767 Shares 9148 views

Srebrny (metal): Właściwości, zdjęcie. Jak rozpoznać srebro

Srebra – metalowa (zdjęcie patrz poniżej), która jest jedną z niewielu elementów chemicznych. Jest to najczęściej używany do wyrobu biżuterii.


Jednak srebrny – metal, który ma szeroki zakres. Bez tego nie robi kinematografii i medycyny, fotografię i pól inżynierskich. Zastosuj srebra, a jako narzędzie inwestycyjne. W związku z tym, że nie jest gorszy od złota. Wręcz przeciwnie, srebro jest często wykorzystywane przez inwestorów do dywersyfikacji ryzyka.

Srebra jako pierwiastka

Srebrny – metalowe lub niemetalowe? Oczywiście, metalu. I potwierdzić to jest układ okresowy, Mendelejew skompilowany. Znajdź metal może być w pierwszej grupie. Liczba atomowa srebra – 47. Jego masa atomowa wynosi 107,8682.

Srebra – metal szlachetny, który składa się z dwóch izotopów. To 107Ag i 109Ag. Ponadto nauka otwarta dłużej niż trzydzieści pięć izomery i izotopy promieniotwórcze srebra, których numery są masowe od 99 do 123. Większość z nich długowieczne – 109Ag – ma okres półtrwania 130 lat.

Geneza nazwy

Srebrny – Metal, który przyciąga uwagę ludzi w dawnych czasach. Nazwa „srebro” pochodzi od sanskryckiego słowa „Argenta”. To znaczy „światło”. Łacińska „Argentum” (srebrny) ma te same korzenie. Ale ten język, to znaczy „biała”.

Silver – metal szlachetny, a nie przechodzić bok alchemików. W dawnych czasach, oni opracowali metodę łagodzenia tego elementu naturalnego.

W języku rosyjskim metalu jest znany jako „srebrny”, po angielsku to brzmi jak „Silver”, w języku niemieckim – „Zilber”. Wszystkie te słowa pochodzą z starożytny indyjski „Sarpa” oznacza księżyc. Wyjaśnienie jest dość proste. srebrny brokat przypomniał ludzie zapalają tajemnicze ciało niebieskie.

Historia metalu szlachetnego

Srebro jest znane ludzkości od niepamiętnych czasów. Dokładna data jego odkrycia jest nieznane. Jednak źródła pisane wskazują, że metalowe ozdoby zostały wykonane przez starożytnych Egipcjan. W tym czasie, srebro jest rzadsze niż złoto i dlatego ceniony znacznie wyższa.

Pierwsze kopalnie do wydobywania tego elementu naturalnego została założona przez Fenicjan przed naszą erą. Rozwój nastąpił na Cyprze i na Korsyce, a także w Hiszpanii.

Jako biżuteria w tym czasie srebra wyceniono bajecznie drogie. Na przykład, starożytny Rzym wierzchołek luksus tej soli było piękne metalu. Dlaczego jest taki wspólny element w przyrodzie jest tak ceniony przez ludzi? Fakt, że ludzie wiedzieli tylko rodzimy metal. Znajdź to było bardzo trudne. Uniemożliwiło siarczku, który obejmuje wszystkie ciemnych bryłek patyny.

Punktem zwrotnym w historii srebra zaczął eksperymenty prowadzone przez średniowiecznych alchemików. Celem eksperymentów było uzyskać złoto z jakiegokolwiek innego metalu. W ten sposób można wyodrębnić Europejczyków srebra z jego związków z różnych pierwiastków (arsen, atom chloru, etc.).

W kondygnacji srebra istotną rolę odgrywają takie osoby jak Scheele Paracelsusa wsp. Badacze danych badanego srebra (metal) właściwości związków. W rezultacie powstał ciekawe wnioski. Zatem fakt potwierdził, że element ma naturalne właściwości dezynfekujące, które były widoczne w czasach starożytnych. Na przykład, egipskie uzdrowiciele srebrny talerz był używany do leczenia ran, aby zapobiec tworzeniu się w nich ropa. Wysokie właściwości antybakteryjne tego metalu oceniony i szlachty. W ten sposób, przez wieki synonimem jakości i drogich potraw było srebra. W tym czasie ludzkość ulepszony sposób opisany produkcji metali, co pozwoliło to znacznie tańsze.

