641 Shares 4474 views

Gruczołów trawiennych Struktura i funkcja

Będziesz w stanie wykonać takie zadanie: „Lista gruczołu trawiennego człowieka”? W razie wątpliwości co do dokładnej odpowiedzi, wtedy nasz artykuł jest dla Ciebie.

gruczoły klasyfikacji

Gruczoły specjalne organów, które wydzielają substancje biologicznie czynne – enzymy. Są to katalizatory biologiczne , co przyspiesza proces reakcji chemicznej, a nie są zawarte w kompozycji produktów. Nazywane są również tajemnice.

Odróżnić gruczołów wydzielania wewnętrznego, zewnętrzną i miesza. Pierwsze wydanie w sekretów krwionośnych. Na przykład przysadka, który znajduje się u podstawy mózgu, syntetyzuje hormonu wzrostu, który reguluje proces. I nadnercza wydzielają adrenalinę. Substancja ta pomaga transakcję ciała w sytuacjach stresowych poprzez mobilizację wszystkich swoich sił. Trzustka jest mieszany. Produkuje hormony, które zostały zgłoszone we krwi i bezpośrednio do jamy narządów wewnętrznych (w szczególności, żołądka).

Trawienne gruczołów ślinowych, takie jak wątroba i są zewnątrzwydzielnicze łojowych. U ludzi, obejmują one również na rozdarcie, mleko, pot i innych.

Ludzkiego gruczołu trawiennego

Te organy wydzielają enzymy, które rozkładają złożone substancje organiczne, w proste, które mogą być absorbowane przez układ pokarmowy. Przechodzącej przez układ, białka są rozkładane do aminokwasów, kompleks węglowodanów – do prostych lipidów – kwasów tłuszczowych i gliceryny. Proces ten nie może być realizowany przez mechaniczne spożywcza za pomocą zębów. To może tylko dokonać gruczołów trawiennych. Rozważmy mechanizm ich działania więcej.

ślinianki

Pierwszy gruczoł trawienny z lokalizacji ścieżki – śliny. U ludzi, istnieją trzy pary: ślinianki, podżuchwowych, podjęzykowo. Po kontakcie z żywnością w jamie ustnej, a nawet gdy jest w postaci jamy ustnej zaczyna ślina. Jest bezbarwną cieczą błonki mukoadhezyjne. Składa się ona z wodą, enzymów i śluzu – mucyny. Śliny lekko alkalicznej reakcji. Lizozymu enzym jest zdolny do zobojętnienia patogeny i do leczenia ran śluzówki jamy ustnej. Amylazy i maltaza trawi węglowodany złożone na proste. Jest to łatwe do sprawdzenia. Umieścić w ustach kawałek chleba, a po krótkim czasie okaże się w miękiszu, który jest łatwy do przełknięcia. Śluzu (mucyny), płaszcze i nawilża się kawałki żywności.

Żuć i częściowo rozdzielonego żywności poprzez cięcia gardła przez przełyk przechodzi przez żołądek, gdzie poddaje się go dalszej odsłonięte.

Gruczołów trawiennych żołądka

W najbardziej rozszerzonej części błony śluzowej przewodu pokarmowego gruczołów wydzielania w jamie szczególny składnik – soku żołądkowego. Oczywiste jest również, ciecz, ale w środowisku kwaśnym. Kompozycja zawiera mucynę żołądkową, enzymy amylazy i maltozę, że przecina białka i lipidy, i kwas solny. Ten ostatni stymuluje aktywność ruchową żołądka, neutralizuje szkodliwych bakterii, zatrzymuje gniciu.

Inna żywność jest w ludzkim żołądku pewien czas. Węglowodanów – około czterech godzin, białka i tłuszcze – od sześciu do ośmiu. Ciecze nie pozostają w żołądku, oprócz mleka, który przekształca się tutaj do twarogu.

trzustka

Jest to jedynie dławik pokarmowego, który jest mieszany. Znajduje się za żołądek, co powoduje jego nazwy. W dwunastnicy produkuje soki trawienne. To zewnątrzwydzielniczej części trzustki. Bezpośrednio do krwi wydziela insuliny i glukagonu, hormonów, które regulują metabolizm węglowodanów w organizmie człowieka. W tym przypadku, jednostka działa jako gruczoł wydzielania wewnętrznego.

wątroba

Wydzielnicza gruczołów trawiennych działają również, chroniąc, wymiany i funkcję syntetyczną. A wszystko to dzięki wątrobie. Jest to największy gruczoł trawienny. Jest stale tworzą żółciowych. Jest to gorzka ciecz zielonkawo-żółty kolor. składa się z wody, kwasów żółciowych i ich soli, jak również enzymy. Jego tajne wątroba wydziela do dwunastnicy, w których końcowe rozszczepianie (emulgatory) tłuszcze i substancje dezynfekujące szkodliwe dla organizmu.

Polisacharydy cięcia, rozpoczyna się w jamie węglowodanów żywności jest najbardziej strawne. Można jednak potwierdzić, że po głód surówka przychodzi bardzo szybko. Dietetycy zalecają spożywać pokarmów białkowych. To jest energetycznie bardziej wartościowe, a proces dzielenia i trawienie trwa znacznie dłużej. Pamiętaj, że jedzenie musi być koniecznie zrównoważone.

A teraz listy gruczołu trawiennego? Zadzwoń swoje funkcje? Myślę, że tak.