250 Shares 2770 views

Truskawka drewno – surowiec do gotowania i medycyny

Koniec maja – początek czerwca – tym razem, gdy łąki i brzegi lasów, na zboczach dolin rzecznych i wąwozów, suchych lasach i krzewów zaczyna kwitnąć między dzikiej truskawki. A gdzieś bliżej lipca kwiatów pojawiają się owoce, które są tak kochany przez dzieci i dorosłych. Ale nie tylko truskawki wykorzystywane przez ludzi. Jej liście, które są zbierane w czasie kwitnienia, zbyt, są cennym surowcem do tradycyjnej medycyny. Jest także czasami wykorzystywane do tego celu kłączy jagód leśnych.


truskawki owoce są znacznie mniejsze niż w swoim ogrodzie „kolegów”. Ale w tych jagód zawierają wiele cennych substancji. Ten olejek eteryczny, cukier, karoten, kwasy organiczne, witaminy B i C. Te i kwasu foliowego w znacznych ilościach, jak również flawonoidy, taniny, pektyny, i pierwiastki śladowe. Truskawka drewna idzie do żywności świeżej, zimnej mleka lub śmietany. Z jego owoców przygotować dżem, dżem, syrop, galaretki i budyniu. Również z dzikich truskawek kompot kucharza.

Dżem z truskawek dzikich gotować nie jest trudniejsze niż w innych owocach. Na początek konieczne jest przygotowanie owoców – oczyścić i umyć. Następnie należy je zmieszać z cukrem w równych proporcjach i umieścić szkła. Ponieważ truskawki powinny stać na 8-10 godzin. Wtedy można zacząć gotować z jej zacięcia. W tym celu, miska do gotowania jest podjęta i przesunął się do obecnego cukru owoców w nim. Wszystko to kładzie się na wolnym ogniu i gotować aż do wrzenia. Po gotowaniu, zacięcie trzeba gotować przez pięć minut i ponownie ciepło się. Teraz należy zaparzyć do całkowitego ostygnięcia. Proces – wrzenia przez pięć minut, a następnie przez chłodzenie należy powtarzać do czterech razy. Ma to zapewnić, że jagody są dobrze nasączone cukrem. Cóż, po raz ostatni, aby gotować, aż dżem jest już gotowy. Następnie od razu, jeszcze gorące należy wlać do banków i korka.

Innym drewna truskawka jest doskonałym surowcem do marmolady. Można go przygotować w domu łatwo. I za wyjątkiem truskawek dla tej potrzeby tylko cukrowych, które muszą być podjęte w dwa razy mniej niż jagody. Te jagody trzeba oczyścić i umyć. A następnie należy je umieścić w garnku, najlepiej emaliowane, posypując z cukrem i pozostawić do zaparzenia tak. Następnego dnia, rozpoczyna się proces gotowania. Patelni i jego zawartość należy postawić na małym ogniu i gotować, aż cukier się rozpuści. Następnie należy zwiększyć ogień i gotować marmoladę już w pełnej gotowości, stale mieszając go w tym samym czasie. Następnie gotowy marmolada jest nadal w postaci ciepła, którą rozkłada się przygotowanych słoiki. Gdy ostygnie, banki muszą związać się pergamin.

Ponadto, poziomka nadaje się do produkcji syropu. W słoiku trzy-litrowego tych jagód będzie potrzebował 200 gramów cukru. Truskawki muszą, oczywiście, wstępnie oczyszczone i wypłukane. Następnie należy umieścić jagody w słoiku, posypując je cukrem. Następnie umieścić słoik w ciepłym miejscu, najlepiej w słońcu i niech jagody siedzieć całymi dniami. Po tym, truskawki banków powinny zostać przeniesione do worka materii i zawiesić go tak, ociekający sok. Przez tego soku dodaje się również cukier (1 kubek soku – 150 g cukru) a wszystko sprowadza się do wrzenia. Następnie gotowy syrop należy pozostawić do ostygnięcia. Schłodzony produkt powinien być wlana do przygotowanej płytce i korka.

Ale drewna truskawka – to nie tylko owoce, ale także użyteczne liście. zawierają witaminy C, flawony, garbniki i śladowe ilości alkaloidów. Napar z liści zwiększa amplitudę skurczów serca i spowalnia swój rytm. Również obniża ciśnienie krwi i rozszerza naczynia obwodowe. Napar z liści – to również dobry moczopędny. I może być stosowany w celu wzmocnienia mięśni macicy. Wywar z liści lub truskawki stosowany do przemywania w chorobach takich jak choroby, dusznica bolesna, zapalenie dziąseł. A w ogóle, roślina ta jest wykorzystywana do celów medycznych jest nie mniejsza niż w gotowaniu.