434 Shares 7544 views

Co jest Cosa Nostra (tłumaczenie)

Na jednym z najpotężniejszych gangów – Cosa Nostra – możemy argumentować bardzo długo, historia jego pochodzenia jest dość zabawny.


Historia „rodziny”

zaczyna ona historię kilku wiekami z konwencjonalnymi zmuszone „przekręt” ochrona plantacji, a także różne obszary. Gang często rekrutowani zwykłych chłopów, którzy chcieli się wzbogacić, nie jest środkiem całkowicie prawne. Stopniowo, rok po roku, Cosa Nostra (tłumaczenie Sycylijczyk terminu z dźwiękami jak „naszego biznesu”) rozszerzył strefę wpływów, począwszy od nieśmiałego rakietą otworzyć bandytyzm. W związku z tym wraz ze wzrostem dochodów i liczby członków grupy mafijnej nadal rozwija się w kategoriach przestrzennych rozprzestrzeniania wodze na Kalabria, Apulia i Neapolu.

Próbuje wykorzenić i wydalić mafia z ich terytoriów, rządy Sycylii zmusiły Włochów do emigracji do Stanów Zjednoczonych, gdzie później Cosa Nostra jest nie tylko wygodne obzhilas, ale również niemal w pojedynkę stanął na czele działalności przestępczej w Stanach Zjednoczonych, w szczególności do Chicago i New Territories NY.

„Rodzina” i kino

Nie jest zaskakujące, że organizacja stała się przedmiotem intensywnych uwagi publicznej i inspirowane kreatywność ludzi do tworzenia dzieł sztuki, literatury i kina. Wśród najbardziej popularnych filmów, które rzucają światło na to, co Cosa Nostra, następujące filmy wyróżniają się:

 • "Vallanzasca – Gli Angeli Del Male". Mediolan. 70s. Miasto terroryzuje znana grupa mafia Comasina. przywódca gangu Renato Vallantsaska jest nazywany „Przystojny Reno”. Na swojej drodze, nie tylko złamał serca wielu kobiet, ale również dużo zabijania. Dla nich to jest wysyłane do więzienia na 260 lat.
 • "Amazing". Film opowiada historię legendarnego włoskiego premiera Giulio Andreotti w imieniu, który pracował w tej pozycji 6 lub 7 okresach. Miał poczucie humoru, i miał jakiś związek z lokalną mafią. Giulio Andreotti był trochę śmieszny człowiek złapany w środku zgonów intrygi.
 • "Capone". Po Coppola nakręcił film „Ojciec chrzestny” w latach 70. masowo zaczęli kręcić różne filmy o gangsterskiej sagi. Podobnie jak w innych reżyserów, Rodzher Korman, który zastrzelił tylko filmy niskobudżetowe, postanowiła nie pozostawać w tyle i również film o gangsterów. Film został oparty na biografii szefa mafii świata – Al Capone. Mówi pewne epizody z biografii gangstera. Początkowo niepewny młody człowiek oferuje pomoc swojego starszego przyjaciela, który wkrótce Al Capone postanawia pozbyć i usunąć go z jego ścieżki. Ale w życiu wszystko jest jak bumerang, a teraz próbują ją usunąć już.
 • "Gommora". Film opowiada o życiu w Neapolu, biednych dzielnicach, które należą do mafii Camorra. grupa przestępcza z każdego znaku dotyczy historię kogoś do wzięcia udziału w zabójstwie, drugim – ktoś dał i otrzymał wynagrodzenie w zamian za pieniądze, a trzeci – ukryte odpady toksyczne, a zatem nie mogą wydostać się ze świata mafii. Film jest oparty na książce napisanej przez dziennikarza Roberto Saviano. Po praca została opublikowana, autor podjął pod jego ochrony przez policję.

Ameryka nie jest obcy dla mafii

Cosa Nostra przyzwyczajeni do Stanów Zjednoczonych. Znalazło to odzwierciedlenie w pracach kina.

