z trójką dzieci Bertram. Bogaci krewni nieustannie przypominała dziewczynę z jej drugiej klasy pochodzeniu. Jednak Fanny rośnie skromny, cierpliwy i cnotliwą dziewczynę. Od pierwszych dni ich pobytu w Manor Mansfield Park, ona jest zakochana w swoim kuzynem Edmund, jedyny, który troszczy się o niego i uczestniczy w grach i zabawach z ubogimi relacji.

Lata mijają, Fanny rośnie do uroczej dziewczyny, skromny, słodki, pełen cnoty. W czasie wyjazdu właściciel domu w Indiach, gdzie plantacje Bertram, w Mensvild Park pochodzi z Londynu para młodych ludzi – siostra i brat Henry i Meri Krouford. Fanny z ciężkim sercem zegarki, jak dbać o ukochanego Maryi. Jednocześnie Henry jest zainteresowany Mary, najstarsza z córek właściciela nieruchomości, który już zadeklarował swoje serce głupie bogato Raushuortu. Po ślubie i wyjazdu Henry odwraca się uwagę na korzystny Fanny i proponuje jej. Jednak ona nie była pewna szczerości uczucie młodego Crawford, a on dostaje odmowę niż naruszania jego wuja, Sir Thomas. Jakiś czas później, straszna wiadomość przychodzi Mensvild parku że Henry udało się uwieść Marię, i opuściła męża, uciekła z młodym kochankiem, hańbą całą rodzinę. Edmund zobaczył prawdziwe oblicze Crawford i chciwości, kieruje swoją uwagę na Fanny. W końcu zrozumie, jak droga do niego ta dziewczyna jak ona jest szczery i uczciwy w swoich myślach i motywacji. Miłośnicy łączy szczęśliwe małżeństwo.

Folia 1997, skierowane Patricia Rozema, z udziałem Francis O'Connor i Dzhonni Li Miller. Obraz okazało się jasne i soczyste i zasługuje na wiele pozytywnych opinii jako krytyków filmowych i miłośników filmu i powieści Dzheyn Ostin. Mini-seria „Mansfield Park”, w reżyserii Davida Giles i został wydany w 1983 roku, jest naprawdę uważana za najlepszą adaptację książki. Wielcy aktorzy gry, strzelanie na lokalizacji z dokładnością do przekazywania ducha 18. wieku w Wielkiej Brytanii. Adaptacja ekran w 2007 roku z Billi opłacanej i Bleyk Ritson w główne role, które pojawiły się w telewizji, spowodował ogromną ilość kontrowersji i negatywnych opinii.

W każdym razie, powieść i film oparty na nim, to żywe przykłady blasku twórczości pisarza angielskiego i nie pozostawia nikogo obojętnym.