254 Shares 7636 views

Lista leków homeopatycznych i ich zastosowania

Dzisiaj możemy mówić o stałym wzroście popytu na różnych leków homeopatycznych. Wyjaśnieniem tego zjawiska polega na występujące przedawkowania, zatrucia i konwencjonalne leki. Jako alternatywę dla leków chemicznych konsumenci zaczęli zwracać uwagę na naturalnych, naturalnych leków.

Współczesny rynek oferuje leki homeopatyczne od wszystkich istniejących chorób. Jakość i skuteczność tych naturalnych produktów są obsługiwane przez towarzyszący im międzynarodowych certyfikatów i dyplomów.

Pojawienie homeopatii

W historii medycyny, istnieją informacje na temat możliwości leczenia, jak z podobnym. Hipokrates uważał, że zasada jednego z podstawowych elementów praktyki lekarskiej. Jednak dopiero po kilku wiekach, te metody były stosowane w medycynie.

Po raz pierwszy termin „homeopatia” został wymyślony w 1796 roku przez Samuela Hahnemanna. Ten niemiecki lekarz w kłopoty, aby je napisać przedstawiono nowe podejście do praktyki badawczej i celu, stosowania i produkcji takich leków, które nie są zawarte w zakresie tradycyjnej działalności drogerii.

Istotą homeopatii

Co to jest nauka, a co jest jego głównym zadaniem? Homeopatia jest jedną z dziedzin medycyny alternatywnej. Lekarze, po jego zasady są stosowane w leczeniu pacjenta bardzo rozcieńczone preparaty. Jaki jest ich cel? Homeopatyczny preparat zdolny do wywoływania zdrowego człowieka manifestację objawów podobnych do objawów choroby. Jednocześnie praca zaczyna podstawową zasadę tego obszaru, w którym stwierdza, że takie można wyleczyć tylko przez podobne. Przepisując konkretny naturalny środek, lekarz ma tendencję do wychować swojego pacjenta jak najszybciej.

W przeciwieństwie do preparatów homeopatycznych farmakologicznego

Co naturalne środki są różni się od medycyny konwencjonalnej, które oferujemy w aptekach? Działanie leków stosowanych tradycyjnej medycyny, nie jest skierowany do leczenia i eliminowania głównych objawów choroby. Zupełnie inna akcja rozgrywa się ludzki produkt homeopatyczny. Co to znaczy? Lek ten nie usunie objaw, który nie jest chorobą, a jedynie jej manifestacji. lek homeopatyczny jest tylko wspierać organizm, który wie, jak wyeliminować patologię w walce, będzie on dać nową siłę do powstania pełnej odpowiedzi na choroby. To przyspieszy cały proces leczenia.

Innymi słowy, środek homeopatyczny odgrywa rolę specyficznego sygnału. Modyfikuje lub uruchamia zdrowia ludzkiego, bez pokazywania natychmiastowego bakteriobójcze, viralstatic działanie.

Jakie są składniki leków homeopatycznych

Kupować naturalne produkty dla medycyny alternatywnej mogą być w aptekach. W tym przypadku, wykaz leków homeopatycznych jest dość obszerna, a cena jest całkiem rozsądna. Jednak, aby skorzystać z tych funduszy trzeba mieć pojęcie o ich wyjątkowości i różnic posiadają one w porównaniu z konwencjonalnymi lekami.

Wielu wierzy, że w homeopatycznych zawierają tylko rośliny. Jednak tak nie jest. Do produkcji tych środków są stosowane, oraz wiele innych materiałów biologicznych. Wśród nich – narządów i tkanek mięczaków, owadów i zwierząt, jak również metali i składników mineralnych.

Produkcja preparatów homeopatycznych

Wytwarzanie tych zasobów naturalnych jest bardzo złożona i skomplikowana technologia, składający się z naprzemiennych, trzęsie, ważenia i rozcieńczania. Wszystkie leki zawarte w liście preparatów homeopatycznych, uzyskane przez wielu rozcieńczeń substancji podstawowej. Proces ten prowadzi się w wodzie lub alkoholu, które działają jako rozpuszczalnik. I następnie roztarciu otrzymanego substancji naturalnie.

Inny rodzaj rozcieńczenia mogą być stosowane w procesie, gdy przygotowuje się preparat homeopatyczne. Co to znaczy? Hodowla 10 razy oznaczone symbolem «d» i 100 – „C”. Każdy z tych typów wskazuje zawartość roztworu substancji czynnej.

Rozcieńczanie przeprowadza się wielokrotnie. Na przykład, każda kolejna «D» Rozwiązanie będzie zawierać substancję czynną w dziesięć razy mniejsze niż poprzedni, i „C”, odpowiednio, od stu.

Standardowa lista leków homeopatycznych obejmuje środki na średnie i niskie stopnie rozcieńczania. Jednak czasami można znaleźć leki, w których jest bardzo mało substancji aktywnej. Tworząc je stosować wysokie (C30) rozcieńczania.

uwalnianiu i zastosowanie

Standardowa lista homeopatycznych leków należą środki do stosowania wewnętrznego, wykonane w postaci granulatów i ekstraktów. Ta ostatnia postać jest uważany za najbardziej skuteczny na ich wpływ na organizm.

Przed podjęciem leki homeopatyczne, wykaz i opis tych zasobów naturalnych powinna zawsze być badane. To pomoże Ci wybrać odpowiedni kierunek leczenia i pozbyć się choroby.

