110 Shares 3330 views

Wszystkie prace listy Dostojewskiego. Bibliografia Fodora Mihaylovicha Dostoevskogo

Wszystkie dzieła Dostojewskiego, których lista jest przedmiotem niniejszego przeglądu, stał klasyki nie tylko rosyjski, ale także literatury światowej. W tym artykule zostaną podane najsłynniejsze dzieła autora. Największy książka pisarz uczy się w szkole. Wiele z jego prac wielokrotnie portretował i zostały umieszczone na scenie, która przemawia do ich trwałej wartości i znaczenia.

pierwsza powieść

Wszystkie dzieła Dostojewskiego (lista zacznie z odniesieniem do książki uczyniło go znanym w kręgach literackich) pokazują wszechstronny talent autora. Jest to „Biedni ludzie” powieść, utworzony w 1846 roku. Ta książka jest interesujący, ponieważ jest napisane w tej epistolarnej gatunku. Bohaterem Makar Devushkin, w korespondencji z dziewczyną, w której miłość, ale nie ma odwagi powiedzieć jej swoje uczucia, bo starsza. Ponadto uważa on, że nie warto o niej, chociaż ona odwzajemniona go.

Z takiej formy prezentacji historii w najdrobniejszych szczegółach i był w stanie wiarygodnie przekazać uczucia swoich bohaterów Fiodora Dostojewskiego. „Biedni ludzie” – powieść, która została wysoko cenione przez znanego krytyka wissarion bielinski.

Otworzył drogę do młodego pisarza w świecie literackim, i uczynił jego nazwisko znane ogółowi czytelnika.

humorystyczny historia

Autor nie chcą mieszkać na gatunek dramatu i parał się różnymi stylami. Nie tylko pisał prozę, ale i pisanie poezji. Ponadto, po wydaniu pierwszej powieści w świetle, postanowił stworzyć dzieło bohaterów komiksów w formie korespondencji. Tak narodziła się „nowa w dziewięciu liter” – humorystyczną historię, która została opublikowana w czasopiśmie „Contemporary” w 1847 r. Ta praca – korespondencja z dwóch graczy, z których każdy stara się oszukać swojego partnera.

Gogol pisarz naśladowane przez dwóch podobnych nazwach i umieścić każdy charakterystyczne cechy. Jeden z nich – taktowny i uprzejmy, druga – wręcz przeciwnie, rude i proste. Ostatecznie jednak obaj zostali zdradzeni przez wspólnych przyjaciół. Wszystkie dzieła Dostojewskiego, których wykaz zawiera nie tylko dramatyczne i tragiczne, ale pełen humoru pisma pokazują go jako znakomitego obserwatora i wybitnego myśliciela.

„Obraził i wypadki”

Było to pierwsze poważne dzieło napisane przez autora, po powrocie z emigracji. Została ona opublikowana w 1861 roku. Krytyka powitał go z wielką powściągliwością, z wyjątkiem czasopiśmie „Contemporary”, który pochwalił fabułę i postacie. Narracja jest w imię pierwszego człowieka – młodego pisarza Iwana, który ukrytych cech autobiograficznych autora.

powieść Dostojewskiego „The obraził i wypadki” ma dwie linie Story, co sprawia, że historia nieco zamazany. Niemniej jednak, nawet w tej książce wyraźnie widoczne cechy stylu pisarza – głęboką analizę psychologiczną charakteru, współczucie dla wszystkich wywłaszczonych – temat, który przebiega przez całą pracę pisarza.

„Gracz”

Dogłębna analiza psychologii i zachowań ludzkich różnią we wszystkich dzieł Dostojewskiego. Lista książek autora jest niezbędne do uzupełnienia wspomniano autobiograficzną powieść.

Jest to jeden z najtrudniejszych powieści w twórczości pisarza, co odzwierciedla jego pasję do gry i trudnej relacji z ukochaną, która posłużyła jako pierwowzór głównego bohatera powieści, a także znanego Nastasi Filippovny w książce „The Idiot”. W centrum – człowieka, który posiadał w sobie pasję do kobiety, którą kocha, jak również hazardu.

Prace 1860-1870-tych

Bibliografia Fedora Dostoevskogo zawiera dużą liczbę dzieł różnych gatunków, ale najbardziej popularne są książki powstałe w dekadzie.

W 1866 roku napisał powieść „Zbrodnia i kara”, która stała się klasykiem gatunku i jednym z najlepszych dzieł autora. Badanie tej pracy jest zawarte w programie nauczania, a ponadto została wielokrotnie sfilmowana.

W ciągu najbliższych trzech lat, skomponował jeden z najbardziej interesujących i dynamicznych utworów – powieści „Idiota”, który jest uważany za najbardziej romantyczny z jego książki, mimo tragicznej finał.

1870 ujrzał światło jednej z najtrudniejszych jego dzieł – „Braci Karamazow” Książka ta charakteryzuje się głębokim filozoficznym fabuły, złożonej historii i znaków wieloaspektowy. Autor postanowił pokazać skomplikowany stan moralny społeczeństwa w zakresie rozprzestrzeniania rewolucyjnych pomysłów i nihilizmu, a także niszczenie tradycyjnych wartości i obyczajów.

