313 Shares 3198 views

Pszenica miękka: opis, uprawa, zastosowanie

Miękkie odmiany pszenicy należą do gatunków roślin jednorocznych roślin zielnych. Najczęściej spotykane zboża rodziny i mjatlikovyh. Najwcześniejsze przypadki pszenicy miękkiej znaleziono tysiące lat temu na terenie dzisiejszej Turcji. W naszych czasach tego zboża głównie wytwarzania wyrobów piekarniczych, chociaż istnieją inne sposoby korzystania z tego produktu rolnego. Warunki, w których uprawiane miękkiej pszenicy, nie mają wysokie wymagania na klimat, więc jest to dość powszechne w Rosji.


Opis rośliny

Pszenica jest regulacja 100 cm, podczas gdy średnia zakresy 60-80 cm. We wczesnych fazach składników roślinnych poddanych lub okresem dojrzewania i łodygi jest wydrążony i cienkie. Liście osiągnąć 16 mm szerokości, w procesie wzrostu przejmującej twardość. Właściwie kłosy określa nazwę – Miękka struktura różni się kruchość, lecz charakteryzuje się elastycznością. Skrzyżowania uszu drugiego rzędu z osi symetrii nie wiązki włosów.

Na szczycie przedziałów kwiatostan z sąsiednimi uchami średnio -7 mm. W tym samym czasie, ucho posiada w przybliżeniu jednakowe parametry długości i szerokości. Skale, które są zamknięte kłosy pszenicy jest rzędu 10 mm długości, podczas gdy ma ostry koniec w równowadze. Jest to krótki ząb, który stoi na zewnątrz – rodzaj urządzenia ochronnego dla roślin.

Gdzie jest uprawiany?

Na liście najbardziej znanych roślin tego rodzaju rekord na obszarze zajmowanym przez świat. Takie rozszerzenie przyczyniło niewymagających do gleby i warunków klimatycznych, w których kultura może się rozwijać. Jednak niektóre odmiany nadal mają pewne ograniczenia. Na przykład, pszenica lato optymalnie rozwija się w warunkach od 25 do 40 ° C. To tak zwane regiony pszenicy dominują tereny rolne z korzystnego klimatu.

Jeśli mówimy o konkretnych obszarach, to będzie Europie i Australii. W przypadku regionów europejskich można mówić o dorastaniu w stepie i lasostepu strefach. Australijscy farmerzy są również prowadzone przez organizację polach pszenicy na przestrzeni stepowych. Rozprzestrzenia tę kulturę w Ameryce Północnej i Południowej, gdzie jest uprawiany w prerie i Pampas. Nie opuszczaj roślinę i rosyjskich rolników. Dowodem na to jest plon pszenicy, która jest średnio 26-28 kg / ha na sezon.

Głównym klasyfikacja pszenicy miękkiej

Głównym jakości pszenicy jest zdolność do tworzenia gluten. To właśnie z tego właściwość zależy od cech produktów piekarniczych. Pszenica po przetworzeniu podstawowej idzie do produkcji makaronów, płatków śniadaniowych i skrobię. W celu określenia przydatności roślin do różnych potrzeb zostało wprowadzonych podstawową klasyfikację pszenicy w oparciu o zawartość białka i bezglutenowe, a także jego jakość. Z kombinacji typów personelu jakości, jak również obecności zanieczyszczeń miękkiej pszenicy dzieli się na pięć kategorii. Tak więc pod względem pszenicy gluten nadal w czołówce jest solidna, ale jej uprawa jest zobowiązany do przestrzegania bardziej rygorystycznych warunków rolno-klimatycznych, a to może nie we wszystkich regionach.

Klasyfikacja jakości mąki

Określanie siły mąkę opiera się na dwóch głównych wskaźników aktywności enzymu – i jakości glutenu. Istnieją trzy klasy, które różnią się w zestawie wskaźników tych właściwościach. Pierwsza klasa jest silnym pszenica, który charakteryzuje się wysoką zawartością białka, miękką i elastyczną glutenu, jak i ciężkiego ciała szklistego. Mąki wytwarzane na podstawie takich ziaren, porowatego i objętościowej ziarna. Jak pszenica jest trudne, na przykład ramy pieczywa może poprawić słabą ziarna. Druga grupa jest przedstawiona przez średnią moc ziaren, który po prostu nie może działać jako modyfikatory słabego pszenicy, ale ma optymalne właściwości w odniesieniu do produkcji wyrobów piekarniczych. Trzecia kategoria – słaby pszenicy, z najniższych cech piekarniczych. Z niego otrzymuje się niewielkie ilości produktów przemiału zbóż, które różnią się w stanie surowym porowatości. Słabą miękkiej pszenicy mają zwykle obecny w minimalnej ilości białka i glutenu. Ta mąka jest używany do produkcji wyrobów cukierniczych.

