670 Shares 4311 views

Windows 7: "Twoja kopia nie jest autentyczna." Dlaczego ten napis pojawił się, jak to naprawić?

Pracownicy firmy Microsoft nie siedzą spokojnie i regularnie publikują aktualizacje swoich systemów operacyjnych, w tym Windows 7. Jednak wśród różnych użytecznych programów, które można pobrać z systemu operacyjnego, pojawiają się również małe niespodzianki. Na przykład wielu użytkowników nielicencjonowanych wersji może otrzymać wiadomość z systemu Windows 7: "Twoja kopia nie jest oryginalna". Co mam zrobić?

Oszukiwanie

Pierwszym, najbardziej nieprzyjemnym, ale zupełnie nieszkodliwym powodem pojawienia się takiej wiadomości może być to, że zostałeś oszukany w sklepie, w którym kupiłeś komputer. Zapłaciłeś za licencjonowaną wersję, ale aktualizacja nie liczyła się. Na tej podstawie możesz zgłosić się do sklepu i poprosić o odszkodowanie.

Metoda jest oczywiście niewiarygodna. Można powiedzieć, że sam ponownie zainstalowałeś system operacyjny i odmówiłeś obsługi. W skrajnych przypadkach można spróbować porównać wersje systemu operacyjnego zainstalowanego na komputerach z zakupami. Jeśli się zbiegają, to jest okazja do zastanowienia się nad wszystkimi. Jeśli jednak negocjacje nie powiedzą się, można bezpiecznie przystąpić do samodzielnego dostrajania komputera.

Zresetowanie

Co zrobić, jeśli pojawi się komunikat z systemu Windows 7 "Twoja kopia nie jest oryginalna"? Najbardziej kardynalny sposób, stosowany w przypadku dużych problemów z komputerem, jest kompletną reinstalacją systemu. Metoda ta odpowiada wam w trzech przypadkach:

 • Jeśli masz sytuację, jak opisano powyżej. Trudniejsze jest zwalczanie problemu nieaktywnego systemu operacyjnego, jeśli nie masz oryginalnego dysku instalacyjnego lub nie można określić jego budowy. Znalezienie odpowiedniego aktywatora będzie trudniejsze niż pobieranie nowego systemu operacyjnego.
 • Drugi przypadek jest bardziej ogólny. Masz nowy system, ale jest komunikat z systemu Windows 7: "Twoja kopia nie jest autentyczna"? Znajdź i pobierz nowy system operacyjny. Dobry programiści, którzy budują wysokiej jakości kompilacje, system nigdy nie pobiera aktualizacji, która może to zaszkodzić.
 • Jeśli utracono (usunięto) aktywator systemu operacyjnego i gdzie zostało zrobione, zapomniałeś. Niestety, nie wszystkie programy do wybierania klucza licencyjnego są uniwersalne.

Usuń

W końcu dotarliśmy do tych, którzy nie mają możliwości ponownego zainstalowania systemu operacyjnego. Jak pozbyć się komunikatu z systemu Windows 7 "Czy twoja kopia nie jest autentyczna" bez utraty danych?

Pierwsza metoda nie wymaga specjalnej wiedzy. Dla powstającego problemu odpowiedzialna jest jedna poprawna aktualizacja KB971033. Aby zagwarantować, że błąd "Twoja kopia systemu Windows nie jest oryginalna" zniknęła, musisz usunąć ją z zainstalowanych programów.

W tym celu przejdź do "Mój komputer" i kliknij menu "Usuń lub zmień program". Następnie w lewym menu wybierz "Wyświetl zainstalowane aktualizacje". Teraz musisz znaleźć aktualizację potrzebną na liście. Głównym błędem wielu użytkowników jest spróbowanie tego poprzez wyszukiwanie. Działa jednak w czasie i nie gwarantuje 100% wyniku. Musisz patrzeć na wszystko z twoich oczu. Po znalezieniu tego kliknij prawym przyciskiem myszy i usuń. Po tym czasie i zrestartuj komputer, czarny ekran "Twoja kopia nie jest oryginalna" powinna przestać pojawiać się.

Nie działa

Jeśli po spędzonych manipulacjach nadal pojawia się napis "Twoja kopia nie jest autentyczna", co mam zrobić? W takim przypadku można spróbować usunąć tę aktualizację ręcznie. W tym celu musisz wykonać poniższe czynności.

