481 Shares 6392 views

Drożdżowe naleśniki przepis

Jest prawdopodobne, że pierwsze wyroby z mąki naleśniki były tak nikt nie mógł prześledzić historię swojego wyglądu – o ile ich historia sięga czasów starożytnych. Wszystkie narody świata mają swoje odmiany naleśników, oraz metod ich wytwarzania, ale trudno z czymś porównać rosyjskie naleśniki z drożdżami. Charakteryzują się one miękkości, lekkości i puszystości, doskonale absorbują roztopione masło lub śmietanę, ponieważ staje się jeszcze bardziej apetyczny wygląd.


Drożdżowe placki są bardzo popularne danie wśród narodów słowiańskich, zwłaszcza w odniesieniu do takich wydarzeń jak karnawał, kiedy cały tydzień zdecydowaliśmy się gotować różne rodzaje naleśników z różnymi nadzieniami i zgromadzić przy stole z całą rodziną. W tej chwili nie ma nikogo, przepis na naleśniki drożdżowe. Ponadto, kilka różnych opcji zostanie podana, które można wykorzystać w swoim arsenale. Oczywiście, ciasto drożdżowe będzie wymagać pewnego wysiłku, ale efekt jest tego wart. W rezultacie można uzyskać bujne i soczyste naleśniki.

Drożdżowe naleśniki przepis

Aby przygotować ten przepis trzeba zaopatrzyć się w takim zakresie produktów: pół litra mleka, warzyw oleju, dwa jajka, trochę soli, trochę cukru, suche drożdże – paczkę 11 gramów mąki, sto gramów masła, 4 duże łyżki kwaśnej śmietany i 2 szklanki zwykłej wody. Po pierwsze, należy lekko podgrzać mleko, które następnie należy wprowadzić drożdże. Jajek należy bita soli i cukru, a także mieszaninę należy dodać do mleka przygotowany poprzednio. Następnie trzeba dokładnie wymieszać i dodać mąkę do ciasta, powodując w konsekwencji do uzyskania, na oladushek. Ciasto powinno być usunięte w ciepłym miejscu i czekać na to, aby zwiększyć swoją objętość.

Drożdżowe naleśniki przepis zakłada, że ciasto powinno również rosnąć. Nie przeszkadza mu na chwilę, w przeciwnym razie powinno zanikać. Teraz trzeba jak najszybciej przelać ciasto dwie szklanki wrzącej wody i wymieszać do uzyskania jednolitej masy. Wyrabia to lepiej wziąć łyżkę drewna. Wrzącej wody nie może być ponownie dodany, należy to zrobić szybko i bezpośrednio. Teraz nadszedł czas, aby dodać olej słonecznikowy. Wszystko ciasto jest gotowe. można rozpocząć smażenie naleśników w znany sposób. I naleśniki są uzyskiwane na suchych drożdży. Podawać z kwaśną danie gotowych stoisk kremowych.

Jest to przepis na drożdżowe placki, w zgodnie z którym uzyskuje piękne i delikatne. Te naleśniki nie mają być słodkie, więc można zrobić z pikantnych nadzień, co zapewnia wystarczająco dużo miejsca na kulinarnej fantazji. W przypadku tego przepisu należy wziąć 750 mililitrów mleka, łyżkę suszonych drożdży, 2,5 filiżanki mąki trochę soli, 3 łyżki cukru, 100 ml oleju roślinnego. Aby przygotować ciasto na naleśniki drożdżowe, konieczne jest, aby wziąć ciepłe mleko. Wymieszać dwie trzecie mleka z cukrem i solą, dodać mąkę i drożdże. Z tego wszystkiego, ciasto, które należy pozostawić w ciepłym miejscu na godzinę, pod warunkiem, że nie zwiększa objętości zostanie uzyskana. Po tym będzie można dodać roztrzepane jajka, olej roślinny i mleko. To wszystko powinno odbywać się stopniowo, kontrolując stopień badanej cieczy. Musi stać na 20 minut w ciepłe miejsce. Jeśli ciasto woli bubble up, to jest gotowy do smażenia naleśników. To może rekrutować od dołu, uważając, aby nie mieszać.

Ciasto musi być wylewana w środku nagrzanym patelni, a następnie obrócić go, aż cała dolna nie zostaną pokryte. Przed smażeniem pierwszego naleśnika powinna spaść trochę oleju na patelni. Kontynuacja upieczone placki bez masła, to wystarczy, że nie ma w teście. proces pieczenia należy prowadzić w wysokiej temperaturze, są pieczony po obu stronach.

Zaskocz swoich bliskich. Bon appetit!