128 Shares 1956 views

Flemoksin dla dzieci: jak zrobić?

Zakażenia bakteryjne – to dość powszechne wśród zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. W niektórych przypadkach jedynym sposobem na szybkie i skuteczne leczenie – to antybiotyki. Flemoksin dla dzieci uważanych za dość skuteczny środek antybakteryjny. Opracowany na podstawie tego leku amoksycyliny – substancje z grupy półsyntetycznych penicylin.


Flemoksin dzieci: struktura i właściwości

Jak już wspomniano, główny składnik aktywny leku – jest amoksycylinę, który to szerokie spektrum ekspozycji na antybiotyki. Szybko działa na organizmy chorobotwórcze, łagodzi objawy choroby.

Po otrzymaniu leku bardzo szybko, prawie całkowicie (tabletki odporne na działanie kwaśnego środowiska żołądka) wchłania z błoną śluzową jelit. O piątej amoksycyliny jest związane z białkami osocza i przenika do wszystkich narządów, tkanek i stany zapalne. Wydalanie antybiotyku i jego metabolitów odbywa się za pomocą systemu cewki moczowej.

Dzieci Flemoksin: Wskazania do stosowania

Lek ten jest stosowany w leczeniu infekcji bakteryjnej, i tylko wtedy, gdy patogeny wrażliwe na amoksycylinę.

W większości przypadków chorób oddechowych (zapalenie migdałków, zapalenie oskrzeli, itp), układu moczowo-płciowego, przewodu pokarmowego i skóry. Warto przypomnieć, że arbitralnie przypisać antybiotyki dziecko jest surowo zabronione – w obecności objawów lękowych należy skonsultować się z lekarzem.

Flemoksin dzieci: nauka i dawkowanie

Producent leku formułuje następujące zalecenia dotyczące dawkowania:

  • Dzieci w wieku od jednego do trzeciego roku życia powinny brać 125 mg amoksycyliny trzy razy dziennie (patrz ile miligramów antybiotyku jest zawarta w jednej tabletce, i podzielić ją przez odpowiednie części).
  • Dzieci w wieku od trzech do dziesięciu lat zaleca się przyjmować Dwieście pięćdziesiąt miligramów trzy razy dziennie.
  • Dzieci w wieku od dziesięciu może pięćset miligramów trzy razy dziennie.

Choroba jest łagodne i umiarkowane leczyć 5-7 dni. Wyjątek stanowi tylko odporne na zakażenie Strep – otrzymują Oczywiście powinno trwać co najmniej 10 dni. Tabletki należy przyjmować już w dwa dni po ustąpieniu objawów – to jest zapobieganie powstawaniu nawracających infekcji.

Lek można podawać niezależnie od posiłków. Tabletkę można w pełni korzystać, a następnie pije wymaganą ilością płynu. Jeśli jest to konieczne, może być rozpuszczony w 100 ml ciepłej wody – rozwiązanie jest utworzona ze słodkim przyjemnym zapachu cytrynowym (jest to bardzo dogodne w przypadku chorych małego dziecka).

Flemoksin Dzieci przeciwwskazania i skutki uboczne

Lek nie powinien być stosowany w leczeniu dziecka, które opracowane alergię na penicylinę. Przeciwwskazania uważane mononukleoza zakaźna.

Działania niepożądane nie występują zbyt często. W większości przypadków występuje lub reakcji ze skóry (wysypka, świąd, zaczerwienienie) lub układu pokarmowego (biegunka, nudności, świąd w odbycie, wymioty). Czasami jest anemia. Dzieci mogą stać się nadmiernie aktywne i drażliwy, lub odwrotnie, senny i zmęczony.

Warto przypomnieć, że antybiotyki zabijają nie tylko patogeny, ale także korzystne mikroorganizmy. Dla małego dziecka jest obarczona dysbioza i zaburzenia wątroby. W związku z tym zapytać pediatrę o przygotowaniach, które powinny zostać podjęte w celu ochrony mikroflorę i hepatocyty. Zwykle w tym celu, i wyznaczyć lakto bifidokultury i homeopatyczne leki na wątrobę.