Srebro i został wykorzystany jako środek płatniczy. Aby to zrobić, wyjął monetę. Że srebro Rosjanie mają obowiązek podać nazwę jednostki monetarnej. Do obliczeń w Rosji kotlety off odpowiedniej ilości srebra złota. To dlatego, że słowo „rubel” i wszedł do użytku.

właściwości fizyczne

Srebra – metal stosunkowo ciągliwy i miękkie. Od jego jeden gram może być rozciągnięta bardzo cienki drut, którego długość będzie prawie dwa kilometry.

Srebra – metal ciężki o gęstości 10,5 grama na centymetr sześcienny. Dla tego wskaźnika, element jest tylko nieznacznie gorszy prowadzić.

Srebra – metal, który nie ma sobie równych na przewodność elektryczną i cieplną. Dlatego jest szybko podgrzewana gorącą łyżką szkła wodnego wykonanego z tego materiału.

Jakie inne właściwości mają srebro? Co jest metalem najczęściej używany przez jubilerów? Silver – materiał, z którym praca jest stosunkowo łatwe. Jest to spowodowane ich zdolnością do stopienia w temperaturze 962 ° C. Wartość ta jest stosunkowo niska. Ponadto srebro stop łatwo z wieloma innymi metalami, aby zmienić jego właściwości. Tak więc, miedź może zwiększyć twardość sferoidalnego elementu naturalnego. Po dodaniu srebra staje się zdolny do wytwarzania różnych produktów.

Ten zaskakujący element jest szczegółowo opisany w jego pisma DI Mendelejew. Zwrócił również uwagę, jak określić metalu srebro między innymi. Przede wszystkim, element szlachetny wyróżnia się bardziej biały i czyste barwy. Ponadto srebro jest tak miękki, że jest podatny na ścieranie.

właściwości chemiczne

Jak odróżnić od metalicznego srebra w gotowych produktach? Pierścionki, łańcuszki, łyżka, widelec, uchwyty na kubki i starożytne monety ostatecznie zaczynają zanikać, a nawet stać się czarny. Powodem tego staje się ich ekspozycji do siarkowodoru. te ostatnie są nie tylko źródłem zgniłych jaj. Siarkowodór Zalety gumy i niektórych polimerów. Reakcja chemiczna zachodzi w obecności pewnej ilości wilgoci. Na powierzchni wyrobów tworząc w ten sposób bardzo drobny warstewka siarczku. Początkowo, ze względu na grę światła wydaje się różowo. Jednak film siarczek stopniowo zagęszczać. Ciemnieje, zmienia swój kolor brązowy, a potem czarny.

Siarczek srebra, nie może być zniszczona w ekstremalnie wysokich temperaturach, rozpuszcza się w kwasy i zasady. Jeśli film nie jest bardzo gruba, jest on usuwany mechanicznie. Produkt jest wystarczająca polerować lub proszek do zębów z wodą z mydłem, aby powrócić do świecić.

Jak odróżnić od metalicznego srebra w inny sposób? Aby to zrobić, należy obserwować reakcje chemiczne. Szlachetny element może być łatwo rozpuszczony w pewnych kwasów. Ten gorący stężony kwas azotowy i kwas siarkowy, jak również jod i kwas bromowodorowy. Jeśli reakcja chemiczna pomiędzy srebrem i kwasem solnym w obecności tlenu, przechodzi, wówczas jej wynik będzie metali szlachetnych złożonych halogenków.