Leki homeopatyczne są uniwersalne. Mogą one być wykorzystywane nie tylko do podawania doustnego, ale również do wykonywania okładów, płukania i przemywania. Eksperci homeopaci mówić o całkowitym bezpieczeństwie zalecanych leków. Efektem tych naturalnych środków nie powoduje skutków ubocznych lub reakcji alergicznych. Możliwe w ich stosowania i przedawkowania. W związku z tym, przepisać leki homeopatyczne dla pacjentów w każdym wieku, w tym u noworodków. Nie będą szkodzić kobietom w ciąży, matki karmiące i osoby starsze.

klasyfikacja

Leki homeopatyczne produkcji krajowej jest podzielona na dwie duże grupy:

– jednoskładnikowe;

– wieloskładnikowy lub złożone.

Pierwszy rodzaj leków homeopatycznych jest powoływany wyłącznie przez lekarza odpowiednim kierunku. Specjalista będzie przepisać receptę na podstawie indywidualnych cech osobowości pacjenta.

Preparaty złożone są często przepisywane przez lekarzy medycyny tradycyjnej jako wypełnień naturalnych suplementów. Aby nabyć te leki na receptę nie są konieczne.

leczenie zimnem

Pozbądź wspólnej zimno lub grypy nie jest trudne z pomocą leków homeopatycznych. Odpowiednio dobrany lek wzmocni zdrowia przez kilka dni po wystąpieniu choroby.

W sprawie mianowania homeopata niezbędne środki zwracając uwagę na specyficznych objawów pacjenta. Ponadto ekspert jest pewien nacisk na indywidualnych cech pacjenta. Wszystkie te czynniki razem doprowadzić do tego, że różni pacjenci cierpiący na przeziębienie lub grypę, lekarz może przepisać różne leki homeopatyczne. Omówmy kilka z nich.

Tak więc, podczas wystąpienia choroby, gdy pojawia się ból w gardle, osłabienie mięśni i przejawia skrajne zmęczenie towarzyszy gorączka, często podawany środek homeopatyczny, takich jak Gelsemium. Należy wziąć co dwie godziny. Recovery może odbywać się w tym samym dniu.

Bardziej ciężką postacią choroby, gdy uszu i zatok przynosowych utworzony żółty, lepki śluz, jednocześnie z lekiem Gelsemium zalecanym przyjmowania narzędzia takiego jak Kalibich. Te homeopatyczne leki na przeziębienie powinny być podejmowane z różnicą dziesięciu minut.

Wraz z rozwojem suchym i ciężką kaszel, który jest potęgowany w nocy, zaleca się, aby wziąć homeopatycznym jako Bryonla. Jednocześnie eliminuje potrzebę stosowania antybiotyków.

Jednakże, lekarz na podstawie konkretnych objawów u pacjenta mogą zostać przypisane do innych leków homeopatycznych, które produkują w danej sytuacji maksymalny efekt. Prawidłowo wybrany lek będzie pozbyć się przeziębienia w pierwszym dniu ich manifestacji.

leczenie hormonalne

Jakie są główne przyczyny torbieli tarczycy, zapalenie sutka, mięśniaków macicy, bezpłodność, wola guzkowego? Pojawienie się tych patologii jest wynikiem braku równowagi hormonalnej poziomach ciała.

Równowagi hormonów u kobiet w ciąży i odejście cykle miesiączkowe, a także karmienie piersią. Patologia może powodować stres i niezdrowe diety. Niektóre choroby zależnych od hormonów występuje u mężczyzn. Kiedy występują znacznie rzadziej.

Konwencjonalne lekarze leczenia konkretnego narządu. Kiedy to nie rozwiąże przyczynę samej patologii. Wydał dużą liczbę hormonalnych środków farmakologicznych, które sprawiają, że ciało nawet więcej naruszeń.

Jak wyregulować pracę wszystkich gruczołów i narządów? Zaleca się, aby wziąć homeopatyczne hormony. Będą one skutecznie i szybko pozbyć się choroby i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Lista takich środków są: Sepia i Lanchesis, ACTEA racemosa, Glonoin i wiele innych. Ale warto pamiętać, że dany lek dla pacjenta muszą być przepisane przez lekarza. To będzie jak najbardziej efektywnie wyeliminować istniejący problem.

Naturalne środki zaradcze dla alergików

Dziś na tę chorobę cierpi z powodu dużej liczby osób. Niektóre z nich odczuwać objawy choroby tylko w pewnym okresie roku, podczas gdy w innych choroba przeniosła się już w stadium przewlekłym.

Homeopatyczne Preparaty alergia traktowane zgodnie z ogólną zasadą tym kierunku. Twierdzi, że podobne leczy się podoba. Zastosowanie tradycyjnych leków jest nieskuteczne. Są one odciążyć tylko główne objawy bez powodowania pełnego odzyskania. W przeciwieństwie do leków homeopatycznych:

– nie są uzależniające;

– umożliwiają ciało rozwijać oporność na alergeny;

– nie wymagają zwiększania dawki.

Anty-alergia następujące leki homeopatyczne mogą być zalecane przez eksperta:

– Kosiarka Allium;

– ambrozji;

– Apis mellifika;

– Arum trifillyum etc …

Niezależny czynnik selekcji jest możliwe tylko w przypadku drobnych objawów reakcji alergicznych. Brak pozytywnego rezultatu powie, że wybór leku przeprowadzona nieprawidłowo.