250 Shares 4977 views

BabyFirstTV znajomy ze sztukami wizualnymi – farby do malowania palcami

Przez ponad czterdzieści lat temu, założyciel Sony, Ibuka Matsuura naprawdę zróżnicowanych ludzi, utworzony fundusz do wspierania wczesnego rozwoju dziecka. Towarzyszy wymagający Japończyków zostało udowodnione, że mózg dziecka w wieku poniżej trzech lat, jest w stanie wchłonąć tak ogromną ilość informacji , że dorośli nawet nie marzył. Więc prowadzone liczne badania na zawodach z dziećmi, które wcześniej uznawane za zbyt skomplikowane dla nich. To była nauka gry na skrzypcach, jazda na rolkach i tak dalej. Wyniki były po prostu oszałamiające: dzieci żartobliwie nauczyć skomplikowanych nowych umiejętności dla siebie.


Jednym z najważniejszych obszarów wczesnego rozwoju uważany jest za twórczy. Badania te obejmują: modelowanie, bawi się z piasku lub zbóż, tasowanie małych przedmiotów i, oczywiście, malowanie farbami palców. Tak małe dziecko nie jest jeszcze w stanie poprawnie trzymać pędzel, ale nie jest to konieczne, a okazją do stworzenia jego rodzice są zobowiązani zapewnić. Przynajmniej, to daje wiele pozytywnych emocji, a w globalnym znaczeniu, jest dobrym pomocnikiem w rozwoju umiejętności motorycznych od dziecka i, jak wynika z jego wypowiedzi.

Zewnętrznie, farby do malowania palcami przypomina gwasz, ale ich skład różni się znacząco, ponieważ są one przeznaczone do użytku przez małe dzieci. Ich wzór chemiczny nie zawiera substancji niebezpiecznych, jeśli przypadkowo połknięty, są one łatwo umyć i wyprać odzież z praktycznie wszystkich powierzchniach. Farby jakości zwykle stosowane barwniki spożywcze. Właściwości te, znając miłość małych dzieci, aby przeciągnąć wszystko w ustach, są bardzo ważne.

Farby do malowania palcami – w jakim wieku zacząć?

można rozpocząć w wieku około sześciu miesięcy, najmłodszy granica wieku nie ma, chociaż producenci są zwykle napisane na opakowaniu, że farba przeznaczone dla dzieci w wieku od dwóch do trzech lat, ale entuzjastyczne moms takie objawy rzadko zatrzymać. Oczywiście, pomimo neutralności ich składu chemicznego, nie pozwolić dziecku jeść je w dużych ilościach, jednak jest mało prawdopodobne, aby to zrobić, ponieważ ich smak pozostawia wiele do życzenia. Jest to również celowo zrobione dla dziecka jak najszybciej stracić mu zainteresowanie odżywczych.

Wiele matek prowadzenia zajęć dydaktycznych w tym obrazie z dziećmi do jednego roku, a dla wielu jest to niezbędne dla duszy. W tym przypadku nie zepsuć nastrój mama, dziecko należy ubierać się w specjalny fartuch na rysunku lub nosić ubrania, które nie przeszkadza przebarwienia. Kochanie, nie trzeba wychodzić z farbą sam, i, oczywiście, należy wziąć pod uwagę stanowisko pracy do jego pokojówka nie trwało długo.

Górna granica wieku nie jest obecna także: Lekcje te będą interesujące dla dziecka oraz 3 i 5, a nawet 10 lat, tylko wyciągnąć to będzie zupełnie inna.

Jak narysować farby palcami

Idea takiego zastosowania wielu kolorach, a matka fantazyjne lub wiązka papieża może rzucić to. Ale, oczywiście, nie zapomnij o wieku dziecka, bo młodsza od niego, tym bardziej proste zadania należy do niego. Dla dzieci, które nie są jeszcze roczek, farby do malowania palcami to nowa zabawka, a ślady w postaci wielokolorowych kropek pojawia, odcisków palców lub pięty palm sprowadzić go w zachwyt.

Starsze dzieci mogą być oferowane:

  • narysować w kolorowanka lub specjalny, dostosowany do farb palców;
  • wzór nanosi się gąbka;
  • używać szablonów, komplikując obraz jak dziecko rośnie;
  • malować ściany płytek w łazience;
  • użyć szczotki.

Niektóre mamusie, mimo wszystkich zapewnień o bezpieczeństwie kolorach, nie ufaj ich producentów lub nie są w stanie je kupić. To nie jest problem – farba może być wykonane niezależnie. Proste recepty ich produkcji w domu wymyślił całkiem sporo.