uprawa

W Rosji, jest uprawiana i pszenicy ozimej i jarej. Jednocześnie udział miękkiej pszenicy stanowi około 95%. Około 45% tej części jest pszenica ozima, która jest uprawiana głównie w regionach południowych i centralnych. Takie odmiany uda lepiej, ponieważ posiadają odporność na mróz. Są one w stanie wytrzymać do -35 stopni. Jednak bezśnieżne zimy katastrofalne dla takiej pszenicy.

Dla wszystkich rodzajów wielkiej płodności znaczenie i wilgotności gleby. Zimowe wymagają wystarczającej wilgoci podczas kiełkowania. Z suszą, robią lepiej niż pszenicy jarej. Jako dodatkowy wapna nawożenia stosowanych – co do zasady ten sposób nawóz stosuje się w glebie z wysoką kwasowość. W odniesieniu do terminów siewu, pszenica zima w momencie wystąpienia mrozu powinna mieć czas tillered – na to i prowadzony przez doświadczonych agronomów. W warunkach suszy praktykowane także zagęszczanie. Wiosną co gleba mocznik i azotan amonowy, ale tylko wtedy, gdy ziemia jest zubożony w atmosferze azotu.

Właściwości mielenia pszenicy

Proces kruszenia wymaga specjalnych urządzeń do łączenia wydatkowanej w ciągu pewnej ilości energii. W zależności od wysiłku spędzonego jest określana przez wartość mąki ziarna. Jego wnioski na podstawie kilku cech kultury, w tym mielenia, delikatnością, zużycie energii, i tak dalej. D. brane pod uwagę również i pośrednich cech, takich jak jednolitości natury i popiołu. Natura – wskaźnik masy wielkości ziarna, które może być wyrażona w litrach. Im mniejsza jest ta wartość, tym mniejsza ilość mąki. Charakteryzuje się on również od pszenicy miękkiej wyrównany, co zasadniczo oznacza, że parametry ziarna. Średnia wielkość ziarna regularnym kształcie promować bardziej wydajny jakościowy i miele.

Właściwości odżywcze ziarna

kłosy zboża zawierają wiele przydatnych elementów, w tym tłuszczów z białek, węglowodanów i minerałów. Szczególnie pożywne zawartość glutenu, które różnią najcenniejszych odmian pszenicy. Ten gumopodobny masę wytwarza się z drobno zmielonych ziaren. Proces technologiczny obejmuje mycie wodą, w ten sposób zapewniając wysokie stężenie składników białkowych jak glutenin i gliadyny. Ponadto, pszenicy miękkiej w postaci przetworzonej mogą obejmować skrobię, celulozę i tłuszczu, w małych ilościach. Udział składników białkowych stanowiła 80%, a skrobia zajmuje około 20% glutenu.

aplikacja

Najczęściej jest on używany jako pszenicy zbożowych produktów piekarniczych. Również z słodu hodowli w produkcji, co znane jest jako piwo pszenicy. Wykorzystane i produkty uboczne – na przykład po wymłóceniu są otręby, które mogą być stosowane w żywieniu zwierząt. Zastosuj miękkich odmian pszenicy, a dla przemysłowej produkcji skrobi i bioetanolu. Jednak te branże nie są najważniejsze, jeśli chodzi o korzystanie z surowego pszenicy. Przynajmniej istnieje wiele upraw zbożowych, które są bardziej powszechne w obszarach produkcji przemysłowej. Pszenica jest jeszcze bardziej koncentruje się na segmencie spożywczym.

wniosek

Powszechne pszenicy przyczyniło się do prostoty warunków agroklimatycznych mielenia i optymalne właściwości dla ich przetworzenia, w celu uzyskania wysokiej jakości pieczywa. W związku z tym, pszenicy miękkiej jest najbardziej korzystny surowiec dla przemysłu spożywczego. Obecne praktyki rolne przyniósł do głosu tylko jako odmian wiosennych najbardziej nadaje się do uprawy w warunkach klimatu Rosyjskiej. Ale upraw zimowych zajmują znaczną część całkowitej powierzchni uprawnej. Ta pszenica nadaje się do uprawy w mniej sprzyjających warunkach, więc używany jest w przeważającej części w północnych regionach kraju.