753 Shares 9429 views

Bitwa pod Kurskiem

Ogień i przetrwać Business Court z prestiżowej lokalizacji w samym sercu stolicy

W nocy z 18 czerwca na terenie stacji kolejowej Kursk płomieniach jednego z centrów handlowych. Najemcy i właściciela budynku pewny – pożaru nie jest przypadkowy, to Pojoga. W ostatnich latach przedsiębiorstwa są pod stałym ciśnieniem. Władze lokalne są od dawna stara się wycisnąć ich z „żywym miejscem.”

„Na drugim piętrze budynku, który znajduje się naprzeciwko pokoju wypożyczalnia pracowników firm reklamowych. Pracowali w nocy. A faceci, reklamodawcy widzieli jak pawilon prowadził dwa zdrowych młodych mężczyzn w maskach, a wkrótce ogień zapłonął „- mówi biznesmen Gulny Murzabekova. Ona, podobnie jak inni biznesmeni wynajmowane tej nocy, stracił wszystko. Spalonego centrum było drogie butiki i sklepy firmowe. Były umieszczone małe sklepy, gdzie sprzedanych produktów, materiałów, ubrania. Właściciel przyciąga najemców, przede wszystkim dostępność cen, wziął tylko dwa tysiące rubli za metr kwadratowy, według standardów Moskwie bardzo tanie.

Aleksey Kohanov budował w nieruchomości pod koniec lat 90-tych. Sklep był w opłakanym stanie. Przedsiębiorca stopniowo zrekonstruowany pomieszczenia, gotowy do wynajęcia, remonty i kontynuowano wpływów. Ale w roku centrum handlowego prawdziwa wojna. Na Kokhanova chwycili za broń przeciwko lokalnej prefektury.

W 2010 roku przyszedł do sądu. Ponadto sędzia renderowane rozwiązanie paradoksalne – dwukondygnacyjny centrum handlowego nie jest prawdziwe. Mówią, że jest on oparty na sprzęcie, który można zdemontować i przenieść w inne miejsce. Zaleca się, aby Kokhanova. „Jest poduszka wypełniona betonem, na której stoi, a wewnątrz wykończenia, wszystkie komunikaty są prawidłowe, i prowadzone pod ziemią, jest fundamentem – mówi biznesmen. – W prefekturze, zaproponowano mi wszystko dobrowolnie zdemontowane i zabrane. Zapytałem: „Gdzie?” I odpowiedział: „Nie dotyczy.”

Kokhanov, demontować i transportować centrum handlowego nie będzie stać. Jego niewinności i prawo uznać budowę nieruchomości, stara się udowodnić w sądach wyższej instancji. Ale ziemia w centrum Moskwy jest teraz na wagę złota. Przeciwnicy pomijane smakołyk nie zamierza i byli gotowi, aby uzyskać słodki kwadratowy materiału w dowolny sposób. „Menedżer w sprawie nielegalnej budowy w dzielnicy Basmanny Dobrowolski zaczęły pojawiać się od czasu do czasu w mojej sali i porozmawiaj z moich lokatorów. Jak, dlaczego Kokhanova płacisz czynszu, że teraz nikt tutaj, jest on pozbawiony tego ma prawo do pracy tutaj prawa własności, a zwłaszcza wziąć coś w dzierżawę „- mówi biznesmen.

W ostatnich miesiącach, ciśnienie w kominku jest szczególnie zwiększone. Przedsiębiorcy wezwał do opuszczenia lokalu i obiecał zorganizować nowy „wioślarz”. Przed buldożery, jednak nie osiągnął. Aby zwalczyć uparte zastosować inne środki. W rezultacie, wiele z nich nie tylko stracił swoje mienie – oni stracili jedyne źródło dochodu. „Jestem bardzo trudno dojść do tego, że otworzył swój przypadek i umieścić z powrotem wszystkie swoje oszczędności, które nagromadziły się w całym moim życiu. I wychować jedno dziecko, jestem samotną matką , a teraz nie mam żadnych środków do życia z powodu tego, co się stało „- mówi prywatny przedsiębiorca Margarita Zeynalov.

Rozwój małych i średnich przedsiębiorstw w Rosji jest jednym z priorytetów wszystkie rządy powinny dołożyć wszelkich starań, aby przyczynić się do jego rozwiązania. Ale kiedy przychodzi do lądowania w pobliżu stacji kolejowej Kursk i Garden Ring, wszystkie priorytety wydają się zanikać w tle. Podobno wielkie ludzie pomyślany, aby zbudować na miejscu albo w centrum handlowym hotelu lub parkingu. I oczywiście cytat z śmieszne leasingu (dwa tysiące za metr kwadratowy) zostaną zakończone.

Aleksey Kohanov a lokatorzy nadal nie można uzyskać od władz jasnej decyzji w sprawie odszkodowania za szkody, nadal jest to walka. Pomimo faktu, że badanie Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych potwierdziło podpalenia i sprawa została przekazana do wydziału policji w Basmanny District, policja nie chciała poważnie badać wersję podpalenia.