 1. Najpierw powtarzamy wszystko, co zostało opisane w poprzednim akapicie, z wyjątkiem ponownego uruchomienia komputera.
 2. Przejdź do "Mój komputer" i naciśnij przycisk Alt.
 3. Zostanie wyświetlone wcześniej ukryte menu. Kliknij "Narzędzia" – "Opcje folderu".
 4. Na karcie "Widok" usuń zaznaczenie pola wyboru "Ukryj uprawnienia dla zarejestrowanych …", a także przełącz na przycisk "Pokaż ukryte pliki i foldery".

Dotyczy to bezpiecznej fazy przygotowawczej. Teraz musimy być bardziej uważni.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszki na "Mój komputer" i wybierz "Zarządzanie".
 2. W menu po lewej wybierz "Usługi i aplikacje", podrozdział "Usługi".
 3. Na liście po prawej stronie potrzebujemy usługi "Software Protection" (sppsvc). Kliknij go lewym przyciskiem myszy.
 4. Po lewej stronie powinien pojawić się opis i dwa przyciski. Kliknij przycisk "Zatrzymaj usługę".
 5. Nie zamykaj okna, ale po prostu przejdź na pulpit.

Ręcznie

Teraz musimy usunąć dwa pliki, które są odpowiedzialne za działanie tej usługi, co powoduje powiadomienie "Twoja kopia nie jest oryginalna". Jak naprawić (usuwać) je? Początkowo powinny zostać usunięte podczas odinstalowywania aktualizacji za pomocą zarządzania programem, ale najlepiej sprawdzić wszystko samemu.

Przejdźmy do folderu Windows / System32 i poszukaj dwóch plików z rozszerzeniem .C7483456-A289-439d-8115-601632D005A0. Usuwamy je. Warto zauważyć, że automatyczne wyszukiwanie jest mało prawdopodobne, więc będziesz musiał samodzielnie przeglądać zawartość folderu.

Jeśli komputer wyświetli komunikat informujący, że pliki są używane, upewnij się, że usługa została wyłączona i spróbuj ponownie uruchomić komputer, nie uwzględniając "ochrony" z powrotem.

Po usunięciu plików może być konieczne ponowne uruchomienie komputera i zmiana tapety pulpitu. Po wykonaniu tej czynności można bezpiecznie wrócić do "usług", jak zostało to już opisane, i ponownie włączyć "ochronę oprogramowania".

Wreszcie

Co jeszcze warto zrobić po usunięciu plików? Najpierw wyłącz automatyczną aktualizację systemu operacyjnego. Jeśli używasz pirackiej wersji systemu Windows, upewnij się, że twórca dbał o funkcjonalność, a także o nowe aktualizacje w zasadzie, nic. W tym celu przejdź do panelu sterowania – "System i zabezpieczenia" – "Centrum aktualizacji". Kliknij opcję Wyłącz automatyczne aktualizacje. Na dobrej kondycji należy to zrobić niezwłocznie po zainstalowaniu pirackiego systemu operacyjnego i oficjalnego. Prawdopodobnie wszyscy słyszeli o problemach spowodowanych przez nowy system Windows 10, który usuwa program użytkownika bez potrzeby. Również w starszych wersjach systemu operacyjnego: nie wiadomo, jak użyteczne są te lub inne aktualizacje.

Aktywacja

Po wykonaniu wszystkich procedur należy ponownie aktywować kopię systemu operacyjnego. W Internecie można pobierać uniwersalne aktywatory, które są odpowiednie dla 80% zespołów, które istnieją w danej chwili. Na przykład użyj programu Remove WAT. W rzeczywistości nie ma znaczenia, który typ aktywatora ma być używany – automatyczny lub normalny, ponowna aktywacja jest niezbędną częścią pozbycia się komunikatu z systemem Windows 7: "Twoja kopia nie jest oryginalna." Jak usunąć, wymyśliliśmy. Mamy nadzieję, że nasze rekomendacje pomogą Ci.

Niestety, metoda przedstawiona w artykule jest jedynym sposobem na poradzenie sobie z problemem, który się pojawił. Jeśli to nie pomoże, ostatnia szansa to pełna ponowna instalacja systemu. Najważniejsze – nie zapomnij wyłączyć autouaktualnień, a jeśli to konieczne zawsze sprawdzić wszystkie "aktualizacje", które system ma pobrać.