Historie i blog

Autor nie tylko pracował w gatunku poważnej prozy, ale także napisał i małe dzieła. Jednym z jego najbardziej znanych powieści – filozoficzna książka „Double”. Opowiada o historii podwładnego, który był bardzo niewygodne, niezdecydowany, rozproszone. Jeden dzień miał podwójne, który był w stanie szybko podejmować się dzięki umiejętności, zręczności, sprytu i podłości. Grafika odsłania ludzką słabość i służalczość, która doprowadziła do tego, że Spółka przyjęła twin zamiast znajomą osobę. W tej serii można również wspomnieć o humorystyczną historię „cudzą żonę i męża pod łóżkiem.” Ta praca jest przeniknięte z dobrym humorem, co jest tak charakterystyczne dla pióra pisarza.

Powinienem powiedzieć kilka słów na swoim dzienniku, w którym nie tylko opowiada o swojej karierze, ale także do wyrażania myśli o rozwoju społecznym i politycznym Rosji, jak i jego opinii na temat międzynarodowego statusu kraju. Dziennik ujawnia autora w środku, bo w Dzieli on sekrety jego umiejętności i technik, wyjaśnia myśli i pomysły, które odbywają się w prozie. Blog opublikowane od 1873 do 1881 roku, który wykazuje zainteresowanie autora i czytelników do tej pracy.

poezja

Wersety Dostojewski wykazać jego talent jest nie tylko pisarzem prozy, ale poeta. Jednym z jego pierwszych utworów lirycznych „na imprezach europejskich w 1854 roku” jest dedykowany do czasów wojny krymskiej. Autor przedstawia swoje poglądy na temat historii Rosji i jej misji wyzwolenia narodów prawosławnych. Twierdzi on, że pomimo groźby kraju europejskim nadal cierpi żadnych testów, przed wieków.

poezja Dostojewskiego, w dużej mierze odzwierciedla jego poglądy społeczne i polityczne. W swojej pracy „w dniu 1 lipca 1855 roku”, znów mówi o przyszłości Rosji, nadzieje jego przebudzenie, oraz zwraca się do króla, aby mu wybaczyć, a zwolennicy dawnego hobby opozycji. Pismo poświęcone dnia cesarzowej urodzenia i innym duchu patriotycznym i treści filozoficznej.

On także napisał wiersz „O koronacji i zawarcia pokoju”, który świętuje nadejście pokoju i koronacji nowego cesarza Aleksandra II. Wśród lirycznej pisarza można również oznaczyć swój epigram na bawarskim pułkowniku, jak również produkt „walki nihilizmu z uczciwości”. Ostatnia praca jest interesująca, ponieważ w nim autor wyraża swoje polityczne poglądy na temat tego nowego ruchu w Rosji. Należy także określić zbiór wierszy „Mój notebook ciężka praca” – zbiór materiału folklorystycznego którą zebranych podczas jego wygnania.

inne prace

Ta recenzja jest zdania, tylko najbardziej znane dzieła słynnego autora, krótki haratkeristika który jest przedstawiony w poniższej tabeli.

nazwa opis
"Netochka Nezvanova" Ta niedokończona powieść pisarza, który ukazał się w 1849 r. W pracy autor opowiada o losach dziewczynki, który spędził trudne dzieciństwo, a następnie zakończył się w bogatym domu, gdzie została podjęta ze współczucia. Jednak straszny sekret rodziny zmusza ją opuścić ten raj
„Nastolatek” Praca jest o młodego człowieka, który był nieślubnym i to on opracowany poważny związek z ojcem. W powieści, autor analizuje subtelny psychologię wschodzących młodych mężczyzn i jego relacji z innymi
„Białe Noce” Ten liryczny dziełem autora, chyba najbardziej poruszający i światło ze wszystkich swoich dramatycznych książek. Opowieść o miłości pomiędzy dwoma młodymi ludźmi, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia ze względu na powrót dziewczyny oczyszczenie
„Wuja Sen” To bardzo trudna praca, w której humor i komedia miesza się z tragedią. Książka jest poświęcona niezwykłej zaloty księcia do młodej dziewczyny, której były chłopak był w stanie go przekonać, że jego przyszły ślub widział we śnie, dlaczego książę umiera
„The Village Stiepanczikowo” Esej opowiada historię niezwykłego poruszenia w niewielkiej miejscowości bohaterów planów małżeńskich
"House of the Dead" Praca jest interesująca, ponieważ jest to autobiograficzna i opowiada o życiu więźniów w więzieniu. Autor przekazał swoje emocje i wrażenia, po linku
„Notatki z podziemia” Pismo mówi o zdarzeniach z życia młodego człowieka z intelektualistami. To ciekawe, bo w nim autor analizuje zachowanie bohatera z jego własnych ust
„Sen śmiesznego człowieka” Historia opowiada o bohaterze usiłowanie popełnienia samobójstwa i jego odrodzenie po niezwykłym śnie

Ponadto należy wspomnieć najsłynniejsze dziennikarskie prace autora.

nazwa cecha
"Petersburg Chronicle" Szereg artykułów satyrycznych, w której młody pisarz chwali rodzinnym, twierdząc, że odgrywa ważną rolę w życiu Rosji. Jednak w ostatnich esejów pojawiają ciężki i ponury wizerunek miasta, to co znajduje odzwierciedlenie w powieści
„Zimowe Impresje Uwagi na lato” Jest to seria esejów na podróż pisarza po Europie i stosunek do rosyjskich krajach europejskich
„Puszkin” Głęboka analiza dzieł słynnego poety i jego znaczenie dla literatury światowej

Zatem praca Dostojewskiego była bardzo różnorodny: pracował w różnych gatunkach prozatorskich i pisał wiersze.