578 Shares 5466 views

Krótki wiersz Tsvetaeva, który jest łatwy do nauczenia

Verse Tsvetaeva, która jest łatwa do nauczenia się – to przede wszystkim, oczywiście, jej mały kawałek o nazwie „Czerwona szczotka góra jesion świeci …”. W tych małych czterowierszy poeta w dość pojemnej formie opisał całe swoje życie, poza tym wiersz zaskakująco melodyjny i bardzo szybko spada na uchu.

Krótko o pracach autora

Jeden z najbardziej znanych poetów pierwszej połowie XX wieku jest Marina Cwietajewa. Wersety, które są łatwe do nauczenia się, wziąć dość poczesne miejsce w jej twórczości. Wynika to z jego języka, które różnią się od pojemności i niezwykłej ekspresji. Poeta dziwnego, dokładnie wie, jak wyrazić swoje myśli w dość krótkich terminów informowania swoją myśl do czytelników. Słownictwo jej prac charakteryzuje się jasne i wyraziste obrazy – precyzja, kolorowe i jeszcze zwięzłych.

Wiersze Mariny Tsvetaevoy, które są łatwe do nauczenia, dość zróżnicowane w temacie, stylu i treści ideologicznej. Jednak wszystkie one mają te same cechy: krótkie frazy, nietypowe zwojów frazy, apt wyrażenia i epitetów. Ta ostatnia okoliczność może być zidentyfikowane przez fakt, że wiele z nich z muzyką i zostały wykonane w dość znanych radzieckich filmów, które są zawarte w Złotym Funduszu kina.

Funkcje wiersze

Szczególne miejsce w literaturze rosyjskiej okresu Srebrnej Ery wziął Tsvetaeva. krótkie wiersze łatwy do nauki, a więc na lekcjach nauczyciele często zwrócić szczególną uwagę na jej pracę. Ponadto, działa nadmiernie rozdzielone między dziełami innych autorów, jego oryginalności i niezwykłej wyobraźni.

Jej prace są rytmiczne, dźwięczny, wyraziste. Pod tym względem jest to chyba jedyne w tym żaden z jej współczesnych nie podjęło taki odrębny i jeszcze żywe obrazy podczas przesyłania swoich myśli, uczuć i pomysłów. Bardzo duże miejsce w jej wierszach zajmują zdań wykrzyknikowy: one najlepiej oddają intensywność swoich uczuć i emocji. W ten sposób poeta, aby osiągnąć maksymalny możliwy dialog z czytelnikiem, zwracając jego uwagę na najważniejszych miejscach jego wierszy.

Jej prace często niniejsze odwołanie się do innych ludzi, ale dodatkowo, stale odwołuje się do siebie i dając sobie przynajmniej jasny wydajność niż reszty bohaterów. W swoich pracach obraz autora, chyba najbardziej głęboki i wyrazisty. Żaden z poetów Silver Age nie jest tak głęboko psychologiczne rozumienie haratkerov jak Tsvetaeva.

Charakterystyka kochać wiersz

Wśród poetów XX wieku, szczególnie popularne Marina Tsvetaeva. Wersety, które są łatwe do opanowania, skomponowane przez nią, już dawno stały się klasyką poezji rosyjskiej. oferują bardzo dobry uczniowie uczą się jej praca „Uwielbiam to, że jesteś chory nie mnie ….” Ten wiersz jest znany wielu w filmie „Ironia losu”, gdzie to brzmiało. Kompozycja ta różni się niezwykłą żywość i bogactwo języka. Rodzaj deklaracji miłości wykonany w negatywnej formie, bez wątpienia, będzie cieszył przez studentów: oryginalny skład i rodzaj wniosku różni się od poezji miłosnej Poetów „złotego wieku” kultury rosyjskiej.

o historii

Kolejny wers Tsvetaeva, który jest łatwy do nauki – jest to esej zatytułowany „Generałowie 1812”. To ciekawe, bo ma bezpośrednie odniesienie do romantycznej epoki początku XIX wieku. Jednakże, kompozycja zbudowana jest bardzo nietypowy i różni się od tradycyjnych piosenek husarza z tego okresu. Praca ta – rodzaj pożegnania do romansu ubiegłego stulecia, ten piękny hymn, ale, niestety, już minął, prawie zapomnianej epoki. Ten wiersz został ustawiony na wspaniałej muzyce Petrov i został wykonany w innym słynnym filmie Ryazanov, Przygody huzarów.

poezji

Wiersze Mariny Tsvetaevoy, które są łatwe do nauczenia, poświęcony innej słynnej poetki Anna Achmatowa. Jest to cykl wierszy, które wraz z gloryfikacją jego współczesnych, autor wyraził zrozumienie poezji i jej znaczenie w losach kraju. W skład takich dzieł jak „O Muse płacz, najpiękniejszy z Muzami”, „pokrycie głowy i stać …” bardzo prosty i łatwy do zapamiętania, więc idealnie nadają się do analizy w klasie szkolnej i do nauki w domu. Prace wyróżniają się silnym poczuciem emocjonalnym i jasność obrazów. Dlatego stale odwołuje się do Achmatowej, nazywając ją niezwykle ukształtowane epitety.

To samo można powiedzieć o poświęcenie śmierci Aleksandra Błoka ( „imię i nazwisko – ptak w ręku …”). Ten werset Tsvetaeva, który jest łatwy do nauczenia, a więc często jest to nauczyciel literatury wybrany do twórczości poety. Kompozycja ta różni się niezwykły rytm i melodię, więc uczniowie będą bardzo łatwe do zapamiętania.

Losy

W oddzielnej grupy należy przeznaczyć wiersz poświęcony autora lub etapu życia, w którym bardzo dobrze objawia swoje doświadczenie i wszystko, co miała przetrwać w trudnych czasach. Verse Tsvetaeva, który jest łatwy do nauczenia z tej serii – ta praca „bolszewik”. W tej pracy, poeta przedstawił swoją wizję tej nowej kategorii osób, które w ciągu kilku lat zmienił losy i oblicze kraju. Ten tekst jest łatwy do zapamiętania ze względu na fakt, że, jak również inne prace Tsvetaeva, bardzo rytmiczny, ale co najważniejsze, jest bardzo specyficzna i ciekawa wizja autora nowej generacji, tak różny od tego, co widziała w młodości.

Wiersze Cwietajewej, która są łatwe do nauczenia się o życiu, charakteryzujące specjalnej filozofii. Są raczej smutny brzmiące, mimo rytmu i jasności języka. Na przykład wiersz „Pozdrowienia z samochodu” jest przeniknięte głębokim smutku i tęsknoty za minionym życiu. Jeden z najbardziej znanych dzieł poety – „post mortem marszu” wiersz o wojnie domowej Jest też napisane bardzo energicznego stylu, co wyraźnie kontrastuje z goryczą autora podczas wojny i powszechnej destrukcji.