744 Shares 7435 views

Co to jest autyzm u dzieci, jego objawy

Być może trudno jest znaleźć osobę, która w ogóle nie wie, co to jest. Ale wiedza ta może być abstrakcyjna, ponieważ nawet w medycynie nie istnieje, do tej pory pojęcie "typowego autyzmu". Przyczyny tej choroby nie są również wiarygodne. Uważa się, że jest dziedziczony i dotyczy odpowiednio kategorii genetycznej. Jedyną rzeczą, która jest do tej pory dobrze zrozumiana jest to, że im wcześniej zidentyfikowano tę chorobę, tym skuteczniejsze będą wyniki leczenia. Ale jak to możliwe? Co to jest autyzm u dzieci? Porozmawiajmy o nim.

Autyzm jest indykatywną chorobą

Sprawy autyzmu we współczesnym świecie wzrosły. Jeśli na początku ubiegłego wieku autystyczne były bardzo rzadkie (1 dziecko na 5000), teraz – 1 na 100 osób! To, oczywiście, jest niepokojący objaw. Popycha pomysł, aby odizolować się od rzeczywistości, coraz większa liczba mieszkańców Ziemi stara się ukryć w ich delikatnym świecie. Oczywiście, związek między światem a człowiekiem zostaje utracony, co prowadzi do tak smutnych konsekwencji.

Co to jest autyzm u dzieci? Objawy

Podstępność tej choroby umysłowej polega właśnie na trudności z znalezieniem go we wczesnych stadiach, a czas może zostać nieodwracalnie utracony. Pierwsze znaki mogą być zauważalne od 1,5 roku. Wiedząc, jaki jest autyzm u dzieci, należy zidentyfikować go umiarkowani rodzice, lekarz dziecięcy lub nauczyciel w ogrodzie.

Najczęściej jest to wyraźna luka z rówieśnikami w rozwoju mowy. Są jednak inne oznaki, które należy ostrzec:

  • Dziecko jest bardzo niechętnie porozumiewać się z innymi, ale może odwrotnie – nie rozróżnia swojego "
  • Gorliwie odnosi się do przestrzeni wokół niego, nie dając się obcy;
  • Słabo reaguje na przemówienie skierowane do niego;
  • Uparcie nie chce patrzeć w oczy;
  • Jest podatny na rytmiczne ruchy, stara się zorganizować wszystko z rzędu, ma dziwne przyzwyczajenia, które wchłaniają go przez długi czas, na przykład dziecko lubi się huśtać, dotykać, pocierać coś lub ciągnąć na włosy, itp .;
  • Szczególne podejście do gry, na przykład, dziecko woli grać z częścią zabawki, a nie całkowicie;
  • Niespodziewanie reaguje na to, co się dzieje: może się śmiać, uderzać lub płakać w odpowiedzi na uśmiech, nie lubi dotknąć dotyku;
  • Nie otwieraj drzwi, ale używaj go ręką lub zamiast prosić o coś, płacząc;
  • Zmienia się w panikę z jakąkolwiek zmianą sytuacji, diety lub schematu dziennego;
  • Nie zadawaj pytań.

To nie wszystkie znaki, które należą do definicji "autyzmu". Pomoc rodzicom w wykrywaniu może być dokonywana przez specjalistów, którzy muszą być najszybciej skontaktowani, jeśli co najmniej niektóre z wymienionych objawów są obecne w zachowaniu dziecka.

Co to jest autyzm u dzieci w zakresie fizjologii

Naukowcy stwierdzili, że autyzm jest pogwałceniem funkcjonowania płatów czołowych mózgu, które są odpowiedzialne za proces poznawczy. Dziecko z powodu tego zmniejszenia lub braku zainteresowania środowiskiem, dla ludzi. Ta cecha powoduje obawy przed zmianami, agresją i nieporozumieniem na temat uczuć i emocji innych.

Naruszenia prowadzą również do tego, że dziecko nie zdaje sobie sprawy z możliwości mowy, komunikacji i wielu innych procesów. Nie rozumie, że niektóre potrzeby mogą być usatysfakcjonowane słowami, a zatem nie odpowiadają przemówieniu skierowanemu do niego. Powoduje to niemożność zażądania pomocy, odpowiedzi na pytania lub współczucia z kimś.

To prawda, jest też inna forma autyzmu, w której pacjent, na tle ogólnego opóźnienia, jest niewiarygodnie rozwinięty jakikolwiek talent, manifestowany bez specjalnego treningu.