 • W filmie "Donnie Brasco". Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku w 1978 roku. Nowe zadanie powierzone agent FBI John Pistone, będzie on wejść w grupie przestępczej w Brooklynie i uzyskać informacje na temat działań gangster gangu. On musi podjąć nową nazwę, zapomnieć swoich przyjaciół i rodzinę, bo Donnie Brasco. Towarzysze bohatera daje stary mafioso, który ufa realizację faceta odpowiedzialnego biznesu. Nowy świat bezkarności wciągająca Donny, ale zdaje sobie sprawę, że musi wrócić.
 • "Zapomnij Palermo". Jeden z kandydatów na miarę Nowego Jorku staje Carmine Bonavia, kampanię, która zawiera klauzulę stwierdzającą, że narkotyki powinny być zalegalizowane w mieście. Ta sytuacja nie jest zadowolony z grup mafijnych, które specjalizują się w sprzedaży leków i boją się utraty pieniędzy, dlatego że legalizacja może doprowadzić do tego. W czasie, gdy wybory zamierza Carmine Palermo – miasto, w którym się urodził i wychował, grupy mafijne próbują za pomocą wszelkich środków, aby usunąć jego kandydaturę.

Nie ostatni w popularność tabloidów

Cosa Nostra – to jest po prostu niekończący się źródłem inspiracji. Poniżej znajdują się filmy, które są w czołówce popularność tabloidów:

 • „Ojciec chrzestny”. Film o półświatkiem Nowego Jorku, gdzie ich zamówienia ustawia sycylijskiej mafii rodziny Corleone. Akcja toczy się od 1945 do 1955 roku. Głowa rodziny Corleone jest Don Vito, którego córka wychodzi za mąż wkrótce. Druga wojna światowa odbyła wiele istnień ludzkich, ale ulubiony syn Don Vito, który zawsze był chlubą rodziny udaje się przetrwać i powrócić do domu. Jednak na przekór ojcu Michael nie zamierza brać udziału w złej rodzinnego biznesu, bo jest bohaterem wojennym. Jednocześnie jest redystrybucja władzy i wpływów, które poprzedzone jest niekończącym się zamachu na głowę rodziny. Film w krótkim czasie stać się nieskończenie popularne, co było przekonujące motywacja do filmu "Ojciec chrzestny 2", "The Godfather-3". Ta trylogia, obejmujące ogromny okres od 1901 do 1980 roku, wciąż jest uważany za arcydzieło i jest liderem w tabloidach filmów poświęconych organizacji Cosa Nostra.
 • "Zbrodnia Novel". Akcja filmu rozgrywa się w czasie burzliwych lat 70. we Włoszech. Trzech facetów nazwane libański, Ice and Dandy chcą podbić Rzym i stać się ucieleśnieniem strachu. Ta trójka stała się najbardziej niebezpieczny gang w kraju i na całym świecie przestępczym. Stają się zaangażować w mosiężnych porwań, zabójstw i handlu narkotykami. Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzić powierzona kapitanowi policji Skyalodzha, którzy zaatakowali na trop gangu, ma na celu powstrzymać chaos. Po tym wszystkim, że wie, że wkrótce ludzie staną się krwiożercze wilki, który jest już trudne do zatrzymania. Kiedy mafia, agencje wywiadowcze i terroryści stają się sprzymierzeńcami trzech gangsterów, kapitan policji zaczyna zdawać sobie sprawę , że ludzie nie doceniają ich życia i docenić krwawą chwałę i cześć ponura.
 • „Rodzina”. Co sądzisz, jakie życie żyć swoich sąsiadów, a jeśli to możliwe, aby wiedzieć wszystko o nich? A co z tymi sąsiadami, którzy mogą zapukać do drzwi późno w nocy? To, jak jeden dzień w prowincjonalnym francuskim miasteczku z rodziną i psem o imieniu Rodzina osiada pisarza Blake. Po tym, wielowiekową spokój miasta dobiegła końca. Jak mógłby spalić supermarket? Co stało się z hydraulikiem? Które mogą nieść ze sobą miły facet? W rzeczywistości, nikt nie podejrzewał, że Blake jest były szef mafii, który straszy, i że w mieście ukrył władzy lokalnej. Niespodziewanie pojawia się w Mafia – Cosa Nostra …

