238 Shares 1532 views

Jak zrobić dżem z agrestu: sprawdzone sposoby

Soczyste agrest różnią specjalny słodki smak z lekką kwasowością. Zawierają dużo składników odżywczych i witamin, mogą być gotować przepyszne desery. I można to zrobić w dżemu zima agrestu. Emerald i złoty, to nawet wygląda wykwintnym deserem. Nic więc dziwnego, że jedną z opcji wytwarzania takich przysmaków zwane „królewski” lub „królewski”. Nie wiem, jak gotować dżem z agrestu? Użyj jednego z proponowanych przepisów.


Proste agrest dżem

Aby uczynić ten deser, trzeba będzie kilo jagód, kilo dwieście gramów cukru, dwie szklanki wody. Przed jak zrobić dżem z owoców agrestu nie tylko trzeba iść, umyć i oczyścić z szypułki, ale posiekać wykałaczkę. Więc smaczniejsze. Jeśli chcesz, możesz też wyciąć owoce i usunąć je z kości. Jeśli zdecydujesz się wykorzystać je jako całość, obniżyć agrest w zimnej wodzie i pozostawić do dziesięciu godzin. Zagotować syrop cukrowy z wody i cukru. Ciecz wrzącą Put jagody i natychmiast wyłączyć kuchenkę. Pozostawić na sześć godzin. Włączyć piec i gotować do miękkości. Lay gotowego produktu na wstępnie przygotowane czyste i suche banki dokręcić pokrywę i wyjąć depozytu.

Królewski agrest dżem

Trzeba będzie czterystu gramów jagód, alkoholu lub wódki, osiem gramów cukru, szklanka wody, liści wiśni. Przed dokonaniem dżem agrest, mycia i czyszczenia nasion z owoców, wlać alkohol przez godzinę. Złóż owoce w cedzidło i przemyć wodą, które gotowane liści Cherry. Przemyć zimną wodą. Dokonać syrop cukru i wody, umieścić w niej przygotowaną agrest, kilkakrotnie wrzenia każdorazowo natychmiast usuwając gotowanej masy z ciepła. Dowar do pożądanej gęstości o minimalnej pojemności cieplnej i wylano do uprzednio wyjałowionej słoik z szczelną pokrywką.

Jak zrobić dżem z agrestu z maksimum witamin

Aby zachować wszystkie składniki odżywcze, które znajdują się w świeżych owoców, wykonane szybki pięć minut-jam. Trzeba będzie kilogram agrestu i funta cukru. Umyć i osuszyć jagody. Wlać do garnka i dodać cukier trochę agrestu lub soku jabłkowego, aby nawilżyć ją lekko. Dodaj agrest, przykryć i doprowadzić do temperatury osiemdziesięciu stopni. Nie dopuszczając do wrzenia, zanurzyć się w tym stanie przez około pięć minut, a następnie rozłożyć na suchych banków i zwijać.

Jak zrobić dżem z agrestu, który nie jest jeszcze dojrzały

Z niedojrzałych owoców jagodowych może być również przygotować deser na zimę. Weź kilogram agrestu, wiśni dwadzieścia liści, dwa kubki wody i pół kilograma cukru. Jagody umyć, odciąć ich wierzchołki, i umieścić w rondelku razem z umytych liści wiśni. Wypełnij wszystkie wrzątkiem i odstawić na osiem godzin, po czym woda spustowy i gotować syrop z nim. Usuń liści wiśni. Wlać jagody w syropie i gotować kwadrans. Gotowy dżem lodówce umywalka z zimną wodą i rozprowadzić na banki do przechowywania.