Srebra nie reaguje z wodoru i azotu. Nie reaguje z węglem. W stosunku do fosforu może mieć wpływ na srebro, to osiągnięcie czerwonymi wysokich temperatur, w którym fosforku. Ale z szarego metalu szlachetnego reaguje dość łatwo. Po ogrzewaniu, elementy te utworzono siarczku. Ta sama substancja może być uzyskane w przypadku wystawienia na działanie siarki gazu gorącego metalu.

Interesująca jest również reakcja chemiczna z metalu szlachetnego z tlenem. Wraz z nim srebro nie reaguje, ale rozpuścić znaczącą ilość gazu może nadal. Ta właściwość metalu przez ogrzanie go przyczynia się do powstania bardzo niebezpieczne, ale jednocześnie piękne zjawisko. To tryskające ze srebra. Zjawisko to jest znane od czasów starożytnych.

Srebra – metalowa, której właściwości pozwalają, jak złoto, łatwo reagują z wodą królewską, i kwas chlorowodorowy nasycony chloru. W wyniku takiej reakcji należy do nierozpuszczalnego osadu, jako trudno rozpuszczalna chlorek powstaje. Te różnice w zachowaniu srebra i złota jest często używany, aby je rozdzielić.

Zdolne księżycowa metalu rozpuszcza się w rozcieńczonym kwasie siarkowym. Jednakże ten srebra musi być subtelnie rozdrobniona i kontaktuje z tlenem.

Metal szlachetny można rozpuścić w wodnych roztworach alkalicznych i cyjanków metali alkalicznych, gdy w wystarczającym stopniu nasycona powietrzem. Taką samą reakcję i jest w kontakcie z wodnym roztworem srebra tiomocznik, które są solą żelaza.

Związki księżycowa metali mają tendencję do pierwszego dodatniego utlenienia. Niektóre elementy tego wskaźnika osiągnęła wartość dwóch lub trzech. Jednakże takie związki srebra nie ma praktycznego znaczenia.

właściwości biologiczne

Silver – metalowy (patrz poniższe zdjęcie), który jest w żywych substancji zawartych sześć razy mniej niż w glebie. Innymi słowy, element ten nie odnosi się do biologicznych.

Jednak mała ilość dodatnich jonów srebra jest wystarczająca dla wielu procesach przepływu. Na przykład, w starożytności znane pod kątem zdolności do obniżenia stężenia tego metalu mają działanie bakteriobójcze na wodę pitną. Nawet taka mała ilość jonów 0,05 miligrama na litr, zapewnia wystarczającą aktywność przeciwbakteryjną. Taka woda może być spożywany bez obawy o swoje zdrowie. Interesujące jest to, że smak pozostaje jednak niezmieniona.

Jeżeli płyn jest 0,1 miligrama na litr jonów srebra, jest możliwe w celu zachowania przez jeden rok. Ale nie powinno być poddawane wrzątkiem. Wysoka temperatura prowadzi do tego, że jony srebra stać się nieaktywne.
Nieruchomość bakteriobójcze elementu szlachetnej pozwala używać go powszechnie do sterylizacji wody pitnej. Tak więc, w niektórych filtrów domowych jest posrebrzane węgiel aktywowany. Element ten wskazuje nieistotny leczniczej dawki jonów w wodzie.

Przeciwbakteryjny zdolność srebra znajduje zastosowanie i dezynfekcji basenów. Są wodę nasyconą bromku metalu. Niskie stężenie AgBr (0,08 mg / l), jest nieszkodliwy dla ludzi i szkodliwe dla alg i drobnoustrojów chorobotwórczych.

Jak możemy wyjaśnić działanie bakteriobójcze jonów srebra? Fakt, że mają one wpływ na warunki życia różnych drobnoustrojów, zakłócanie ich katalizatorów biologicznych. To jest dokładnie to, co działa srebra. Który metal jest wciąż zdolny do tego? Wśród takich substancji są, na przykład rtęci. Ona, jak srebro, – heavy metal, jednak jest znacznie bardziej toksyczne. Chlorek rtęciowy jest łatwo rozpuszczalny w wodzie, są one szkodliwe dla zdrowia ludzi. Ma podobne właściwości i miedzi.