Nie najbardziej znany, ale bardzo realistyczny

 • „Infiltracja”. Dwoje ludzi, którzy ukończyli z Akademii Policyjnej, zaangażowany w tej samej firmy, ale mają różne taktyki. Jeden pracuje w zakresie egzekwowania prawa, lecz agentem mafii, a drugi – „kret”, który realizowany jest w mafii. Każdy z nich wierzy, że potrafi zneutralizować przeciwników, ale nagle w swoim wewnętrznym świecie, który się zmienia.
 • „Pogrzeb”. prawo rodzinne – to jest ważne. Dlatego też, gdy zabijają Johnny Tempio, braćmi musi zemścić się na mordercach jego brat. Udaje im się osiągnąć lincz, ale konsekwencje tej decyzji są tragiczne dla nich …
 • „Droga do zatracenia”. 30 lat XX wieku. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że życie przeciętnego Amerykanina Michaela Sullivana jest całkiem normalne. On jest dobrym ojcem, człowiekiem rodzinnym, odpowiedzialny pracownik, ale jego najstarszy syn pytali o tym, gdzie każdego ranka ojciec pozostawiając w swoim samochodzie. Pewnego dnia Michael udaje się spokojnie siedzieć w samochodzie ojca i zobaczyć, co jego ojciec. Okazuje się, że Michael jest gangsterem, gdzie świadkowie nie mogą być pozostawione przy życiu. Dlatego też, w celu ratowania jego syn, Michael musiałby sprzeciwić swojego szefa.

Zbrodnia jako intuicji

Powstanie i kontynuował bezkarność bezprawie ze strony takich grup przestępczych wygenerowały bardzo wiele pomysłów, używając jej sławę do własnych potrzeb. Słynny piosenkarz Pan Credo (Cosa Nostra była dla niego źródłem inspiracji), przeznaczone na organizację nie jest jedna z ich piosenek. W Rosji istnieje również cała grupa, która nosi tę samą nazwę.

Bardzo dokładnie cała historia Cosa Nostra w grupie przestępczej, a także ich wojen z innymi organizacjami mafijnymi, strasznych morderstw, itp przeniesiony w filmie o tym samym tytule – „Cosa Nostra”. Film poszło bardzo realistyczny, przerażające i krwawe.

nowoczesny mafia

Mimo zaawansowanego wieku, włoska mafia to nie tylko świat, jak to było już możliwe do odgadnięcia. W zakres jej oddziaływania jest bardzo duże, ale jest rozprowadzane w kraju, z wyjątkiem rodziny włoski-amerykański – ich aktywność jest ograniczona, ponieważ im powierzone w stanach „opieka”.

Inne są gangi, które znajdują się w różnych krajach, na różnych kontynentach, stosowania lub zostały wykorzystane własne metody „kontrolę nad sytuacją”.

Większość najpoważniejszym

Najbardziej znane grupy przestępcze, które nadal istnieją do dziś, są japońska Yakuza, chińskie Triady, rosyjskie zorganizowane grupy przestępcze, kolumbijskiej kartele narkotykowe, żydowski i albańska mafia, meksykańskie kartele turecka mafia (wbrew nazwie, znajduje się, oprócz Turcji, Holandii, USA , Austrii, Anglii, itd.) i inne. Cosa Nostra ma format międzynarodowej. Pomimo różnic, wszystkie te grupy przestępcze łączy jeden wspólny cel – pranie pieniędzy, oszustwa, morderstwa, rabunku, przemytu narkotyków i innych nielegalnych działań. Pamiętam słowa „Mafia jest nieśmiertelna” oznacza źródło inspiracji dla filmu w tym kierunku nie będzie stać skąpe przez długi czas. Smutna rzeczywistość.