456 Shares 5537 views

Najskuteczniejszą techniką – pływanie motyl

W tym sporcie, jako technika motyl pływania zajmuje pierwsze miejsce. W przeciwieństwie do królika i stylem, tutaj nie dostać się do osiągnięcia wysokiej prędkości żeglowania, tylko z powodu siły fizycznej. Motyl jest najtrudniejsza droga do nauki. Styl pływanie motylkowy – jeden z najtrudniejszych, a nauczyć się dobrze pływać i szybko nie jest takie proste. Głównym problemem dla tych, którzy próbują opanować tę technikę – powrót z rąk i powierzchni ciała wody do pierwotnego położenia podczas oddychania.

Butterfly obejmuje synchroniczny ruch ramion i nóg. Ogromną rolę w szkoleniu odgrywa falisty ruch ciała. Pozycją wyjściową jest przyjęty w następujący sposób: ręce przedłużony do przodu, pływak leży na brzuchu, nogami wyciągniętymi do tyłu.

ruchy rąk

Podczas wykonywania technologia „pływania motyla” ruchy ramion składają się z trzech etapów. Są to: Ja, od siebie i powrót do pozycji wyjściowej. te etapy można podzielić na jeszcze mniejsze, jeżeli to pożądane. Oryginalne ruchy rąk podczas wykonywania technik „Butterfly”: pływanie jak ruch wykonanej ze stylem. Ręce powinny być zanurzone w wodzie tak, że nieco palma spojrzał w dół i na boki w odległości równej szerokości ramion. Kolejne ręce rozwiedli się w kierunku tak, że ruch był jak litera Y.

Kolejnym etapem jest wykonywane przez sam ruch, w którym pływak musi opisać ramiona wokół jego ciała łuku. Kolanka znajduje się powyżej szczotki i szczotki, z kolei, są skierowane w dół. Po ręce osiągnęły poziom uda, trzeba powrócić. W tym przypadku należy pamiętać, że prędkość powinna wzrosnąć. Przez zwiększenie szybkości ruchu rąk, pływak przesuwa część korpusu nad poziomem wody.

I wreszcie, ostatni etap, gdy pływak sprawia zrelaksowany ramiona do przodu i z powrotem do pozycji wyjściowej. Ponadto, łokcie muszą być absolutnie proste. Ta faza powinna rozpocząć się w wodzie, gdy pływak poprzez zmniejszenie triceps pełni naprzód.

Ręce ponownie oddzielony o odległość równą szerokości tych ramion, i z powrotem w dół do wody. Należy pamiętać, że mocno ciała i podnieść swoje ręce nie jest konieczne.

ruchy nóg

Gdy technika „pływania motyla” powinien trzymać nogi razem, aby zmniejszyć moc załączonym wysiłku pływania. Ilość uderzeń nóg każdy pływak wybiera dla siebie, ale są one zazwyczaj dwa.

oddech

Ale z oddechem jest trudniejsze. Gdy technika „pływania motyla” powinno się zdarzyć dość szybko. Musimy starać się pomóc sobie poprzez wyginanie ciała. Jednak w celu realizacji tego ruchu, to będzie wielkie umiejętności, aby je posiadają. Oddech jest prowadzone nie przez nos i usta. Głowica ta jest wysyłana przez długi czas ponad poziomem wody, ponieważ to uniemożliwić ruch powrotny do wykonania. Przed kolejnym wdechu, wydech powinny być wykonywane przez nos i przez usta. Pływacy stosujące styl motylkowy pływania mogą korzystać z różnych sposobów oddychania. Niektóre oddychać ponownie, inni – dwa. W świecie istnieją profesjonalni sportowcy, którzy są w stanie pływać cały dystans, bez oddychania.

ruchy ciała

Stosując odpowiednie ruchy ciała, jest możliwe, aby ułatwić zadanie koordynacji ruchów. Równolegle do obniżenia ramion w wodzie musi zostać podniesiony nad uda, tak że zbiornik wodny krzyżowy – a ciało wykonać fali.

Na następnym etapie powinno się zdarzyć sprzeczne ramiona są podnoszone do góry i udo iść pod wodą.