Negatywne skutki srebra

Często zdarza się, że substancja, która jest użyteczna dla ludzi, w małych dawkach, to staje się krytyczny w dużych ilościach. Elementy te mogą być przypisane, a srebra. Doświadczalnie udowodniono, że znaczące ilości jonów metalu może zmniejszyć odporność na zwierzętach doświadczalnych, aby negatywne zmiany w nerwie i tkance naczyniowej mózgu. Nawet duże dawki uszkodzenie wątroby i nerki, tarczycy. W praktyce zdarzały się przypadki, kiedy ludzie dostaliśmy zatrucia z wyrobów ze srebra, które towarzyszyły poważnych zaburzeń psychicznych. Na szczęście, ten element jest łatwo wywnioskować przez organizm.

Patologicznego spowodowane księżyca metali

W praktyce medycznej jest niezwykły stan zwany srebrzyca. Wydaje się osoby w przypadku, gdy przez wiele lat swego życia pracował ze srebra lub jego soli. Te substancje są podawane w małych dawkach w organizmie, odkładania się w tkankach łącznych, jak również w ścianach naczyń włosowatych nerek, szpiku kostnego i śledziony. Na zewnętrznych objawów tej patologii przekonująco mówić poniżej na zdjęciach.

Srebra – metalowe, które stopniowo gromadzą się w błonach śluzowych i na skórze, dając bardzo niebieskawy lub szaro-zielony kolor. W tym przypadku jest to szczególnie jasne w tych częściach ciała, które są narażone na działanie światła. Czasami kolor skóry jest tak zmieniona, że człowiek staje się niczym Afryki.

Rozwój srebrzyca jest bardzo powolna. Jej pierwsze objawy stają się widoczne po dwóch do czterech lat ciągłej pracy ze srebra. Najsilniejszy ciemnienie obserwowane od dziesięcioleci. Przede wszystkim, zmianę koloru warg, świątyń, spojówki oka. Następnie ciemnieją powieki. Czasami malowane dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej, a także otwór do paznokci. Srebrzyca czasami przejawia się w postaci małych zielonych i niebieskich plamek.

Pozbyć się tej choroby i przywrócić kolor skóry nie mogą być stare. Jednak oprócz zewnętrznego niedogodności kosmetycznego, pacjent nie narzekać. Dlatego Argir można tylko warunkowo uznać za chorobę. W tej choroby ma swoje pozytywne strony. Człowiek jest dosłownie impregnowany srebrem, nigdy nie cierpi na choroby zakaźne. Gojenie zabić wszystkich jonów wchodzących patogenów ciała.

Podobne metale

Silver – metali kolorowych, co jest czasami trudne do odróżnienia od podobnego do niego w wyglądzie. To sprawia, że trudne, ale bardzo realne.

Metal, podobnie jak srebro, może być białe złoto, srebro lub aluminium. Jak można je rozróżnić? Ustal produkt utworzoną ze srebra lub białego złota mogą tylko specjalistów, którzy są zaznajomieni ze specyfiką tych metali. Zrób to sam w domu nie jest zalecane.

Zewnętrznie oba metale są bardzo podobne. Fakt, że biały stop złota jest wysoki procent srebra. Aby odróżnić produkty wykonane z tych materiałów mogą tylko jubiler, który oblicza gęstość oryginału.

Srebra – metali kolorowych, często mylony z niklu, srebra. Ten ostatni jest ze stopu niklu, ołowiu i miedzi. Często Melchior – produkcja srebra stanowiących różne testy techniczne. Jak odróżnić „metal pod srebrem”? Przede wszystkim, trzeba starannie rozważyć istniejącego produktu. Na niemieckiej srebra nie będzie stanąć przed sądem. W przypadku takich wyrobów umieszczone tylko marką „ISC”, która przedstawia skład stopu (miedź, nikiel i ołów). Srebra stop różni się od gęstości i masy ciała. Jednak te cechy jest w stanie ustalić jedynie eksperta. Domy może ściekać na produkcie z roztworem jodu. Na srebrnym następnie opuścił miejscu, a Melchior – nie.

