202 Shares 5909 views

Artysta Vasya Lozhkin: zdjęcia rosyjskiej apokalipsy

Artysta Vasya Lozhkin, którego obrazy zdołały zdobyć szerokie uznanie wśród najbardziej różnorodnych odbiorców, według własnego przekonania, nigdy naprawdę nie nauczył się rysować i nie wie jak to dziś. Co przyciąga i urzeka widzów jego dziwnych dzieł?


Z biografii rosyjskiego nugget

Alexei Kudelin, znany lepiej jako Vasya Lozhkin, zaczął malować swoje dzieła jako dziecko. Urodził się w 1976 roku w mieście Solnechnogorsk koło Moskwy. Dzisiaj ten mały osad można łatwo rozpoznać pod imieniem mitycznego Kobylozawodska, gdzie odbywa się wiele prac artysty. I autor arcydzieł do dziś żyje w swoim rodzinnym mieście.

Oprócz malarstwa, zajmuje się również literaturą, komponuje pieśni i wykonuje je w zespole rockowym nazwanym sam.

Vasya Lozhkin: zdjęcia, koty i ludzie

Działa na samopodobnym uczonym, który nieoczekiwanie znalazł odpowiedź w duszy tylu ludzi. I dotyczy to również tych, których dzieciństwo było w dziewięćdziesiątych lat dziewięćdziesiątych, a tych znacznie starszych od autora. Vasya Lozhkin, której obrazy nie były wyświetlane na żadnym miejscu publicznym, z wyjątkiem wirtualnej przestrzeni, stały się popularne w rzeczywistości. Jego obrazy są rozpoznawalne na pierwszy rzut oka. Świat, który widzi zaskoczonego widza w obrazach artysty niedaleko Moskwy, wywołuje silne emocje. To, co powszechnie nazywa się śmiechem przez łzy. Czuje się empatycznie, oburzony i zaskoczony, często wywołuje uśmiech z ucha do ucha.

Widzowie są również blisko tych kotów z ludzkimi oczami, a ci mężczyźni z brutalnymi pyskami. Nagle staje się jasne, że Vasya Lozhkin, którego zdjęcia na pierwszy rzut oka nie wydają się dość poważne, nie mówi w zabawny sposób do widza. A popularne rysunki amatorskiego artysty mają dobrą okazję, aby stać się częścią rosyjskich klasyków na początku trzeciego tysiąclecia.

Rosyjska szyna

Wasil Lozhkin, moskiewski artysta koło Moskwy, postawił wiele zagadek przed poważnymi krytykami sztuki. Malowidła, których cena dzisiaj sięga bardzo szerokim spektrum, włącza w stałe ekspozycje stałą galerię sztuki współczesnej. Niższy limit cenowy jego twórczości autor wyznaczony w trzech tysiącach rubli. A góra po prostu nie. Poważni analitycy z dziedziny sztuki zauważają wiele podobieństw do prac Vasyy Lozhkin w malarstwie rosyjskim i europejskim.

Chodzi przede wszystkim o popularne odbitki, które od najwcześniejszych czasów zostały zaprezentowane w celu zakupu i obejrzenia na terenach targowych. Cieszyli się szczególnym powodzeniem wśród zwykłych ludzi. Później, dla tego zjawiska artystycznego, wymyślono specjalne terminy – "naiwne" i "prymitywizm". Ale Vasya Lozhkin, której obrazy otrzymały nieoczekiwane uznanie od analityków w dziedzinie estetyki, jest najbliżej tradycyjnej rosyjskiej buffoonery lubaka.

Warto zauważyć, że patrioci nie popierają dzieła artysty, uważając go za złośliwą oczerniającą rosyjską rzeczywistość. Ale ich zdaniem Vasya Lozhkina w ogóle się tym nie przejmuje. Tworzy dla swoich odbiorców. I całkiem możliwe, że na wieczność.