495 Shares 1306 views

Leki 'Geksoral' (w sprayu). Instrukcje użytkowania

Preparat „Geksoral” (spray) dotyczy antyseptyczne do stosowania miejscowego. Substancja czynna – heksetydynę. Składnik aktywny wykazuje wyraźną aktywność wobec grzybów i drobnoustrojów chorobotwórczych (bakterii Gram ujemnych i Gram-dodatnich). Charakteryzując narkotyków „Geksoral” (spray) aplikacji użytkownika wskazuje na jego właściwości przeciwbólowe i krzepnięcia. Związek ten wykazuje również działanie osłony i wnikanie w jamie ustnej i gardła.

Czas trwania leku – około dziesięć do dwunastu godzin.

Lek "Geksoral" (w sprayu). Instrukcje użytkowania. powołanie

Jest wskazany w chorobach gardła i jamy ustnej (w tym w ciężkiej dusznicy bolesnej, złożonych podpór bocznych zmiany, dusznicy Plaut Vincent, zakażonych linii dentystycznych i pęcherzyków parodontopatii ozębnej, zapalenie dziąseł, zapalenie języka, zapalenie jamy ustnej (w tym rak), zapalenie gardła , zapalenie migdałków). Lek „Geksoral” (spray) Instrukcja obsługi zaleca kandydoza (choroby grzybicze) krtani i jamy ustnej, dziąseł, krwawienia. Lek może być także stosowany w zwykłych stanach patologicznych do higieny jamy ustnej, do usuwania nieprzyjemnego zapachu z ust jako deodorant, SARS jako dodatkowy lek, oraz w celu zapobieżenia „dodatkowemu”.

Przeciwwskazania do stosowania leków „Geksoral” (spray) na polecenie zgłoszeniowe są nadwrażliwość na heksetydyna i inne składniki, zanikowe zapalenie gardła.

schemat dawkowania

aerozolu jest zalecane dla jednej lub dwóch sekund.

Nałożyć preparat należy stosować dwa razy dziennie (rano i wieczorem) po posiłkach. Po konsultacji z lekarzem zwiększyć częstotliwość stosowania jest dozwolone, jeśli potrzebne.

Jako zdarzenia niepożądane (w przypadku długotrwałego użytkowania w aerozolu), może spowodować niewielkie zaburzenia postrzegania smaku. Ponadto, nie może być pieczenie w ustach, w postaci świądu lub alergicznej wysypki skórnej i nudności.

Lek „Geksoral” podczas ciąży jest dopuszczalne do stosowania na świadectwo i porad ekspertów. Nie wyznaczył tego leku w pierwszym trymestrze ciąży. należy stosować lek „Geksoral” podczas laktacji powinna być zatwierdzona przez lekarza prowadzącego.

Lek zalecany jest szczególnie potrzebują opieki i obłożnie chorych.

Aerozol nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej sześciu do ośmiu lat. Podczas używania należy zapewnić, że dziecko przypadkowo połknął część sprayu, jako część produktu etanolu może mieć negatywny wpływ na organizm.

Podczas używania tego narkotyku „Geksoral” (spray) powinien wstrzymać oddech bezpośrednio podczas iniekcji.

Ponadto rozwiązanie aerozol jest dostępny do użytku zewnętrznego. Preparat „Geksoral” (niezależnie od postaci leku) nie jest przeznaczony do spożycia. Należy również zauważyć, że lek jest wystarczająco silnym środkiem antyseptycznym i może spowodować spalenie śluzu. Na ogół, reakcja ta zachodzi. Jednak wzmocnienie spalenizny lub objawy utrzymują się przez dłuższy czas, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się ze specjalistą.

O lekach „Geksoral” można znaleźć wiele odpowiedzi. Wiele leków pomógł uporać się z chorobami jamy ustnej wystarczająco szybko. Należy zauważyć, że ulga przychodzi po pierwszym zastosowaniu. Preparat stosowany jest często po operacjach w obrębie jamy ustnej. Jednak w tych przypadkach zastosowanie bardziej odpowiedniego rozwiązania. Operowanej części (dziąsła, na przykład) zaleca się przetrzeć wacikiem zamoczonym lekarstwo „Geksoral”. właściwości leku dezynfekcji pomóc przywrócić tkankę.

Przed zastosowaniem leku „Geksoral” trzeba skonsultować się ze specjalistą.