Często dla metalu szlachetnego aluminium stara się przekazać. Jednakże, ten ostatni jest zupełnie inna od gęstości srebra, połysk, twardość i koloru. Produkty z podrabianiem starają się zrealizować tylko w bramach i różnych sklepów. Taka dekoracja po krótkiej skarpety zaczyna się utleniać. Aby odróżnić srebro z puszki aluminiowej z magnesem. Metalu szlachetnego nie jest przyciągane do niego. Ponadto każda fizycznego lub chemicznego oddziaływania na aluminium, powoduje zmianę jego zabarwienia, wyglądu i wielkości odkształcenia.

Srebro i Biżuteria

Z dostępnością tego materiału odbywa się wiele różnych dekoracji. Silver – metali szlachetnych, czy nie? Tak, to jest w tej samej grupie z złota i platyny. To szlachetne metale, które nie są poddane na utlenianie i korozję. Precious nazywane są nie tylko ze względu na unikalne właściwości, ale również ze względu na małe zapasy zawarte w skorupie ziemskiej.

Silver – wszechstronny materiał. Jest równie dobrze nadaje się zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy mają inny status społeczny i wiek. Srebrny doskonale łączy się z emalii i złota. Że wyglądają świetnie cenny i półszlachetne, perły, koral i kości słoniowej.

Wyroby ze srebra odpowiedni na każdą okazję. Oraz z szerokiej gamy modeli, zawsze możesz odebrać produkt z konkretnego powodu. Ponadto, według starożytnych idei dotyczących tego metalu, to jest w stanie leczyć i łagodzić. Dlatego nie jest konieczne do naszej szalenie szybkim wiekowej Zanurz się w zakupie małą radość.

Do tej pory, jubilerzy oferują ogromną liczbę różnych ozdób, materiałów, dla których był srebrny. Każdy z tych produktów, z pewnością daje dobre samopoczucie. Dowiedz się je do sklepu biżuteria showcase proste.

Silver – najlżejszy metal szlachetny. Nie jest zaskakujące, że popyt na biżuterię z jego stajni we wszystkich krajach świata. Ważnym czynnikiem wpływającym na popularność biżuterii srebrnej jest ich kolor. Po tym wszystkim, jeden z najbardziej modnej odzieży jest uważany z szarego tkaniny z metalicznym połyskiem, a także czerni i bieli. Tendencja ta została przeniesiona na biżuterię z metali szlachetnych. Wysoki popyt na produkty, w których srebro jest połączona z szafir, szmaragd, topaz, granat, ametyst, turmalin. Często stosowane jako wkłady malachit i lapis lazuli, agatu i jaspisu, krwawnik i chalcedon, bursztynowy i oko tygrysa. Srebro jest często stosowany w tworzeniu pierścionki i wisiorki z emalii, filigran, grawerowania i szkliwa.

Wszystkie te ozdoby mają doskonałą alternatywą. Aby utworzyć metalowe ozdoby zastosowano pokrytą srebrem. W wyglądzie i jakości takie rzeczy nie różnią się od tych, które są w całości wykonane z materiałów szlachetnych. Jednym z pozytywnych aspektów jest ich cena. Ona mile zaskoczyć klientów. Ponadto, posrebrzana biżuteria pasuje do tych, którzy mają wrażliwą skórę. Takie produkty nie powodują podrażnień i nie pozostawia żadnych pozostałości podczas noszenia. Ich jakość jest fakt, że nie rdzewieje w czasie i nie ciemnieją. Tak więc, posrebrzane pierścionki, łańcuszki, bransoletki i wisiorki to świetny prezent dla ukochanej osoby lub przyjaciela. Ich cena jest całkiem przyjemna i doskonała jakość.

Kompleks analizy. opis
463 shares 6850 views
Teodolit :, cel, odmiana
763 shares 4886 views