628 Shares 9489 views

Co to jest serwer mediów do domu?

Serwer mediów Home to program do tworzenia sieci DLNA z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego i komputera. Home serwer multimedialny pozwala na korzystanie z wielu mediów zasobów innych urządzeń podłączonych do sieci. Montaż i podłączenie do programu odbywa się za pomocą laptopa lub komputera stacjonarnego, wymagane jest uzyskanie dodatkowego wyposażenia.

Funkcje serwera wykorzystanie mediów do domu

Serwer mediów główna obsługuje różne systemy operacyjne. Serwer mediów Home jest kompatybilny z większością marek telewizorów, wspierających połączenia komputera, gier konsol, odtwarzaczy multimedialnych i telefonach komórkowych i PDA.

Podłączone urządzenia mogą nie obsługiwać formaty rozgłaszania treści medialnych. To ustawienie pozwala na konwersję zawartości do wymaganego formatu w całości lub z dowolnego fragmentu. Home serwer multimedialny, Internet i telewizja są zunifikowane systemu multimedialnego.

Użytkownik może dostosować format wideo zgodnie z parametrami wyświetlania o tłumacza urządzenia, włączyć napisy (zewnętrzne i wewnętrzne).

Podłączanie i konfigurowanie serwera multimediów

Media Server można zainstalować z oficjalnej strony. Aby zakończyć pierwszą instalację, należy uruchomić plik instalacyjny, oprogramowanie do zainstalowania siebie. Media Home serwera, konfiguracja odbywa się na komputerze, zgodnie z potrzebami użytkownika, zaleca się podłączenie do telewizora i Internetu dla optymalnej wydajności.

Aby zaktualizować do nowszej wersji (UPnP, DLNA, HTTP) musi znajdować się w programie przejść do „usługa główna serwera multimediów (UPnP)» w pozycji «dystrybucja» i uruchom go. Składniki oprogramowania są aktualizowane automatycznie bez usuwania poprzedniej wersji. Ułatwiają.

Aby zaktualizować za pomocą aktualizacji plików, należy przejść do „usługa główna serwera multimediów (UPnP)» i określ ścieżkę do pliku. Sam plik, należy najpierw pobrać do komputera. Jeśli poprawną ścieżkę do pliku, aktualizacje są instalowane automatycznie.

Odmiany projektów serwer mediów do domu

TVersity jest darmowa i komercyjna wersja serwera Media Home. Program może dostosować się do możliwości działania w sieci, dzięki czemu, w razie konieczności opuszczania i zwiększenia szybkości przepływu. W wersji płatnej obejmuje podłączenie różnych usług internetowych.

Subsonic jest przeznaczony do pracy ze zbiorami audio z funkcją automatycznego wyszukiwania i pobrać piosenki. Aby korzystać z tego programu, trzeba mieć konto, przejść przez proces rejestracji. To rozwiązanie serwerowe umożliwia wysłanie tego samego strumienia multimedialnego równolegle na wielu graczy.

XMBC umożliwia wyświetlanie pogody, zdjęcia, audio i wideo. W ramach każdego zasobu ma swoje własne ustawienia. Obsługiwać ten program, można użyć myszy lub pilota zdalnego sterowania.